VENTIKA SOLO+: skuteczna wentylacja pojedynczych pomieszczeń

Producent: VENTS GROUP
maj 2022
VENTIKA
VENTIKA

Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym od lat w budownictwie jedno- i wielorodzinnym jest wentylacja grawitacyjna, która często nie spełnia swojej funkcji. Jej złe lub słabe działanie powoduje pojawienie się dużych problemów z usunięciem wilgoci i dwutlenku węgla z budynku. Zła jakość powietrza wpływa negatywnie na komfort domowników, może też być szkodliwa dla ich zdrowia (w przypadku pojawienia się pleśni i grzybów).
Prostym i szybkim rozwiązaniem tego problemu jest montaż urządzenia wentylacyjnego SOLO+. SOLO+ ma wydajność do 46 m3/h i jest dedykowane do pojedynczych pomieszczeń. Posiada  ceramiczny wymiennik odzyskujący ciepło o sprawności do 85%. Urządzenie posiada rewersyjny wentylator, który co 60 sekund zmienia kierunek przepływu powietrza przez urządzenie.

Jego działanie składa się z dwóch cyklów:
– cykl 1
: ciepłe, zużyte powietrze usuwane z pomieszczenia przepływa przez wymiennik ciepła, przekazując ciepło i wilgoć. Po 60 sekundach nagrzewania wymiennika ciepła, jednostka wentylacyjna przełącza się w tryb nawiewu,
– cykl 2: świeże, chłodne powietrze z zewnątrz przepływa przez wymiennik ciepła. Powietrze jest nawilżane i ogrzewane przez ciepło zgromadzone wcześniej w wymienniku. Po 60 sekundach, wentylator przełącza się ponownie w tryb wywiewny i cykl się powtarza.

Urządzenie SOLO+ wyposażone jest w filtr, który oczyszcza powietrze z kurzu. Okap zewnętrzny zapobiega przedostawaniu się wody i ciał obcych do urządzenia. SOLO+ montowany jest bezpośrednio w ścianie zewnętrznej budynku, dzięki czemu znajduję się bezpośrednio w wentylowanym pomieszczeniu. Małe gabaryty urządzenia (F 106 mm) pozwalają na jego szerokie zastosowanie, również w budynkach istniejących (np. termomodernizowaniach). Sterowanie pracą SOLO+ odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Pracą urządzenia można sterować również za pomocą wskazań czujnika wilgotności. W zestawie jest kabel zakończony wtyczką zasilającą, co umożliwia jego szybkie i samodzielne zamontowanie. SOLO+ jest niezwykle ciche (max. 32 db(A)~3 m) i energooszczędne (2,3 W).

www.ventika.pl

Poprzedni

Okna PRIMO HST SKYMOTION MAX – nawet 10% więcej światła

Okna PRIMO HST SKYMOTION MAX – nawet 10% więcej światła
Następny
Wyniki I kwartału 2022 roku

Wyniki I kwartału 2022 roku