Ogrodzenie MURRO – stylowo i bezpiecznie

Producent: POLBRUK
maj 2022

Po budowie domu nadchodzi czas na aranżację przestrzeni dookoła posesji. Pierwsze pytanie, które się wówczas nasuwa, to: z czego zbudować ogrodzenie wokół domu. Murro to pomysł na trwałe, stylowe i bezpieczne ogrodzenie.

POLBRUK - ogrodzenia
POLBRUK - ogrodzenia

Materiałów, z których można zbudować ogrodzenie wokół domu, jest naprawdę wiele. Począwszy od naturalnych, takich jak: kamień czy drewno poprzez różnego rodzaju panele ogrodzeniowe, siatki metalowe, aż po tworzywa sztuczne. Najciekawszym rozwiązaniem pod względem estetyki, prostoty, szybkości budowy i zapewnienia bezpieczeństwa są jednak pustaki betonowe. Ich atutem jest również trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, nie wymagają bowiem specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym zachowują efektowny wygląd przez długie lata.

POLBRUK - ogrodzenia

OGRODZENIA Z „BETONOWYCH” LUB ‚KAMIENNYCH” PROSTOPADŁOŚCIANÓW

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań ogrodzeniowych na szczególną uwagę zasługuje system ogrodzeniowy Murro. Tworzą go pustaki betonowe o wymiarach 20 x 50 cm i wys. 20 cm oraz daszki o wys. 5 cm. Murro ma gładką fakturę i jest dostępne w wielu opcjach kolorystycznych. Do minimalistycznych projektów, w których pożądane jest wyeksponowanie „betonowego” charakteru elementów, doskonale pasują pustaki Murro w pełnych kolorach, czyli grafitowym i stalowym. Ogrodzenie Murro świetnie sprawdza się również w aranżacjach, gdzie mile widziany jest wygląd naturalnego kamienia, bowiem doskonale imituje jego niejednorodną barwę. Za ten efekt wizualny odpowiedzialny jest melanżowy charakter dostępnych wersji kolorystycznych łączących w sobie kilka barw. I tu mamy do wyboru: nerino (biało-szaro-czarny) oraz latte (biało- -jasno-piaskowy). Pierwszy doskonale sprawdza się jako ogrodzenie posesji zaaranżowanych w stylach: nowoczesnym, skandynawskim oraz japońskim, natomiast druga pozwala stworzyć efektowną granicę dla posiadłości w stylu klasycznym, który cechuje się elegancją i ponadczasowością.

POLBRUK - ogrodzenia

AŻUROWE LUB PEŁNE

Po wyborze kolorystyki elementów do budowy ogrodzenia, należy zastanowić się nad jego charakterem. Czy będzie to pełny, lity mur, czy może w większym stopniu zależy nam na ogrodzeniu o nieco bardziej otwartej formule, które umożliwia szeroki dopływ światła do ogrodu. Wybór konstrukcji często jest uwarunkowany położeniem nieruchomości. Jeśli znajduje się ona blisko ruchliwej ulicy, to bardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie pełne ogrodzenie. Zapewnia ono barierę akustyczną dla hałasu dobiegającego z ulicy, a także tworzy granicę chroniącą prywatność. Minusem tego rozwiązania jest dość mocne ograniczenie dostępu światła do ogrodu. To jest z kolei atutem ogrodzenia ażurowego, gdzie pomiędzy słupkami zbudowanymi z prefabrykatów umieszcza się przęsła wykonane z metalu, drewna czy innych materiałów. Dzięki temu promienie słoneczne mają swobodny dostęp do roślin w ogrodzie. Z tego właśnie powodu ogrodzenie należy dobrać do indywidulanych preferencji, zawsze powinno ono odpowiadać naszym potrzebom i lokalizacji posesji. Z elementów Murro można zbudować zarówno ogrodzenie pełne, jak i ażurowe.

Pustaki Murro umożliwiają szybką budowę funkcjonalnego, estetycznego i eleganckiego ogrodzenia.
W przypadku ich zastosowania, pewne jest, że bez problemu dobierze się je do stylu posesji i zyska się ogrodzenie, które będzie ozdobą, a także reprezentacyjną wizytówką domu na lata.

www.polbruk.pl

Poprzedni

Czy kruszywo w betonie jest ważne? Jakie znaczenie ma jego ilość i grubość?

Czy kruszywo w betonie jest ważne? Jakie znaczenie ma jego ilość i grubość?
Następny
PROCUT. Nowa linia wkrętów do drewna od RAWLPLUG. Wiele gatunków drewna, jedno rozwiązanie!

PROCUT. Nowa linia wkrętów do drewna od RAWLPLUG. Wiele gatunków drewna, jedno rozwiązanie!