Jak stworzyć bezpieczny dom dla spokoju ducha?

lipiec 2020
YALE

We współczesnym świecie warto zastosować nowoczesne rozwiązania bezpiecznego domu. Dzięki nim otworzysz drzwi za pomocą inteligentnego zamka, zdalnie uzbroisz alarm i będziesz monitorować dom za pomocą kamer. Możesz żyć łatwo i wygodnie dzięki aplikacjom na smartfona od Yale.

YALE - Jak stworzyć bezpieczny dom dla spokoju ducha?

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM DOMU ZA POMOCĄ SMARTFONA

Czas otworzyć drzwi do kontroli bezpieczeństwa domu za pomocą smartfona. Skoro bankowość, firmy ubezpieczeniowe, ulubione linie lotnicze i restauracje mają dostęp do twojego telefonu, teraz nadszedł czas, aby zrobić to samo z bezpieczeństwem domu.
Konsumenci coraz częściej przenoszą swoje życie do środowiska bardziej „inteligentnego”, a niektóre elementy mogą być znacznie prostsze w obsłudze i przynieść więcej korzyści niż można by się spodziewać.
Marka Yale odpowiada połączonym ekosystemem zarządzania bezpieczeństwem, który skupia się na dostarczeniu produktów, które nie tylko działają jako samodzielne rozwiązania, lecz także w znacznym stopniu integrują się z inteligentnym systemem bezpieczeństwa domu, w tym z asystentami głosowymi takimi jak: Google Assistant, Amazon Alexa czy Apple HomeKit. Kiedy konsumenci zaadoptowali technologię opartą na aplikacjach na smartfonach, aby rezerwować hotele, loty, a nawet konsultacje lekarskie, uzyskanie dostępu do domu i ochrona nieruchomości za pomocą technologii mobilnej to naturalna ewolucja.
To, co tradycyjnie stanowiło zadanie zamka i klucza, ewentualnie alarmu, czy nawet oddzielnego systemu monitoringu, zostało zintegrowane, aby zapewnić jeden punkt sterowania za pomocą urządzenia mobilnego. Rynek inteligentnych domów w końcu zaczyna działać.
Łącząc inteligentne zamki, kamery wewnętrzne i zewnętrzne oraz inteligentne alarmy domowe, konsumenci mogą dostosować ekosystem do swoich potrzeb. Kiedy ludzie przeniosą swoje bezpieczeństwo domowe na smartfona i doświadczą zwiększonego poziomu kontroli i oszczędności czasu, nie będą chcieli wrócić już do tradycyjnych rozwiązań.

KAMERA ALL-IN-ONE

Umożliwia zdalny podgląd na żywo, rozmowy w czasie rzeczywistym, wykrywanie ruchu i podświetlenie lampą LED. Wielofunkcyjna kamera All-In-One zapewnia bezpieczeństwo domu, nawet gdy gospodarzy w nim nie ma.

Główne zalety kamery to:
podgląd na żywo – z każdego miejsca na świecie, można dowiedzieć się co dokładnie dzieje się w domu, a dzięki natychmiastowym powiadomieniom można śledzić dostawy kurierskie czy przyjazd rodziny,
reflektor LED – funkcja włącz, wyłącz lub aktywuj lampkę bezpieczeństwa przy wykryciu ruchu, aby podświetlić wejście do domu oraz dostosować jej jasność do swoich potrzeb,
powiadomienie o wykryciu ruchu – poinformuje, że ktoś stoi przed drzwiami. Dodając kartę SD do kamery można rejestrować zdarzenia związane z wykryciem ruchu lub można połączyć kamerę bezpośrednio z rejestratorem monitoringu CCTV w celu ciągłego nagrywania.
Oprócz tego można kamerę skonfigurować i w pełni sterować zdalnie za pomocą aplikacji Yale View. Produkt ten umożliwia również rozmowę dwukierunkową na żywo, można więc komunikować się z gośćmi, listonoszem, aby zostawił paczkę u sąsiada lub powiadomić znajomych, że czekasz w ogrodzie.

YALE HOME - aplikacja na smartfona.

