Montaż narożnika g-k w niespełna godzinę z płytą KANUF KLIK

Producent: KNAUF
lipiec 2021
Narożna płyta g-k od firmy KNAUF

Montaż narożników zewnętrznych to jeden z najbardziej wymagających i czasochłonnych etapów prac wykończeniowych w systemach suchej zabudowy. Tradycyjna metoda wykonania narożników, która polega na łączeniu ze sobą dosztukowanych kawałków płyt, w które wtapiane są następnie metalowe narożniki, jest metodą bardzo czasochłonną. Bardzo często przy wklejaniu takich standardowych narożników możemy spotkać się z sytuacją, że te narożniki po wklejeniu zaczynają „falować”, gdyż bardzo trudno jest uzyskać linię prostą na całej długości narożnika. Warstwa masy, którą używamy do osadzenia i szpachlowania takiego metalowego narożnika, ma kilka milimetrów, często możemy zaobserwować, że wzdłuż narożnika pojawiają się zgrubienia, które należy następnie zniwelować. Powstałe w taki sposób nierówności można zniwelować, np. poprzez rozciąganie masy szpachlowej o szerokości 20 cm. Wymaga to jednak dodatkowego nakładu pracy i czasu, który jest na budowie bardzo cenny. Warto jednak wiedzieć, że mimo największych starań, różnica płaszczyzn może nadal być widoczna, np. kiedy wykańcza się ścianę z narożnikiem, w której projektant przewidział zastosowanie podświetlenia.

Narożna płyta g-k od firmy KNAUF

Firma Knauf – ekspert w dziedzinie systemów suchej zabudowy wprowadziła w tym roku nowość – płytę g-k Knauf Klik, która zmienia definitywnie sposób wykańczania narożników. Produkt ten jest odpowiedzią na wyzwania współczesnego budownictwa i pozwala do minimum ograniczyć prace mokre podczas wykańczania powierzchni. Płyta Knauf Klik posiada wklejony pośrodku specjalny profil zatrzaskowy typy „klik” (stąd jej nazwa), wykonany z wysokiej jakości PCV. Element ten ma kluczowe znaczenie dla tej płyty i montażu narożników, gdyż szybko i banalnie prosto składa się do idealnie równego kąta prostego. Niemalże jednym ruchem otrzymujemy w pełni gotowy do montażu do profili, prefabrykowany narożnik zewnętrzny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy już obsadzać narożnik metalowy, szpachlować, ani szlifować. Dla fachowca pracującego w systemach suchej zabudowy oznacza to ogromną oszczędność czasu pracy. Jeden narożnik można zbudować i wykończyć w ciągu niespełna godziny.
Co więcej, w przeciwieństwie do metalowych narożników, narożniki wykonane z Płyty Knauf Klik mają idealnie równą linię na całej długości i są zawsze perfekcyjnie spasowane z resztą zabudowy. Od wewnątrz narożniki są usztywnione i wzmocnione profilem zatrzaskowym z twardego PCV. Są trwałe w eksploatacji, nie pękają, nie powstają na nich nieestetyczne wgniecenia. Jakość wykonania narożników jest wyższa i dokładniejsza. Spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.
Praca z płytą Knauf Klik to nie tylko wysoka jakość wykonanych prac, ale także ogromna oszczędność: materiału, czasu i pieniędzy. Poniżej w tabeli przedstawiamy różnicę w wykonaniu narożnika tradycyjną metodą, a za pomocą płyty Knauf Klik.

PARAMETRY TECHNICZNE

Wykonana z płyty A13
Szerokość: 0,60 m
Długość: 2,60 m
Grubość:12,5 mm
Krawędź HRAK.
Po złożeniu – profil L, narożnik zewnętrzny 90°

https://knauf.pl/plyta-klik-do-naroznikow/

Poprzedni

W strukturze łupka i z indywidualnym nadrukiem. Nowe powierzchnie bram garażowych

W strukturze łupka i z indywidualnym nadrukiem. Nowe powierzchnie bram garażowych
Następny
Mała architektura w przestrzeni wokół posesji. Jakie elementy warto uwzględnić w projekcie?

Mała architektura w przestrzeni wokół posesji. Jakie elementy warto uwzględnić w projekcie?