Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO

Producent: WIŚNIOWSKI
lipiec 2021

W czasach, gdy cały świat skupiony jest nad dążeniem do stosowania najbardziej energooszczędnych rozwiązań szczególnie w budownictwie, bardzo istotny staje się współczynnik przenikania ciepła stolarki otworowej. Nieustannie rosnące standardy i wymagania klientów nie pozwalają pominąć kwestii termoizolacji również w garażach, które dzisiaj często stanowią integralną część budynków mieszkalnych. Firma Wiśniowski opracowała i zgłosiła do opatentowania nowatorskie rozwiązanie pozwalające zwiększyć izolację termiczną bramy garażowej, jednocześnie podnosząc aspekt wizualny wykończenia otworu garażowego.

Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO

USZCZELNIENIE TERMICZNO-WYKAŃ- CZAJĄCE DO BRAM GARAŻOWYCH

Propozycją firmy Wiśniowski rozwiązującą troskę o lepszą termikę i wygląd otworu garażowego jest specjalny pakiet uszczelnień termiczno-wykańczających. Twardo-miękka uszczelka termiczna pozwala na odizolowanie elementów stalowych konstrukcji, czyli ościeżnic i blendy, od powierzchni ściany, jednocześnie jej listek zachodząc na skrzydło bramy, zmniejsza mostek termiczny występujący w tym obszarze. Uszczelnienie termiczno-wykańczające poprawia współczynnik przenikania ciepła U dla całej bramy, który zgodnie z normą PN-EN 12428:2013 p. 5.2 jest wyliczany dla całego zespołu bramowego z wyłączeniem konstrukcji budynku. Unikalna regulowana uszczelka termiczna umożliwia estetyczne wykończenie docieplonego np. warstwą styropianu lub styroduru otworu garażowego, likwidując przestrzeń powstającą między dociepleniem, a powierzchnią skrzydła bramy, równocześnie jeszcze bardziej ją doszczelniając. Specjalnie ukształtowane połączenia obydwu uszczelek pozwala wyregulować uszczelkę wykańczającą bez obawy, że finalnie nie będzie ona dolegała odpowiednio do warstwy ocieplenia, a jednocześnie zespala w sposób efektywny obydwie uszczelki.

Uszczelnienie termiczno-wykańczające
Uszczelnienie termiczno-wykańczające
Montaż ze standardową uszczelką
Montaż ze standardową uszczelką
Montaż z uszczelnieniem termiczno-wykańczającym
Montaż z uszczelnieniem termiczno-wykańczającym
Uszczelnienie w trakcie docieplenia
Uszczelnienie w trakcie docieplenia

Sam montaż uszczelnienia termiczno- -wykańczającego jest bardzo prosty. Polega na zamontowaniu uszczelki termicznej do ościeżnicy, którą przytwierdza się do ściany, a następnie na wsunięciu uszczelki regulowanej między uszczelkę termiczną, a ścianę. W przypadku braku wykonanego ocieplenia budynku, możliwa jest instalacja uszczelki regulowanej w późniejszym czasie. 
Partnerzy handlowi firmy Wiśniowski służą profesjonalnym doradztwem w zakresie prawidłowego przygotowania otworu garażowego, oraz satysfakcjonującym montażem unikalnego rozwiązania.

Uszczelnienie po dociepleniu
Uszczelnienie po dociepleniu

TERMOIZOLACYJNOŚĆ STOLARKI

Projektowanie energooszczędnych budynków to trend, który wpisuje się w globalne działania na rzecz klimatu. Wymogi takie coraz częściej stawiają również prawa budowlane, nowe Warunki Techniczne 2021 wymagają od nowych inwestycji spełnienia określonych, surowych norm termoizolacyjności.
Zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie dostrzegamy ich w naszych codziennych obowiązkach i nie można jej tak łatwo uchwycić jak np. dobrego wzornictwa. Paradoksalnie jednak to właśnie termoizolacyjność w najbliższych dekadach będzie decydowała o komforcie naszego życia.
Największym elementem stolarki otworowej jest brama garażowa. Stanowi dominantę fasady domu, dlatego musi być odpowiednia wzorniczo. Chroni również jedno z wejść do domu – istotne jest również jej bezpieczeństwo. Ze względu na swoje rozmiary ma ona ogromne znaczenie w bilansie energetycznym całego budynku.

Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO
Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO

Marka Wiśniowski stworzyła specjalne bramy, okna i drzwi, które doskonale odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa – zarówno w kwestii designu i bezpieczeństwa, jak i termoizolacyjności. 
Odpowiednio dobrana stolarka otworowa nie tylko zmniejszy rachunki za ogrzewanie i prąd, ale również zagwarantuje domownikom większą niezależność wobec nagłych podwyżek cen energii. Wybranie odpowiednich produktów może dać oszczędności już na etapie zakupu – np. poprzez skorzystanie z możliwości programu „Czyste Powietrze”.

Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO

PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”

Przed nami trzeci rok trwania programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać dotację na termomodernizację domów. Wsparcie może dotyczyć nie tylko wymiany źródła ciepła, ale również kompleksowej modernizacji stolarki. Ponadto w tym roku zaczynają obowiązywać nowe Wytyczne Techniczne definiujące wymagania stawiane budynkom i wyraźnie zaostrzające warunki (współczynnik U), które muszą spełniać okna, bramy garażowe i drzwi montowane w domach.
W ofercie firmy Wiśniowski znaleźć można komplet stolarki spełniający wymagania stawiane przez WT2021 oraz program „Czyste Powietrze”, których współczynnik przenikania ciepła U jest zgody z obowiązującymi wymogami. Współczynnik przenikania ciepła U określa zdolność przenikania ciepła przez przegrody budowlane, na przykład okna, bramy garażowe czy ściany. Określa ile energii (wyrażonej w watach) przenika przez 1 metr kwadratowy przegrody, gdy różnica temperatury z obu jej stron wynosi 1 K (kelwin).
Jednostką współczynnika przenikania ciepła jest więc W/(m²·K). Im niższa wartość współczynnika U, tym lepszym izolatorem jest przegroda i mniejsze są straty ciepła.

Uszczelnienie termiczno-wykańczające w bramach UNIPRO

Program „Czyste Powietrze” pozwala na uzyskanie dotacji do 30 lub nawet 37 tys. złotych – w zależności od dochodu inwestora i rodzaju przeprowadzonych prac. Najważniejsze jednak jest to, że program obejmuje kompleksowe prace termomodernizacyjne, nie dotyczy jedynie wymiany źródła ciepła. Bez trudu można więc rozliczyć w jego ramach wymianę stolarki i ocieplenie budynku. W ofercie firmy Wiśniowski wymagania programu „Czyste Powietrze” spełniają bramy segmentowe PRIME, UniTherm oraz UniPro, a także drzwi NOVA i CREO oraz okna PVC PRIMO 82.

www.wisniowski.pl

Poprzedni

Gwoździarka gazowa do drewna R-WW90II niezastąpiona przy pracach dekarskich i konstrukcyjnych

Gwoździarka gazowa do drewna R-WW90II niezastąpiona przy pracach dekarskich i konstrukcyjnych
Następny
Nowe wzornictwo na dachu. V11- wyjątkowa dachówka ceramiczna Koramic

Nowe wzornictwo na dachu. V11- wyjątkowa dachówka ceramiczna Koramic