Samonośna brama przesuwna WIŚNIOWSKI - dlaczego warto ją wybrać?

Producent: WIŚNIOWSKI
lipiec 2020

Wybierając ogrodzenie i bramę wjazdową dla swojej posesji, klienci bardzo często myślą najpierw o designie. Wszystkie techniczne zagadnienia bywają pomijane lub spychane na dalszy plan. Tymczasem oba te obszary – wzornictwo i technologia – mają swoją niepodważalną rolę w tym, by gotowy produkt mógł być nazywany „dobrym”. Świadomość równorzędnej wagi piękna i jakości to wyróżnik bram przesuwnych marki WIŚNIOWSKI.

Ogrodzenie to pierwszy element posesji – a często jedyny – z którym stykają się goście i zwyczajni przechodnie. Jest to więc wizytówka domu. Jego kluczowym elementem jest brama wjazdowa, która – jako centralny punkt – najczęściej skupia na sobie uwagę. Brama wjazdowa nie odpowiada jednak jedynie za kwestie wizualne. Równie istotne jest to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

PRZEWAGI BRAM SAMONOŚNYCH

Dlaczego w ogóle klienci powinni decydować się na bramę samonośną? Skrzydło takiej bramy porusza się kilka centymetrów nad podłożem, nie mając z nim żadnego kontaktu. Pracę bramy nie będą więc utrudniały np. kamienie, śnieg, piasek czy liście – tak jak jest to w przypadku bram poruszających się na kołach po szynie wbudowanej w podłoże. Brama samonośna nie wymaga również montowania na podjeździe żadnych elementów wspierających skrzydło.
Brama przesuwna przy częściowym otwarciu może pełnić również funkcję furtki – co nie jest tak oczywiste w przypadku bram dwuskrzydłowych i rozwieranych.

ZAKUP CZY INWESTYCJA?

Społeczeństwo coraz więcej uwagi przywiązuje do dbania o środowisko. Na każdy zakup patrzy więc nie tylko przez pryzmat własnych korzyści, ale również z perspektywy ekologii – starając się minimalizować wpływ własnych decyzji na przyrodę.
Najczęściej pierwszym krokiem są działania na rzecz zmniejszenia ilości możliwych odpadów, które generuje sam zakup. Są dwa momenty w cyklu życia produktu, w których można szczególnie o to zadbać: proces produkcji i utylizacja zużytego produktu.
Konsumenci przywiązują szczególnie dużą wagę do tego drugiego przypadku. Jest kilka sposobów, aby produkt na końcu cyklu swojego życia nie był obciążeniem dla środowiska. Najbardziej oczywistym jest konstruowanie go z surowców nadających się do recyklingu. Drugim sposobem jest dbanie o to, by maksymalnie odsunąć w czasie moment, gdy produkt nie będzie nadawał się do użytku. Według marki WIŚNIOWSKI jest to fundament nowoczesnego myślenia o ekologii.

Gdy produkt jest w stanie przetrwać dekady, klient będzie w stanie zapłacić za niego znacznie więcej, ponieważ nie będzie myślał o nim jedynie w kategoriach zakupu. W takim przypadku mowa już o inwestycji, która z całą pewnością ma szansę się zwrócić. Przedstawianie klientowi tej sytuacji w taki sposób niesie korzyści dla środowiska, producenta i konsumenta. W oparciu o tę ideę powstają projekty wszystkich produktów marki WIŚNIOWSKI.

