Ciepły montaż okien – sposób na rosnące koszty energii

Producent: SOUDAL
maj 2022

O ile jeszcze do niedawna energooszczędne materiały budowlane były przede wszystkim indywidualnym wyborem inwestora, o tyle chyba nikt nie ma już wątpliwości, że obecnie stały się absolutnym „must have”. Rosnące ceny energii elektrycznej i gazu stawiają całkiem nowe wyzwania przed osobami decydującymi się na budowę domu. Rozwiązaniem są innowacyjne technologie, które pozwalają na znaczne zmniejszenie strat ciepła zarówno w przypadku montażu nowych okien, jak i od niedawna… wymiany starych.

Produkty SOUDAL

Przez nieszczelne okna i drzwi tracimy nawet do 20% ciepła. Nowoczesne rozwiązania pozwalają uzyskać najwyższe parametry izolacyjności termicznej złącza okiennego, co zapobiega marnotrawieniu energii w domu. Ze względu na galopujące ceny energii elektrycznej i gazu teraz wydatki mogą być jeszcze większe. I co najważniejsze, ulgę odczuje nie tylko inwestor, lecz także środowisko. W przypadku montażu czy wymiany stolarki otworowej inwestorzy zazwyczaj zwracają uwagę na jak najwyższą jakość i najlepsze parametry związane z energooszczędnością wybranej stolarki otworowej. Jednak same okna, nawet jeśli pochodzą z „najwyższej półki”, nie zagwarantują komfortu termicznego we wnętrzu. Równie ważny, a nawet ważniejszy jest profesjonalny montaż. Jeżeli okna o najlepszych parametrach energooszczędnych zostaną niedokładnie lub nieodpowiednio zainstalowane, wtedy nie tylko nie spełnią wymaganych parametrów, ale mogą wpływać na zwiększone straty ciepła w domu.

SOUDAL - montaż okna

„CIEPŁY MONTAŻ” CZYLI JAK PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ BUDYNKU?

Poszukiwanie zaawansowanych technologii, które łączą wygodę użytkowania budynku z korzyściami ekologicznymi i finansowymi są priorytetem dla firmy Soudal, która od lat wprowadza innowacyjne rozwiązania na rynku budowlanym. Eksperci firmy już kilka lat temu opracowali i wprowadzili na rynek Soudal Window System (SWS) – innowacyjny system warstwowego montażu stolarki okiennej (tzw. „ciepły montaż”), który gwarantuje właściwe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Założeniem tego rozwiązania jest warstwowy montaż okien, który ma kluczowe znaczenie nie tylko dla komfortowego użytkowania budynku, ale przede wszystkim daje znacznie wyższą efektywność energetyczną budynku. Jest to rozwiązanie stosowane głównie przy montażu nowych okien i drzwi. Funkcję izolatora w systemie SWS pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa. Podczas aplikacji pianka wielokrotnie zwiększa swoją objętość i idealnie wypełnia szczelinę wokół okna, a następnie zostaje zabezpieczona specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, dzięki którym pozostaje sucha i nie traci swoich parametrów użytkowych. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji przeciwdziała taśma paroszczelna SWS. Z kolei taśma paroprzepuszczalna SWS chroni piankę przed wodą opadową i promieniowaniem UV, umożliwiając zarazem migrację pary wodnej na zewnątrz budynku.

SOUDAL - montaż okna

SZCZELNY MONTAŻ PRZY WYMIANIE OKIEN

Płynne membrany Soudatight doskonale sprawdzą się podczas wymiany stolarki okiennej. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zastosowanie warstwowego  montażu w wielu sytuacjach, w których wcześniej nie można było wykorzystać tej metody. Ich zastosowanie może przyczynić się do znacznego skrócenia czasu prac montażowych. Płynne masy Soudatight są wygodne i proste w aplikacji. Łatwo nakłada się również na bardzo nierówne podłoża, z którymi mamy do czynienia przy wymianie stolarki okiennej w starych, a nawet zabytkowych budynkach, podczas ich gruntownej renowacji. Stosując płynne membrany Soudatight przy wymianie okien i drzwi wykonawcy są w stanie szybko wykonać prace bez znacznego nakładu czasowego. A dodatkowo – koszty dla inwestora są naprawdę niewielkie. Co ważne w przypadku trudnych podłoży – powłoki Soudatight są wysoce elastyczne, nie wymagają gruntowania podłoża i mogą być stosowane nawet na wilgotnych lub nieznacznie zapylonych powierzchniach. Ich dodatkową zaletą jest również bardzo niski stopień emisji substancji lotnych – posiadają znak EC1PLUS.

www.soudal.pl

Poprzedni

SIKA PURFORM® – nowa technologia, trwałe uszczelnianie i klejenie w jednym

SIKA PURFORM® – nowa technologia, trwałe uszczelnianie i klejenie w jednym
Następny
Panele laminowane z V-fugą. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Panele laminowane z V-fugą. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?