Wielozadaniowa płyta CEMENTEX – do zastosowania na każdej budowie

Producent: SINIAT
maj 2021
PŁYTA CEMENTEX

Płyta Cementex jest płytą ogólnobudowlaną. Dzięki wysokim parametrom mechanicznym, może być stosowana w wielu aplikacjach, zarówno systemowych jak i przy małych pracach budowlanych.

ZASTOSOWANIA WEWNĘTRZNE

Szerokie spektrum grubości płyt pozwala na dostosowanie odpowiedniej grubości do danej aplikacji. Cementex 3,5; 6; 8; 10 oraz 12 mm może być stosowany we wnętrzach, w wielu różnych systemach. Dzięki wysokim parametrom mechanicznym, a także wysokiej odporności na działanie wilgoci, płyty sprawdzą się przede wszystkim w miejscach takich jak: łazienki, prysznice, czy też ciągi komunikacyjne.

WIELOZADANIOWA PŁYTA CEMENTEX

a) Środowiska wilgotne
Płyta Cementex jest płytą włóknisto-cementową, jednolitą w całej masie. Oznacza to, że nie jest ona pokryta zewnętrznymi okładzinami jak karton, czy siatka z włókna szklanego. W związku z tym, należy zauważyć, iż nie ma ona bariery, która zapobiega wnikaniu wilgotności w rdzeń płyty.
Płyta ma relatywnie wysoką nasiąkliwość, jednak jej przewaga polega na tym, że nawet w skrajnie wilgotnych warunkach, płyta nie zmienia swojej charakterystyki. Zarówno w warunkach suchych jak i wilgotnych, płyta ma stabilny wymiar, we wszystkich wymiarach. Oznacza to brak pęcznień na powierzchni płyty, wykruszania się rdzenia czy innych deformacji mogących wynikać ze zmiany wilgotności.
Cementex dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu, a więc w warunkach wilgotnych może nasiąkać wodą, a w warunkach suchych tę wodę oddawać. Co istotne, płyta jest odporna na pleśń i grzyby. Dzięki tym wszystkim cechom, płyta jest idealnym materiałem do zabudów w środowiskach wilgotnych takich jak łazienki, baseny czy piwnice.

b) Miejsca narażone na uderzenia
Płyta Cementex ma bardzo wysokie parametry mechaniczne. Jest to jedna z najtwardszych płyt dostępnych na rynku suchej zabudowy. Odpowiednio zamontowana na konstrukcji systemowej, ma bardzo dużą wytrzymałość zarówno na dodatkowe obciążenia, jak i bezpośrednie uderzenia. W miejscach szczególnie narażonych na uderzenia, jak sale gimnastyczne, siłownie czy ciągi komunikacyjne, Cementex staje się idealnym produktem do poszycia ścian, dając wieloletnią gwarancję solidności i bezpieczeństwa rozwiązania.

WIELOZADANIOWA PŁYTA CEMENTEX

ZASTOSOWANIA ZEWNĘTRZNE

Płyta Cementex, jako płyta ogólnobudowlana, może być stosowana w wielu aplikacjach, również zewnętrznych. Należy jednak zwrócić uwagę, że płyta o grubości 3,5 mm może być stosowana jedynie we wnętrzach. Na zewnątrz zalecane są płyty o grubości 6, 8, 10 oraz 12 mm. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka klasyfikacja płyty Cementex – kategoria A, klasa 2, wg normy PN-EN 12467. Oznacza to, że płyta przeszła wiele wymagających testów symulujących, zmienne warunki atmosferyczne – a co za tym idzie, może być stosowana w aplikacjach zewnętrznych.

Poprzedni

Najwyższa jakość klejenia i spoinowania

Najwyższa jakość klejenia i spoinowania
Następny
Liczy się niezawodność. Bezprzewodowy system 18 V STANLEY® FATMAX® V20

Liczy się niezawodność. Bezprzewodowy system 18 V STANLEY® FATMAX® V20