JAKOŚĆ BRAM PRZESUWNYCH MARKI WIŚNIOWSKI

Dużo mówi się o jakości produktów, ale naprawdę rzadko dodaje się do tego wytłumaczenie, dlaczego jest tak ważna. Wpływa ona na wszystkie najważniejsze cechy i funkcje gotowego produktu – to dzięki jakości możemy cieszyć się trwałością, niezawodnością, bezpieczeństwem, pięknem i komfortem użytkowania. Jest ona sumą rozwiązań i wysiłków podjętych przez producenta i by ta jakość była na jak najwyższym poziomie, należy doskonalić wszystkie procesy produkcyjne i skupiać się na każdym – nawet najmniejszym – elemencie gotowego produktu.
Bramy przesuwne WIŚNIOWSKI są produkowane z najwyższej jakości stali – to jednak dopiero początek, bo użyty materiał to jedynie podstawa dobrego produktu. Istotne, co producent jest w stanie z niego wykonać i jak potrafi wykorzystać jego zalety. Wszystkie elementy bram przesuwnych produkowane są z największą starannością. Doskonalone były te procesy przez 30 lat działalności firmy.
Szyny profilowane z blachy ocynkowanej, które powstają w procesie bezodpadowej produkcji na miarę, uzupełnione są o zespół wózków jezdnych, które powstają na terenie fabryki. Całość zaprojektowana jest z myślą o minimalnych oporach tocznych, a co za tym idzie idealnej pracy bramy. Odpowiednie przygotowanie tych elementów pozwala na sprawną i cichą pracę gotowej bramy. Brak niepotrzebnych oporów wpływa również na trwałość tych kluczowych elementów.
Stalowa konstrukcja pozwala na zastosowanie różnorakich wypełnień, które połączą wizualnie bramę z pozostałymi elementami systemu ogrodzeniowego: furtkami, segmentami, słupami i akcesoriami.

BEZPIECZEŃSTWO

Gdy mowa o bezpieczeństwie bramy przesuwnej, nie chodzi jedynie o jej funkcję oddzielającą posesję od otoczenia. Bezpieczna brama przesuwna gwarantuje, że jej użytkowanie będzie komfortowe, a systemy w niej umieszczone będą w stanie zareagować w potencjalnie ryzykownych sytuacjach.
Ważne by zawsze korzystać z niej w sposób przewidziany przez producenta. Zakup bramy przesuwnej w wersji ręcznej i dopiero późniejsze samodzielne łączenie jej z niekompatybilnym napędem może nie tylko prowadzić do jej uszkodzenia, ale stanowi potencjalne zagrożenie dla użytkowników. Dlatego zawsze należy wybierać certyfikowane produkty, których producenci biorą za nie odpowiedzialność i gwarantują ich odpowiednie wykonanie.
Automatyczna brama przesuwna najczęściej jest otwierana i zamykana, gdy nie znajduje się w polu widzenia. Tylko wyposażenie w odpowiednie systemy pozwala na bezpieczne korzystanie z bramy. Fotokomórki i krawędziowe listwy bezpieczeństwa zatrzymają pracę automatu, gdy zamykająca się brama natrafi na przeszkodę. W ten sposób łatwo uniknąć np. uszkodzenia samochodu.
Równie ważne jest by brama była odpowiednio dobrana do warunków zabudowy – miała wystarczającą przestrzeń do pracy i była we właściwy sposób zamontowana.
Firma WIŚNIOWSKI na każdym etapie produkcji, montażu i użytkowania dba by brama przesuwna spełniała swoją rolę w komfortowy i bezpieczny sposób. Potwierdzają to badania i zdobyte certyfikaty na zgodność z normą PN EN 13241-1.

POMIAR I MONTAŻ KLUCZEM DO SUKCESU. JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW?

Proces zakupu bramy wjazdowej rozpoczyna się od pomiaru. To fundament późniejszego bezproblemowego działania. Pomiar powinna przeprowadzić odpowiednio przeszkolona i doświadczona osoba. Potem następuje etap produkcji, który ostatecznie prowadzi do najważniejszego momentu – montażu gotowej bramy.
Jednak nawet najlepsza brama nie będzie mogła spełniać swoich zadań, jeśli nie zostanie dobrze zamontowana. Należy odpowiednio wybierać producenta i dystrybutora, który dostarczy bramę wjazdową dla posesji. Ważne, by monterzy mieli za sobą odbyte szkolenia organizowanego przez dostawcę bramy wjazdowej. To gwarancja, że będziemy z niej korzystać bezpiecznie i w pełni komfortowo.

