Pokochaj grabienie liści od nowa

Producent: PROFIX
październik 2017
PROLINE - POKOCHAJ GRA BIENIE LIŚCI OD NOWA

Trawnik jest ważnym elementem każdego ogrodu. Starannie nawożona, podlewana i koszona trawa jesienią zostaje przykryta warstwą spadających liści. Nieusunięte mogą stać się groźną pożywką dla mchów, dlatego warto się ich pozbyć nim nastanie zima. Kiedy je wygrabimy dostarczymy podłożu więcej światła, wody i powietrza. Jeżeli nie zapomnimy o zielonym dywanie jesienią, odpłaci nam się pięknym wyglądem w kolejnym sezonie.

PROLINE - POKOCHAJ GRA BIENIE LIŚCI OD NOWA

Aby sezonowe sprzątanie liści, gałązek i suchej trawy należało do jednych z przyjemniejszych zajęć, polska marka PROLINE rozszerzyła swoją ofertę narzędzi do pielęgnacji ogrodu o cztery rodzaje grabi oraz dwa typy trzonków do ich łatwego mocowania. Rozwiązanie to za pomocą szybkiego i łatwego w obsłudze systemu łączenia pozwala dostosować odpowiednią końcówkę do wykonywanej czynności.
Sercem, podstawą systemu są trzonki. Proline proponuje ich dwa rodzaje – trzonek aluminiowy (14312) oraz jego tradycyjny drewniany odpowiednik wykonany z drewna sosnowego (14311). Oba rozwiązania mogą być przechowywane w altanach ogrodowych i innych nieogrzewanych pomieszczeniach gospodarczych – są odporne na korozję. Trzonki mają taką samą średnicę, zbliżoną wagę, różnią się jedynie długością – ten drewniany jest o 10 cm krótszy od aluminiowego. Długości zostały tak dobrane, aby zwiększyć wygodę pracy. Wykorzystany „System CLICK” jest rozwiązaniem niezawodnym i trwałym. Sam proces wymiany głowicy roboczej jest intuicyjny. Poprzez naciśnięcie palcem zwalniamy blokadę i zdejmujemy grabie. W ich miejsce po prostu wsuwamy inną potrzebną w tym momencie głowicę – blokada po znalezieniu się w wyznaczonym miejscu zatrzaskuje się – a my słyszymy charakterystyczny „klik”. Narzędzie jest gotowe do użycia.

PROLINE - grabie

Obecnie w skład systemu wchodzą cztery rodzaje grabi. Są to najczęściej wykorzystywane modele, które pozwalają sprzątać skoszoną trawę, liście oraz gałązki. Głowice wykonano z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się ono z jednej strony dużym stopniem wytrzymałości, a z drugiej – znakomitą elastycznością. Dzięki temu problem łamiących się zębów - znany z najtańszych dostępnych na rynku rozwiązań został wyeliminowany. Wysoką jakość tworzywa dosłownie czuć w dłoniach. Wystarczy wziąć wybraną głowicę do ręki, aby doświadczyć znakomitej elastyczności i jednocześnie sztywności konstrukcji. W przypadku grabi uniwersalnych (14316) zęby są sztywne, a w głowicach przeznaczonych do liści charakteryzują się sprężystością najbardziej odpowiednią do głównego zastosowania. Najbardziej elastyczne pazurki mamy w modelu 14313 (szerokość jednego zęba to 10 mm), nieco mniej w grabiach małych (14315), a najsztywniejsze w końcówce (14314). Ta ostatnia głowica będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w czasie wiosennego grabienia np. liści dębowych. Pozwoli sprawnie wygrabić ich pozostałość z kępek trawy oraz bezpośrednio spod krzewów iglastych.
Podkreślić należy, że we wszystkich modelach grabi Proline pazurki z biegiem czasu nie odkształcają się, a w czasie pracy, pod wpływem sprężystości, wracają na swoje miejsce.
System wymiennych głowic roboczych to propozycja godna rozważenia przez wszystkich, którzy chcą posiadać szerokie spektrum narzędzi do pielęgnacji ogrodu, a dysponują ograniczonym miejscem do ich przechowywania. Głowice oddzielone od trzonka zajmują niewiele miejsca i można je przechowywać na jednym haku. Korzystne jest również to, że posiadając trzonek można w dowolnym czasie uzupełnić spektrum grabi o kolejną głowicę. Takie rozwiązanie jest korzystniejsze, ponieważ nie musimy już płacić za trzonek.
Na pewno dużymt atutem grabi PROLINE „System CLICK” jest ich umiarkowana cena. Odczuwalnie niższa od cen rozwiązań oferowanych przez marki ogrodnicze klasy premium. Jakość i estetyka wykonania, a co za tym jakość narzędzi stoi na bardzo wysokim poziomie i zapewnia wysoki komfort pracy. 

www.proline-tools.pl

Poprzedni

Ekologiczna linia produktów ECO firmy Kreisel

Ekologiczna linia produktów ECO firmy Kreisel
Następny
FIX ALL FLEXI – uniwersalny klej - uszczelniacz

FIX ALL FLEXI – uniwersalny klej - uszczelniacz

123