Nowa seria wałków malarskich Gold marki ROTA z technologią LoTex

Producent: CIRET
wrzesień 2018

ROTA to najnowszy projekt i marka niemieckiej Grupy Storch-Ciret, która wyposaża profesjonalnych wykonawców w wysokiej jakości wałki malarskie. Asortyment ROTA zawiera solidne, markowe produkty, które powstały bazując na doświadczeniach i specjalnych potrzebach branży, skupiając się na najwyższej jakości i najlepszej funkcjonalności dla malarzy. Na rozwój wałków malarskich ROTA mają wpływ najnowsze wyniki badań dotyczących użyteczności i materiałów, jak również ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji narzędzi malarskich Grupy Storch-Ciret. Efektem jest seria wałków malarskich Rota Gold przeznaczona do farb do malowania ścian, wyposażona w innowacyjny plusz LoTex.

Profesjonalny wałek malarski musi dawać się precyzyjnie prowadzić, łatwo czyścić i nie gubić włókien. A przede wszystkim musi wydajnie wchłaniać i oddawać farbę zapewniając optymalne malowanie. Decydujące znaczenie ma tu przede wszystkim plusz: jego jakość odgrywa szczególną rolę dla wyniku malowania. LoTex to nowa technologia wykończenia pluszu w procesie produkcji, która znacząco podnosi walory użytkowe wałków malarskich. Plusz nasycany jest specjalnym środkiem, który następnie jest utrwalany chemicznie bez wykorzystania szkodliwego dla zdrowia i środowiska fluorowęglanu. Nazwa LoTex odnosi się do efektu lotosu i nawiązuje do jego odporności na działanie wody i zabrudzenia.

Zalety wałków malarskich z zastosowaniem technologii LoTex:
+ wyraźnie większe wchłanianie farby i oddawanie na malowanej powierzchni: szybsza i wydajniejsza praca,
+ stabilny plusz dzięki zastosowaniu włókien ciągłych sprawia, że wałek nie strzępi się i nie pozostawia fragmentów włókien na malowanej powierzchni: świetny efekt końcowy bez konieczności wykonywania poprawek,
+ szybsze i dokładniejsze czyszczenie po skończonej pracy,
+ super wytrzymałość zapewniająca długie użytkowanie,
+ bez ryzyka dla zdrowia i środowiska dzięki rezygnacji z fluorowęglanu.

Linia Rota Gold oferuje również produkty wyposażone w system Rota Core – jest to innowacyjny system wodoszczelnego rdzenia, który zapobiega dostaniu się farby do wnętrza wałka, zapewniając jego płynne prowadzenie. Dodatkowo minimalizuje strzępienie wałka, dzięki zawinięciu pluszu do środka i braku konieczności jego cięcia przy krawędzi. W testach przeprowadzonych z udziałem specjalistów i klientów, potwierdzono te zalety osiągając imponujący wzrost wydajności nawet o 25%. Linia ROTA Gold z technologią LoTex oferuje wałki o długościach pluszu 18 mm do chropowatych powierzchni oraz 12 mm do gładkich ścian w szerokościach 6 cm, 10 cm, 12 cm, 16 cm 18 cm oraz 25 cm.


Poprzedni

Systemy kontroli wjazdu

Systemy kontroli wjazdu
Następny
Dachówka betonowa – jakość o skandynawskim rodowodzie

Dachówka betonowa – jakość o skandynawskim rodowodzie