Aktualne wydanie: nr 4(124)/2021

Aktualne wydanie: nr 4(124)/2021 pobierz pdf Bezpłatna
Prenumerata Głosu PSB

Aktualne wydanie:
nr 4(124)/2021

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), za okres 5 miesięcy 2021 r., budownictwo mieszkaniowe w kategorii pozwoleń na budowę odnotowało dynamikę (rok do roku): w budownictwie indywidulanym +31,2%, a w budownictwie na sprzedaż/wynajem +58,3%. Natomiast w kategorii rozpoczętych inwestycji bud. indywidualne wykazało wzrost 24%, zaś bud. na sprzedaż/wynajem +64,6%. To bardzo dobry prognostyk dla naszej branży. Miejmy nadzieję, że rosnące ceny materiałów (głównie z powodu wzrostu cen surowców do ich produkcji) nie będą miały wpływu na rozpoczęte i planowane inwestycje. Z dynamikami sprzedaży i cen materiałów (centrali Grupy PSB) w I półroczu br. mogą Państwo zapoznać się na III okładce numeru.

W tym numerze polecam artykuły pod zbiorczym tytułem „Nowoczesne i dobrze dobrane pokrycia dachowe, rynny i okna dachowe”. Eksperci z firm: RUUKKI, BMI BRAAS, BUDMAT, VELUX Polska i FAKRO doradzają w wyborze właściwego pokrycia dachowego, systemu rynnowego skutecznie odprowadzającego wodę z dachu oraz w doborze okien do dachów skośnych i płaskich – str. 4–17.

Z kolei dział „Technologie i produkty” zawiera porady dotyczące m.in. elektronarzędzi niezastąpionych przy pracach dekarskich i konstrukcyjnych, zastosowania specjalnego pakietu uszczelnień termiczno-wykańczających do bram garażowych oraz wyboru nowego wzoru dachówki ceramicznej – str. 18–34.

Od początku 2021 r. sieć detalicza PSB Mrówka powiększyła się o 20 sklepów, powstał market budowlany oraz 2 placówki PSB Profi. O nowych inwestycjach partnerów Grupy przeczytają Państwo na str. 36.

podpis autora

Temat numeru

NOWOCZESNE I DOBRZE DOBRANE POKRYCIA DACHOWE, RYNNY I OKNA DACHOWE

Pokrycie dachowe to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych i zarazem estetycznych budynku. Natomiast kompletny system orynnowania zapewni skuteczne odwodnienie każdego dachu. Zaś okna dachowe zapewnią optymalne doświetlenie każdego pomieszczenia. Jak dobrze dobrać odpowiedni rodzaj pokrycia dachowego, rynien oraz okien dachowych radzą specjaliści z firm: RUUKKI, BMI BRAAS, BUDMAT, VELUX Polska i FAKRO.

Technologie i produkty

Analizy rynku

Reklamy

Z życia Grupy PSB

Inwestycje w Grupie PSB

Obecnie sieć detaliczna PSB Mrówka liczy 340 sklepów w Polsce. Od początku 2021 r. sieć powiększyła się o 20 marketów, w tym w czerwcu i…

Obecnie sieć detaliczna PSB Mrówka liczy 340 sklepów w Polsce. Od początku 2021 r. sieć powiększyła się o 20 marketów, w tym w czerwcu i…

Poprzednie wydania