Wbudowana syrena alarmowa jest idealna do pozbywania się niechcianych gości i może być aktywowana w aplikacji Yale View. W aplikacji możemy również ustawić obszar detekcji ruchu, aby otrzymywać powiadomienia tylko wtedy, gdy odwiedzający wejdzie w określony obszar przed kamerą. Kamera odporna jest na warunki atmosferyczne w klasie IP65. Należy zamontować ją na zewnątrz za pomocą wspornika ściennego lub użyć wewnątrz jako wolno stojącą kamerę IP. Tryb nocny o zasięgu 10 m zapewnia wyraźny obraz w dzień i w nocy.

kamera do wnętrz

KAMERA WEWNĘTRZNA WI-FI

Obraz z kamery wewnętrznej Wi-Fi od Yale można mieć zawsze pod ręką, aby wiedzieć dokładnie co dzieje się w domu. Dzięki temu można sprawdzić kto pierwszy wrócił do domu i porozmawiać z bliskimi oraz zobaczyć co u pupili. Wszystko za pośrednictwem aplikacji Yale View, aby nie przegapić ani chwili. Kamerą można również w pełni zarządzać zdalnie, a umożliwiając podgląd na żywo, sprawdzi się jako elektroniczna niania, aby móc zobaczyć czy dziecko śpi. Podobnie jak w przypadku kamery All-in-One możliwe jest maskowanie obrazu, powiadomienia o wykryciu ruchu i świetna widoczność przez całą dobę, dzięki trybowi nocnemu z zasięgiem 8 metrów, który aktywuje się automatycznie w ciemności.

Kamera zewnętrzna do monitoringu
YALE HOME - aplikacja na smartfona.

DOMOWY MONITORING CCTV

Dopełnieniem systemu bezpieczeństwa domu jest system monitoringu CCTV. Obsługiwany za pomocą aplikacji Yale View oferuje podgląd na żywo wyraźnych, szczegółowych filmów w wersji Full HD 1080, wykrywanie ruchu i ulepszone widzenie w nocy w odległości do 20 m, dzięki czemu użytkownik ma wyraźny obraz nawet w nocy lub przy złych warunkach pogodowych.
Funkcja wykrywania ruchu pozwala spersonalizować wymagania i ustalić, które obszary będą objęte jej kontrolą, a które pozostaną ignorowane. System powiadomień na smartfonie może ostrzegać o wykryciu ruchu w wyznaczonym przez nas obszarze. Funkcja inteligentnego wykrywania uruchamia nagrywanie po wykryciu zdarzenia, umożliwiając przeglądanie zapisanego materiału dzięki funkcji odtwarzania w aplikacji. To sprawi, że będziesz dokładnie wiedzieć, co się stało o każdej porze dnia i nocy.
Konfiguracja kamer jest prosta. Wystarczy podłączyć cyfrowy rejestrator wideo i kamery, podłączyć rejestrator DVR do ekranu za pomocą dostarczonego kabla HDMI i postępować zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji krok po kroku. Trwa to naprawdę niedługo i jest proste w obsłudze. System można również rozbudowywać, rozszerzyć zasięg. Moż- ducha. liwe jest podłączenie nawet do czterech kamer przewodowych i dwóch kamer WIFI.

YALE HOME - aplikacja na smartfona.

ALARMY DOMOWE SYNC

Jednym z głównych filarów kontroli bezpieczeństwa domu jest system alarmowy. Aplikacja Yale Home służąca do ich obsługi została ulepszona o szereg funkcji, jest jeszcze bardziej intuicyjna i zapewnia bezproblemową obsługę systemu alarmowego, a już wkrótce również inteligentnych zamków.
Wraz z ulepszeniami, które upraszczają obsługę aplikacji, możliwe jest również szybkie przełączenie na inne aplikacje Yale np. Home View, aby wyświetlić transmisję na żywo z podłączonej kamery. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania urządzeniami z poziomu aplikacji, takimi jak: np. czujniki ruchu PIR, inteligentna wtyczka, czujniki zalania, czujniki dymu i temperatury, co oznacza, że bezpieczeństwo domu jest nie tylko bardziej smart niż kiedykolwiek, ale zapewnia również spokój ducha.

Aplikacja YALE HOME
YALE HOME - aplikacja na smartfona.

Nowa wersja aplikacji Yale Home nie tylko zapewni zupełnie nowe wrażenia, ale również dostarczy pełną kontrolę nad bezpieczeństwem domowym.
Produkty Yale zapewnią spokój, że gospodarstwo domowe jest chronione, niezależnie od tego, czy ktoś jest w domu, czy poza nim. Będąc na urlopie można się po prostu cieszyć wypoczynkiem.
Aplikacje Yale Home i Yale View są darmowe i dostępne w języku polskim dla systemów iOS i Android.

www.yalelock.pl

Poprzedni

Samonośna brama przesuwna WIŚNIOWSKI - dlaczego warto ją wybrać?

Samonośna brama przesuwna WIŚNIOWSKI - dlaczego warto ją wybrać?
Następny
Tynk cementowo-wapienny – trwały, bezpieczny, zdrowy

Tynk cementowo-wapienny – trwały, bezpieczny, zdrowy