PROCUT. Nowa linia wkrętów do drewna od RAWLPLUG. Wiele gatunków drewna, jedno rozwiązanie!

Producent: RAWLPLUG
maj 2022

Drewno to materiał nie tylko piękny, ale przede wszystkim naturalny i trwały – nic więc dziwnego, że przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Praktycznie wszystko, od mebli (zarówno klasycznych, jak i najbardziej nawet nowoczesnych), przez elementy i całość wykończenia, aż po budownictwo mieszkaniowe (domy jedno- i wielorodzinne) może zostać wykonane, bądź uzupełnione o drewno.

RAWLPLUG - wkręty do drewna

Obecnie, wraz z rosnącą popularnością budownictwa drewnianego, Rawlplug postanowił wykorzystać swoją wiedzę i potencjał, by rozszerzyć także ofertę mocowań do drewna – tak powstała linia wkrętów PROCUT.
Nowa oferta Rawlplug w zakresie wkrętów to odpowiedź na realne potrzeby i wymagania branży. Ich innowacyjna konstrukcja i jakość wykonania gwarantują niezmienne właściwości mechaniczne i trwałość podczas wieloletniej eksploatacji.

+ Wkręty PROCUT rozsuwają drewno zamiast przecinać jego włókna, co przeciwdziała zapychaniu gwintu i otworu zwiercinami. W efekcie, po montażu włókna wracają do pierwotnego położenia, jeszcze bardziej podnosząc nośność i siłę połączenia.
+ Precyzyjnie zawalcowana struna gwintu przechodząca w ostry szpic zapewnia natychmiastowy start od momentu przyłożenia wkręta do materiału ułatwiając i przyspieszając prowadzenie pracy.
+ Stożkowa geometria uformowanego w dolnej tolerancji gniazda napędu Torx powoduje efekt mechanicznego zespojenia grotów w górnej tolerancji typu T Rawlplug RT-BIT.
+ Szeroki zakres wariantów wkrętów PROCUT z częściowym, pełnym i podwójnym gwintem dostępny jest w wielu rozmiarach dla wielu zastosowań w podłożach drewnianych KVH, BSH, CLT, SWP, OSB.
+ Niezwykle wygodne w montażu dzięki nowatorskiej konstrukcji i zasadzie działania.
+ Gniazda T o zredukowanej ilości rozmiarów w zakresie dostępnych w ofercie średnic, pozwalają ograniczyć ilość potrzebnych końcówek, a tym samym zredukować zakres niezbędnych narzędzi.
+ Punkt frezujący poprzedzający gładką część wkrętu zwiększa średnicę otworu za gwintem – przygotowuje otwór w celu obniżenia oporów toczenia na gładkiej części trzpienia.
+ Różne rodzaje łbów pozwalają na zlicowanie wkręta, zapewnienie docisku elementu mocowanego lub zagłębienie wkręta w podłożu, w zależności od wymogów aplikacji.

www.rawlplug.com

Poprzedni

Ogrodzenie MURRO – stylowo i bezpiecznie

Ogrodzenie MURRO – stylowo i bezpiecznie
Następny
SIKA PURFORM® – nowa technologia, trwałe uszczelnianie i klejenie w jednym

SIKA PURFORM® – nowa technologia, trwałe uszczelnianie i klejenie w jednym