Gwoździarka gazowa do drewna R-WW90II niezastąpiona przy pracach dekarskich i konstrukcyjnych

Producent: RAWLPLUG
lipiec 2021

Seryjna szybkość i ręczna precyzja – gazowa gwoździarka Rawlplug R-WW90II mocuje gwoździe w drewnie w zaledwie 0,2 sekundy. Dzięki temu jest wręcz niezastąpiona w mocowaniu łat i kontrłat, deskowaniu dachów, montażu podbitek, konstrukcji domów szkieletowych i w innych aplikacjach. Niezwykłe tempo pracy urządzenia w połączeniu z baterią o wydajności 8000 zamocowań oraz krótkim czasie jej ładowania stwarza ogromne możliwości w zakresie poprawy efektywności prac na budowie.

GWOŹDZIARKA R-WW90II

Dzisiejsza branża budowlana niemal zupełnie nie przypomina tej sprzed choćby kilkudziesięciu lat. Dużo większe znaczenie ma choćby czas – obecne inwestycje powstają w coraz szybszym tempie, co oznacza konieczność pracy pod ciągłą presją zbliżającego się terminu zakończenia budowy. To stawia przed profesjonalistami dwa zasadnicze wyzwania: bezpieczeństwo (zarówno wykonawcy podczas trwania prac, jak i późniejszej eksploatacji obiektu) oraz komfort użytkowania narzędzi – wygodne użytkowanie sprzętu to mniejsze zmęczenie operatora, a mniej zmęczony operator wykonuje swoją pracę dokładniej i szybciej. Wynika z tego niezbicie, że na współczesnych inwestycjach potrzebne są narzędzia ergonomiczne, niezawodne i bezpieczne. Dokładnie takie, jak gwoździarka do drewna R-WW90 II generacji od Rawlplug.

MOCNIEJ, DŁUŻEJ, WYDAJNIEJ

Doświadczeni, pracujący z drewnem wykonawcy z pewnością pamiętają poprzednią gwoździarkę od Rawlplug, R-RAWL-WW90CH. Co nowego marka proponuje, wprowadzając na rynek następcę tamtego urządzenia? Przede wszystkim, zwiększona została moc gwoździarki: obecna wynosi 104 J, co gwarantuje osiąganie najlepszych możliwych parametrów montażu nie tylko w przypadku każdego rodzaju aplikacji, ale też dla każdego podłoża. Szczególne znaczenie ma to przy zastosowaniu gwoździ o długości 90 mm, używanych przy takich profesjonalnych zastosowaniach, jak np. precyzyjne zbijanie elementów konstrukcyjnych dachu. Drugą istotną zmianą jest wprowadzenie zasilania za pomocą baterii litowo- -jonowej. Obecnie w dziedzinie technik montażu ręcznego i bezpośredniego jest to już praktycznie standard, który zapewnia nie tylko znakomitą wydajność oraz wysokie parametry, ale także pozwala na eksploatację gwoździarki niezależnie od źródeł prądu – otrzymano w ten sposób bezprzewodową alternatywę dla urządzeń pneumatycznych. Ta zaleta jest bezcenna szczególnie w początkowej fazie prac na inwestycji, gdy media nie są jeszcze doprowadzone. Pojemności baterii 2,5 Ah pozwala na wykonanie aż 8000 zamocowań bez przerwy, a dodatkowa możliwość szybkiego, 2-minutowego ładowania (funkcja quick charge) daje możliwość aplikacji dodatkowych 200 gwoździ. To cecha niezastąpiona w przypadku, kiedy akumulator nieoczekiwanie rozładuje się tuż przed zakończeniem pracy. Nowa technologia to także stabilność procesu ładowania i rozładowywania, brak efektu pamięci, który wpływał negatywnie na żywotność akumulatora oraz lepsze parametry osiągane w skrajnych warunkach (jak niskie bądź wysokie temperatury), co znacznie podniosło ogólną wydajność i żywotność urządzenia.

GWOŹDZIARKA R-WW90II
Zobacz film prezentujący urządzenie
Zobacz film prezentujący urządzenie

KOMFORT PRACY

Dla większej wygody zmienione zostało ułożenie rękojeści gwoździarki, co znacznie poprawiło wyważenie całej maszyny, a w konsekwencji znacznie podniosło komfort długotrwałej pracy. W szczególności tę zmianę docenią ci operatorzy, którzy wykonują prace seryjne, np. przy pełnym deskowaniu dachów.
Kolejnym ukłonem w stronę użytkownika jest zamocowany na gwoździarce hak, na który w każdej chwili można odwiesić maszynę, zyskując tym samym możliwość natychmiastowego wykonania innej, koniecznej w danym momencie czynności. Obecna konstrukcja jest ponadto dużo łatwiejsza w codziennej eksploatacji i utrzymaniu dzięki dokładniejszemu, a jednocześnie prostszemu mechanizmowi czyszczenia. Nowa gwoździarka WW90II wymaga jedynie standardowego, okresowego czyszczenia i przeglądu – zapewniając to, zyskasz urządzenie niezawodne na lata.

GWOŹDZIARKA R-WW90II TO WYŻSZY KOMFORT PRACY

GWOŹDZIARKA R-WW90II
Zobacz instrukcję czyszczenia
Zobacz instrukcję czyszczenia

Projektując nowy model gwoździarki, inżynierowie Rawlplug nie mieli łatwego zadania. W R-WW90II udało im się jednak zawrzeć wygodę, bezpieczeństwo, precyzję i wytrzymałość. Jeśli dodać do tego uniwersalność ładowanych gwoździ oraz bardzo szeroki ich zakres (pełna oferta gwoździ gładkich i pierścieniowych, o wymiarach od 50 do 90 mm), otrzymujemy gwoździarkę idealną, znajdującą zastosowanie w całym wachlarzu możliwości. Do każdej gwoździarki dołączone : bateria, ładowarka, zasilacz sieciowy, instrukcja obsługi, okulary ochronne i ochraniacze słuchu – a więc wszystko, co jest niezbędne do natychmiastowego rozpoczęcia pracy.

TO WARTO WIEDZIEĆ O GWOŹDZIARCE R-WW90II:

• zwiększona do 104 J moc pozwalająca nawet na aplikację gwoździ w zakresie od 50 mm do 90 mm w najtwardszych podłożach,
• zasilanie litowo-jonowe. Bateria o wydajności 8000 zamocowań z minimalnym czasem ładowania 30 minut,
• zmieniona pozycja rękojeści zapewnia lepsze wyważenie i komfort pracy przy czasochłonnym montażu,
• wydłużona żywotność maszyny dzięki zmienionej konstrukcji i podniesionej efektywności strefy filtrów powietrza,
• precyzja i łatwość użytkowania dzięki beznarzędziowej regulacji głębokości osadzenia,
• zredukowanie strat w materiale do minimum dzięki ochronnej nakładce na lufę zabezpieczającej powierzchnię drewna przed uszkodzeniami,
• wygodny hak pozwalający na odwieszenie gwoździarki na czas przerwy w pracy.

https://ww90ii.rawlplug.com/pl

Poprzedni

Jakie wybrać okno do płaskiego dachu?

Jakie wybrać okno do płaskiego dachu?
Następny
Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO

Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO