Izolacja termiczna sufitów garaży

Producent: ISOVER
lipiec 2018
ISOVER - wełna mineralna

Izolację wełną sufitów garaży w budynkach użyteczności publicznej stosuje się przede wszystkim ze względu na jej niepalność oraz pochłanianie dźwięku. Wełna mineralna pełni istotną rolę izolacji cieplnej oraz akustycznej Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych DSO.
ISOVER Stropmax 31 to przełomowe rozwiązanie, wymagające mniejszej grubości izolacji, dzięki niespotykanie niskiej przewodności cieplnej materiału, czyli lambdzie 0,031 W/mK. Ponadto Stropmax 31 charakteryzuje się maksymalnym współczynnikiem pochłaniania dźwięku AW =1 już od grubości 50 mm, co wpływa na radykalnie krótszy czas pogłosu w pomieszczeniach technicznych oraz lepszą zrozumiałość mowy i komunikatów ostrzegawczych w garażach.

Obłożenie sufitu garaży wełna mineralną

Mechaniczny montaż wełny ISOVER Stropmax 31 łącznikami do stropu radykalnie skraca czas realizacji inwestycji w porównaniu do tradycyjnego montażu wymagającego wykończenia warstwą tynku natryskiwanego. Z uwagi na prostotę stosowania, brak ograniczeń i utrudnień spowodowanych pogodą – szczególnie w zimie, łączenie chemiczne wełny mineralnej do sufitu, a następnie jej tynkowanie stają się niepotrzebne, co obniża koszty inwestycji.
Ponadto, jest to czysta praca – nie wymaga zabezpieczania garażu przed zabrudzeniami. Stropmax 31 to również o 60% niższy ciężar własny materiału izolacyjnego w porównaniu do wełen mineralnych skalnych lamelowych, co istotnie przekłada się dla przebiegu prac i wydajności pracowników.
Montaż sprężystych płyt Stropmax 31 na prostych powierzchniach nie przysparza żadnych problemów, natomiast przy wykańczaniu detali i łączeniu płyt na załamaniach (tzw. „grzybkach”), uskokach, podciągach, wystarczy przed montażem izolacji na stropie odmierzyć i wyciąć na wełnie tak zwane kliny pod kątem 45 stopni. 

Poprzedni

Drewniane drzwi wewnętrzne

Drewniane drzwi wewnętrzne
Następny
Bruki klinkierowe LHL Klinkier

Bruki klinkierowe LHL Klinkier

123