BRAMY WJAZDOWE I PRZEMYSŁ 4.0

WIŚNIOWSKI już od 15 lat inwestuje w rozwiązania w duchu czwartej rewolucji przemysłowej (Przemysłu 4.0). Zakłada ona automatyzację i robotyzację produkcji w stopniu, który umożliwia liniom produkcyjnym dostosowywanie się do bieżących zamówień. Sprawia to, że klienci nie są ograniczani restrykcyjną tabelą wymiarów i wzorów, a sama produkcja może odbywać się płynnie bez względu na rodzaj zamówień.
Linie produkcyjne w duchu Przemysłu 4.0 mogą na bieżąco dostosowywać się do składanych zamówień. Dzięki temu WIŚNIOWSKI jest w stanie połączyć ekonomiczną produkcję masową z luksusową produkcją na zamówienie. Klient otrzymuje więc produkt swoich marzeń, dopasowany do potrzeb i specyficznych wymagań, bez ponoszenia zbyt wysokich kosztów.

UNIWERSALNE – BRAMY DLA POSESJI I PRZEMYSŁU

Bramy przesuwne WIŚNIOWSKI są dostępne w wersjach ręcznych i automatycznych. Ta druga opcja jest oczywiście bardziej komfortowa i praktyczna przy częstym używaniu. Pozwala na zdalne otwieranie i zamykanie, a także korzystanie z zalet funkcji smartCONNECTED. Wersja ręczna jest wystarczająca np. na terenach rekreacyjnych, które odwiedza się tylko od czasu do czasu lub jako dodatkowy wjazd na posesję (np. na jej tyłach). Klienci mogą wybierać spośród kolekcji dedykowanych posesji: Modern, Lux, Premium, Classic, Style, Vario i Basic.
Bramy przesuwne WIŚNIOWSKI to gama produktów nie tylko dla posesji. Dla wszystkich miejsc, które wymagają specjalistycznych rozwiązań oferujemy linię przemysłowych bram przesuwnych PI oraz bramy w systemach GARDIA i MODEST. To produkty zaprojektowane specjalnie z myślą o obiektach przemysłowych, przedsiębiorstwach i wszystkich miejscach, które wymagają właściwej ochrony. Przemysłowe bramy przesuwne mogą być wypełnione kształtownikami lub panelami kratowymi – dzięki czemu mogą stanowić spójną całość z ogrodzeniami z segmentów przemysłowych lub paneli kratowych.

ROZWIJAMY DESIGN I TECHNOLOGIĘ

Brama wjazdowa wraz z ogrodzeniem stanowi pierwszy plan posesji. Goście i zwykli przechodnie te elementy dostrzegają na samym początku. Gdy ogrodzenie jest solidne i bezpieczne, można skupić się na tym, by było piękne i odpowiednio współgrało z frontem domu.
Brama wjazdowa WIŚNIOWSKI może być częścią kolekcji Home Inclusive 2.0, która wzorniczo i kolorystycznie łączy je z bramami garażowymi, oknami i drzwiami. W sumie – licząc możliwe opcje wypełnień, kolory, groty i wzory – klienci mogą stworzyć aż 13,5 tysiąca różnych wersji bramy wjazdowej i ogrodzenia dla posesji. WIŚNIOWSKI pozwala na całkowitą personalizację bramy wjazdowej, ogrodzenia i stolarki otworowej – wszystko to możliwe jest dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0.

Poprzedni

Bezpieczny dom – detektory czadu, gazu i dymu

Bezpieczny dom – detektory czadu, gazu i dymu
Następny
Jak stworzyć bezpieczny dom dla spokoju ducha?

Jak stworzyć bezpieczny dom dla spokoju ducha?