Narzędzia Color Expert – zawsze z myślą o malarzu

Producent: CIRET
maj 2022
Color Expert

„W każdym z nas jest profesjonalista!” – to motto przyświecające marce Color Expert, oferującej narzędzia malarskie i remontowe. Przesłanie jest proste: dzięki wysokiej klasy narzędziom, każdy może osiągać znakomite efekty malowania porównywalne do rezultatów pracy profesjonalnego wykonawcy.

COLOR EXPERT SŁUCHA UŻYTKOWNIKÓW

Aby indywidualny użytkownik mógł osiągać profesjonalne wyniki swoich prac, Color Expert skupia się przede wszystkim na rozwoju swoich produktów. Rozmowy i doświadczenia płynące z kontaktów z profesjonalistami, to nieocenione źródło innowacji. Storch-Ciret Group z siedzibą w Wuppertalu (Niemcy), właściciel marki Color Expert wie o tym doskonale. Codzienne kontakty z wykonawcami, ich uwagi dotyczące narzędzi oraz doświadczenia pracy rodzą pomysły na nowe produkty i usprawnienia. Dodatkowo, nie mniej ważne są specyficzne potrzeby sprzedawców detalicznych dotyczące korzyści ze sprzedaży czy chociażby informacji, jakie powinny znaleźć się na etykiecie produktu. W efekcie, powstałe pomysły odzwierciedlają w sposób jak najbardziej trafny, potrzeby użytkowników końcowych w oparciu o rodzaj pracy, a nawet płeć.

Wałek piankowy EvoStar – malowanie bez smug
Rączka do wałków o specjalnej geometrii drutu
Rączka do wałków o specjalnej geometrii drutu
Color Expert

WALORY NARZĘDZI MALARSKICH

Wymagania zarówno remontujących amatorsko, jak i wykonawców dotyczące narzędzi malarskich są zróżnicowane i często określone już w momencie zakupu. Użytkownicy oczekują znakomitych efektów pracy, aby narzędzie wygodnie leżało w dłoni i było bezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Dobrze, aby przy tym produkt wyglądał atrakcyjnie i przyciągał wzrok. Narzędzie powinno być możliwe do odnalezienia na półce jak najszybciej, a pewność zakupu potwierdzona dodatkowymi opisami. Color Expert podchodzi do tych wymagań kompleksowo. Przykładem są pędzle do lakierów, w przypadku których klienci często nie rozumieją, dlaczego istnieją dwie linie narzędzi: do farb rozpuszczalnikowych i wodorozcieńczalnych. Badania przeprowadzone wśród użytkowników wykazały, że kwestia ta budzi zamieszanie zarówno na etapie zakupu, jak i późniejszego użytkowania. Odpowiedzią na to jest koncepcja 2w1 i narzędzia, które są odpowiednie do obu rodzajów materiałów i w obu przypadkach gwarantują znakomite rezultaty pracy, np. wałki EvoStar umożliwiające malowanie bez smug czy pędzle UniStar, które oprócz pierwszorzędnych efektów krycia powierzchni umożliwiają precyzyjną pracę dzięki ergonomicznemu trzonkowi.

Pędzel UniStar z ergonomicznym trzonkiem z certyfikowanego drewna
Pędzel UniStar z ergonomicznym trzonkiem z certyfikowanego drewna
Pędzel WoodStar z wewnętrznym zbiornikiem na farbę
Pędzel WoodStar z wewnętrznym zbiornikiem na farbę

Nowa generacja pędzli została opracowana również dla rzadkich materiałów do ochrony drewna. Pędzel Wood Star za sprawą wewnętrznego zbiornika na farbę, gwarantuje znacznie lepszą absorpcję farby, większy zasięg malowania przy gładkim wykończeniu powierzchni. Kolejnym przykładem innowacji jest rączka do wałków PowerMaster, wyposażona w drut o nowej geometrii. Dzięki temu, kąt aplikacji farby jest zoptymalizowany i wymagana jest mniejsza siła nacisku podczas malowania. Gwarantuje to doskonałe prowadzenie wałka oraz szybszą i niemęczącą pracę.
W kontekście innowacji nie mniej ważny jest zrównoważony rozwój. W swoich własnych fabrykach w Czechach i Chinach, Color Expert wykorzystuje tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu, a drewniane trzonki wykonane są z drewna pochodzącego z zasobów leśnictwa zarządzanego w sposób zrównoważony, czego potwierdzeniem jest certyfikat FSC.

www.ciret.pl

Poprzedni

Tynkowanie w jeden dzień? To możliwe!

Tynkowanie w jeden dzień? To możliwe!
Następny
Przeciwwłamaniowe bramy garażowe

Przeciwwłamaniowe bramy garażowe