SIKA PURFORM® – nowa technologia, trwałe uszczelnianie i klejenie w jednym

Producent: SIKA
maj 2022

Jednym z podstawowych warunków technicznych, jakie są brane pod uwagę projektując obiekt budowlany, jest jego szczelność. Newralgicznym obszarem są szczeliny, które wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań uszczelniających. W budownictwie od dziesięcioleci prym wiodą uszczelniacze i kleje firmy Sika®, oparte o technologię poliuretanową. Sika® wprowadziła na rynek nową generację poliuretanu – technologię Purform®.

SIKA

NOWA TECHNOLOGIA PURFORM®

Jednym z najwszechstronniejszych rozwiązań materiałowych w budownictwie jest poliuretan (PU). Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i twardością, jak również elastycznością i miękkością. Jest również odporny na warunki atmosferyczne, a także na pełzanie. Od ponad 50 lat ulubionym wśród wykonawców produktem do uszczelniania i klejenia jest Sikaflex®-11 FC+. Zdobył popularność w ponad 100 krajach, był stosowany w zarówno w małych, jaki i dużych projektach. Jednak kto nie idzie naprzód, ten się cofa, więc koncern postanowił jeszcze bardziej ulepszyć sprawdzony już materiał, wprowadzając na rynek rozwiązanie Sikaflex®-11 FC Purform®. Nazwa „Purform” to połączenie słów „pure” (czysty), polyurethane (poliuretan) i performance (właściwości użytkowe).
Chcąc uzyskać szczelną i trwałą szczelinę lub połączenia, zastosowany materiał musi być dostosowany do pracy w różnych warunkach i charakteryzować się wieloma właściwościami, jak przyczepność, wytrzymałość, elastyczność, odporność chemiczna czy na promieniowanie UV i rozdzieranie. Wszystkie te cechy spełnia poliuretan. Nowa technologia Purform® oznacza materiały klejące i uszczelniające o doskonałych właściwościach użytkowych, jednocześnie bezpiecznych w stosowaniu dzięki ograniczonej do minimum zawartości monomerycznego diizocyjanianu. Sikaflex®-11 FC Purform® może być stosowany w wielu różnych sektorach budownictwa, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

SIKA

ZASTOSOWANIE SIKAFLEX®-11 FC PURFORM®

W domach jednorodzinnych najwięcej ciepła ucieka przez okna i drzwi, a niewłaściwe doszczelnienie newralgicznych miejsc sprawi, że nawet najbardziej wydajna instalacja grzewcza nie ogrzeje mieszkania lub za energię cieplną zapłaci się o wiele więcej. Nowe rozwiązanie Sika świetnie sprawdza się choćby do uszczelnienia i mocowania ościeżnic okien oraz drzwi, czy także przerw roboczych w konstrukcjach betonowych.
Na placu budowy zawsze wiele się dzieje, dlatego wykonawcy bardzo często decydują się zastosować jedno rozwiązanie do różnego typu prac, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Dlatego warto podkreślić, że Sikaflex®-11 FC Purform® może być wykorzystywany do uszczelniania i łączenia rur odpływowych i rynien, a także klejenia i uszczelnianie okładzin ściennych i schodów czy elementów małej architektury. Materiał przenosi przemieszczenia podłoża, jest odporny na zanieczyszczenia i pękanie. Jednym zdaniem: stosunek właściwości użytkowych i wydajności do kosztów jest bezkonkurencyjny.

SIKA

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Produkt Sikaflex®-11 FC Purform® spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa pracy, zapewniając najniższy poziom narażenia na działanie substancji chemicznych.
Koncern Sika w technologii Purform przygotował też inne materiały jak np. Sikaflex® PRO-3 Purform®, który służy do wypełniania i uszczelniania szczelin na parkingach, w oczyszczalniach ścieków, magazynach, halach produkcyjnych. Wszystkie uszczelniacze i kleje Purform® nie muszą posiadać oznaczeń ostrzegawczych, dzięki temu nie jest wymagane szkolenie w zakresie bezpieczeństwa. To ważny krok w stronę zdrowszych i wydajniejszych produktów.
Rozwiązania STP/MS, akryle czy silikony, które są również stosowane w budownictwie, też posiadają wiele zalet, jednak trwałe uszczelnianie i klejenie umożliwia tylko poliuretan. 

https://pol.sika.com/pl/purform.html

Poprzedni

PROCUT. Nowa linia wkrętów do drewna od RAWLPLUG. Wiele gatunków drewna, jedno rozwiązanie!

PROCUT. Nowa linia wkrętów do drewna od RAWLPLUG. Wiele gatunków drewna, jedno rozwiązanie!
Następny
Ciepły montaż okien – sposób na rosnące koszty energii

Ciepły montaż okien – sposób na rosnące koszty energii