Aktualne wydanie: nr 4(100)/2017

Aktualne wydanie: nr 4(100)/2017 pobierz pdf

Aktualne wydanie: nr 4(100)/2017

19 lat temu powstała Grupa Polskie Składy Budowlane - jej celem była integracja branży: producentów materiałów budowanych oferujących swoje produkty i technologie hurtowniom należącym do PSB oraz ich klientom – przede wszystkim firmom wykonawczym. Współpraca biznesowa, oprócz wymiany samych towarów, opiera się w dużej mierze na transferze wiedzy – o nowościach produktowych, trendach rynkowych i o tym co dzieje się w środowisku współpracujących ze sobą firm. I właśnie temu celowi służy pismo noszące obecnie tytuł „Głos PSB”. Pierwszy numer tego dwumiesięcznika ukazał się 17 lat temu, dzisiaj z wielką przyjemnością przekazujemy w Państwa ręce jego jubileuszową, 100. edycję. Przez owe 17 lat wydawnictwo ewoluowało zarówno pod względem zakresu poruszanych tematów jak i kręgu czytelników. Krótkie przypomnienie owych zmian prezentujemy na okładce. Wszystkim, którzy przyczyniali się do prac nad Głosem serdecznie dziękujemy za włożony wysiłek, szczególne podziękowania składamy naszym wiernym czytelnikom. Bądźcie z nami przez kolejne lata.

O czym piszemy w 100. wydaniu „Głosu PSB”?

Inwestorom, którzy przed sezonem grzewczym zamierzają wykonać instalację w domu czy w mieszkaniu, polecamy artykuł pt. „Jak prawidłowo i efektywnie wykonać instalację kanalizacyjną i grzewczą” – str. 4–21. Eksperci dostawców tych systemów z firm: Wavin Polska, Sławex, Ferroli Poland, Tweetop, Kospel, Parkanex, Armatura Kraków oraz Caradon Polska radzą jak to zrobić prawidłowo, ekologicznie i ekonomicznie.

Tym razem, publikujemy dwie intersujące historie firm wykonawczych. Jedna dotyczy firmy z Gniezna, w której duża część świadczonych usług to właśnie prace instalacyjne. Wykonują je od 26 lat (str. 22–23). Drugi reportaż opisuje firmę z Ostródy wyspecjalizowaną w budowie obiektów hodowlanych – obór, chlewni i kurników (str. 24–25).

Polecamy również artykuły o nowościach rynkowych oferowanych przez dostawców Grupy (str. 32–35) oraz porady dt. efektywnej sprzedaży (str. 29–31).

Tradycyjnie, na ostatnich stronach numeru przedstawiamy kronikę najnowszych wydarzeń w Grupie. A jest się czym pochwalić. Inwestycje w PSB nie zwalniają tempa. W Wąbrzeźnie na Pomorzu Grupa otworzyła Centrum Logistycznie o powierzchni prawie 19 tys. mkw. Z kolei w ciągu ostatnich 2 miesięcy sieć Mrówek powiększyła się o 13 sklepów (relacja na str. 35–37).

W czerwcu obchodziliśmy jubileusz 15-lecia marki Mrówka – z tej okazji w ponad 100 marketach odbyły się specjalne festyny, a dla klientów całej sieci przygotowaliśmy wyjątkową loterię paragonową z setkami cennych nagród. Uczestniczyło w niej niemal 30 tysięcy osób, nagrodę główną – samochód BMW – otrzymał klient sklepu w Tomaszowie Lubelskim (str. 38–39).

Na III okładce znajdą Państwo informacje o dynamice popytu na materiały budowlane w I półroczu 2017 r.

podpis autora

Temat numeru

Instalacje kanalizacyjne i grzewcze

Technologie i produkty

Opinie wykonawców

DOVELA – zawsze Z HODOWCAMI

Nazwy P.H.U. Dovela próżno szukać na stronach gazet czy czasopism branżowych. Firma, obecna na rynku od 1994 roku, nie reklamuje się ani…

Nazwy P.H.U. Dovela próżno szukać na stronach gazet czy czasopism branżowych. Firma, obecna na rynku od 1994 roku, nie reklamuje się ani…

Analizy rynku

Dynamika popytu na materiały budowlane w I półroczu 2017 r.

Dynamika przychodów centrali i partnerów sieci PSB w II kwartale 2017 r. była niższa niż w I kw. br. Powodem mogła być m.in. dość wysoka…

Dynamika przychodów centrali i partnerów sieci PSB w II kwartale 2017 r. była niższa niż w I kw. br. Powodem mogła być m.in. dość wysoka…

Reklamy

Poprzednie wydania