Uszczelniamy drzwi z nową pianką Soudafoam Doors

Producent: SOUDAL
wrzesień 2018

W procesie budowy, remontu czy urządzania mieszkania zazwyczaj bardzo dużą wagę przykładamy do wyboru stolarki drzwiowej. Jednak nawet najlepsze i najdroższe drzwi długofalowo nie spełnią swojej roli, jeśli nie zostaną prawidłowo zamontowane. Aby tak się stało bardzo ważna jest najwyższa jakość produktów użytych do instalacji. Firma Soudal ma w swojej ofercie szybkoutrwaldzalną piankę Soudafoam Doors, dzięki której dokładnie, szybko i na długo wypełnimy szczeliny wokół ościeżnicy, a drzwi nie tylko ozdobią nasze wnętrza, ale także będą przez lata spełniały swoją funkcję.

Uszczelniamy drzwi z nową pianką Soudafoam Doors
Uszczelniamy drzwi z nową pianką Soudafoam Doors

Wszyscy na pewno się zgodzimy, że drzwi zewnętrzne są wizytówką domu. Ich rolą jest jednak przede wszystkim zabezpieczenie przed zewnętrznym hałasem, utratą ciepła i… ewentualnymi nieproszonymi gośćmi. Natomiast drzwi wewnętrzne to już raczej element wyposażenia wnętrza. Powinny stanowić harmonijną całość z wystrojem domu. Niezależnie jednak jaki model wybierzemy, prawidłowa instalacja jest niezwykle ważna. Na co należy zwrócić przede wszystkim uwagę?
Najważniejsze, aby każda stolarka drzwiowa była bezwzględnie montowana zgodnie ze wskazówkami producenta. Niezastosowanie się do jego zaleceń może stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w pomieszczeniu. Ważnym etapem czynności montażowych, który następuje po umocowaniu drzwi w otworze jest dokładne uszczelnienie przestrzeni wokół ościeżnicy przy pomocy pianki poliuretanowej. W tym celu warto zastosować nowość produktową z portfolio firmy Soudal – piankę Soudafoam Doors, zalecaną do uszczelnień stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali i aluminium.
Produkt optymalnie wypełnia przestrzenie wokół ościeżnicy, dzięki czemu nie powoduje deformacji profili drzwiowych. Pianka posiada także doskonałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej co gwarantuje, że wnętrza będą skutecznie wygłuszone a straty ciepła zminimalizowane. Ma to duże znaczenie także w wewnętrznych przestrzeniach. Słabiej ogrzewane np. pomieszczenia gospodarcze nie będą zbędnie pochłaniały ciepła z reszty domu.
Pianka odznacza się również wysoką wydajnością i doskonałą przyczepnością do praktyczne wszystkich materiałów budowlanych. Może być obrabiana – cięta i tynkowana już po 30 minutach od aplikacji, co znacznie usprawnia i skraca prace montażowe. Dzięki czemu tego rodzaju roboty wykończeniowe nie powodują zbędnych opóźnień.
Pianka Soudafoam Doors posiada zawór Duravalve, który zapewnia całkowitą szczelność opakowania i daje gwarancję przydatności do użycia aż przez 24 miesiące. Duravalve skutecznie przeciwdziała ucieczce gazu pędnego z puszki i zapewnia absolutną szczelność opakowania. Jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, a także nie ulega zablokowaniu, niezależnie od pozycji, w jakiej puszka piany jest składowana. 


Poprzedni

Nowości instalacyjne firmy McAlpine

Nowości instalacyjne firmy McAlpine
Następny
Nie tylko Ukraińcy kupują w Polsce materiały budowlano-remontowe

Nie tylko Ukraińcy kupują w Polsce materiały budowlano-remontowe