Błyskawiczny i uniwersalny klej poliuretanowy SOUDABOND TURBO

Producent: SOUDAL
lipiec 2020
Błyskawiczny i uniwersalny klej poliuretanowy SOUDABOND TURBO

Soudabond Turbo firmy Soudal jest klejem poliuretanowym przystosowanym do aplikacji pistoletem, o bardzo szybkim chwycie początkowym. Znajduje szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, montażowych i dekoratorskich, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki zaworowi Duravalve posiada maksymalną wydajność przez cały okres przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące.

ZASTOSOWANIE I WŁAŚCIWOŚCI

Soudabond Turbo odznacza się idealną przyczepnością do typowych materiałów budowlanych, takich jak: beton, cegła, płyty gipsowo-kartonowe, drewno i materiały drewnopochodne, metale i wiele tworzyw sztucznych (z wyjątkiem PE, PP i PTFE). Może być aplikowany nawet na wilgotne podłoże. Klej ten wyróżnia się wyjątkowo szybkim chwytem początkowym, który gwarantuje pewne wstępne mocowanie i umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów już po 15 minutach. Co więcej, użycie Soudabond Turbo do montażu materiałów dekoracyjnych i izolacyjnych skraca czas wykonania pracy o około 30%. Jest to także klej wysokowydajny – jedno opakowanie wystarcza do zamocowania 14 m² paneli (przy aplikacji ścieżki o średnicy 30 mm). Jego kolejną ważną zaletą są właściwości tiksotropowe, co oznacza, że nie spływa z powierzchni pionowych. Dodatkowo Soudabond Turbo gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną spojenia. Nie bez znaczenia jest również możliwość malowania spoiny, co przekłada się na wysoki efekt estetyczny wykonanych prac.

Błyskawiczny i uniwersalny klej poliuretanowy SOUDABOND TURBO
Błyskawiczny i uniwersalny klej poliuretanowy SOUDABOND TURBO
Błyskawiczny i uniwersalny klej poliuretanowy SOUDABOND TURBO

Spektrum zastosowań Soudabond Turbo jest bardzo szerokie. Za pomocą tego kleju bez trudu zamocujemy listwy, kasetony, rozety i inne lekkie elementy dekoracyjne i wykończeniowe do ścian i sufitów. Doskonale sprawdzi się również przy klejeniu parapetów, ekranów i różnego rodzaju maskownic. Z powodzeniem możemy go użyć do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i włókno- -cementowych w technologii suchej zabudowy, klejenia płyt dekoracyjnych drewnopochodnych, z tworzyw sztucznych czy blach do typowych podłoży budowlanych, a także do mocowania płyt i paneli izolacyjnych z różnego typu polistyrenu, poliuretanu, pianek fenolowych (PUR, PIR, XPS, EPS, PF) oraz wełny mineralnej i korka, na przykład przy wygłuszaniu i ocieplaniu kontenerów czy garaży. Ponadto znajduje zastosowanie podczas klejenia kształtek z ceramiki porowatej i betonu komórkowego przy budowie ścianek działowych i przepierzeń.

PARAMETRY

Klej Soudabond Turbo marki Soudal dostępny jest w puszkach aerozolowych o pojemności 750 ml. Specjalna konstrukcja zaworu Duravalve skutecznie zapobiega ucieczce gazu pędnego z opakowania. W przeciwieństwie do zaworów tradycyjnych, Duravalve jest trwale szczelny, wysoce odporny na działanie temperatury i chemikaliów oraz nie ulega zablokowaniu, nawet jeśli puszka była składowana lub transportowana w pozycji poziomej. Ponadto bardzo dobrze współpracuje ze standardowymi pistoletami, co umożliwia komfortowe i wyjątkowo precyzyjne dozowanie kleju. Przede wszystkim jednak Duravalve daje gwarancję maksymalnej wydajności Soudabond Turbo aż przez 24 miesiące, tj. przez cały okres przydatności tego kleju do użycia.

Poprzedni

PROLINE – Młotki z systemem pochłaniającym drgania

PROLINE – Młotki z systemem pochłaniającym drgania
Następny
RAWLPLUG – nowa gwoździarka gazowa do drewna

RAWLPLUG – nowa gwoździarka gazowa do drewna