Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu?

Producent: VELUX
październik 2017

Pomieszczenia na poddaszu bardzo często mają ograniczony metraż. Nie musi to jednak oznaczać mało funkcjonalnego wnętrza. Nowa kategoria produktów firmy VELUX – „Więcej przestrzeni” pozwala całkowicie odmienić nawet najmniejsze pokoje pod dachem.

Produkty firmy VELUX od lat dostarczają światło i świeże powietrze do pomieszczeń na poddaszu. Teraz użytkownicy otrzymują jeszcze jedną korzyść: możliwość atrakcyjnego powiększenia przestrzeni. Nowa kategoria obejmuje cztery produkty: lukarnę, balkon dachowy, okno balkonowe i dodatkowe elementy doświetlające.
W zależności od możliwości, w każdym pomieszczeniu można zastosować inne rozwiązanie i cieszyć się panoramicznym widokiem oraz ciekawą aranżacją wnętrza, w którym można poczuć się prawie jak na zewnątrz.

VELUX - stolarka okienna na poddaszu
VELUX - stolarka okienna na poddaszu

Lukarna VELUX – zyskaj więcej przestrzeni

Jest alternatywą dla tradycyjnej lukarny. Okna dachowe montowane są w czterolub sześcioelementowe zestawy, dzięki wykorzystaniu gotowego kompletu wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Od zewnątrz całość wygląda bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku. Dla mieszkańców poddasza największa różnica zauważalna jest od środka pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni i nabiera nowoczesnego charakteru. Co więcej, okna zamontowane z wykorzystaniem lukarny VELUX, zapewniają nieograniczony widok na zewnątrz i doprowadzają do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza. W zestawy można łączyć dowolne okna dachowe. Dla podniesienia komfortu, okna można wyposażyć w system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA® oraz dodatkowe akcesoria: rolety wewnętrzne i markizy.

VELUX - stolarka okienna na poddaszu

Balkon na poddaszu – otwórz się na świat

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio, to specjalne okno, które można przekształcić w niewielki balkon. Polecane jest do poddaszy bez ścianki kolankowej. Górna część unosi się do kąta 45°, dolna z barierkami po bokach wysuwa do przodu. Balkon jest tak duży, że swobodnie mogą korzystać z niego dwie osoby. Drugie rozwiązanie – okno balkonowe VELUX GEL umożliwia wyjście na taras, który można zbudować na zewnątrz niezależnie od rodzaju poddasza: może być ze ścianką kolankową lub bez. Górną część można bezstopniowo uchylić do kąta 45° lub zatrzymać w dowolnej pozycji. Dolna dostępna jest w wersji otwieranej na prawą lub lewą stroną oraz jako nieotwierana. Na poddaszach bez ścianki kolankowej balkon wbudowany jest w istniejącą konstrukcję dachu. W domach ze ścianką kolankową, taras jest niezależną konstrukcją zewnętrzną.

VELUX - stolarka okienna na poddaszu

Elementy doświetlające – wypełnij wnętrze światłem

Elementy doświetlające umożliwiają atrakcyjne przedłużenie okna w dół. W pomieszczeniach ze ścianką kolankową można zastosować otwierane uchylnie pionowe okno kolankowe (VELUX VFE) lub nieotwierany element pionowy (VELUX VIU). Do poddaszy bez ścianki kolankowej przeznaczone są dolne elementy doświetlające (VELUX GIL lub GIU), które montowane są pod tym samym kątem, co okno zainstalowane powyżej. Okna z elementami doświetlającymi warto łączyć w zestawy – montować bezpośrednio obok siebie lub jedno nad drugim.

www.velux.pl/wiecejprzestrzeni

Poprzedni

FIX ALL FLEXI – uniwersalny klej - uszczelniacz

FIX ALL FLEXI – uniwersalny klej - uszczelniacz
Następny
WIŚNIOWSKI w odsłonie SMARTCONNECTED

WIŚNIOWSKI w odsłonie SMARTCONNECTED

123