Innowacyjne łączniki KLIMAS WKRĘT-MET do termoizolacji ścian w systemach ETICS

Producent: KLIMAS
wrzesień 2019

O wytrzymałości zamocowania materiałów termoizolacyjnych w dużym stopniu decyduje rodzaj i jakość zastosowanych łączników mechanicznych. Nowoczesne łączniki do mocowania systemów ETICS marki Klimas Wkręt-met zapewniają bezpieczeństwo, trwałość i estetykę systemów na długie lata.

ROLA ŁĄCZNIKÓW W SYSTEMIE ETICS

Jednym z komponentów wchodzących w skład systemu ocieplania ścian zewnętrznych (ETICS) są łączniki mechaniczne, które pełnią szereg dodatkowych funkcji m.in.:
– zabezpieczają warstwy ocieplenia przed siłami ssącymi wiatru,
– ograniczają powstawanie punktowych mostków termicznych w miejscach montażu łączników (w przypadku montażu zagłębionego),
– kompensują obciążenia termiczne, związane z nagrzewaniem i chłodzeniem się elewacji,
– zabezpieczają system ocieplenia przed awarią spowodowaną utratą przyczepności i nośności warstw kleju do podłoża.

ECO-DRIVE S
ECO-DRIVE S

DOBÓR ŁĄCZNIKA

Właściwy dobór łącznika mechanicznego zależy m.in. od klasy podłoża, w którym będzie montowany oraz rodzaju materiału izolacyjnego. Łączniki z trzpieniem tworzywowym stosuje się do styropianu, natomiast łączników z trzpieniem metalowym używa się zarówno do styropianu, jak i do wełny.
Produkty marki Klimas Wkręt-met z grupy ECO-DRIVE wyróżniają się uniwersalnością stosowania w różnego rodzaju podłożach i mocowania różnych materiałów termoizolacyjnych. Doskonale spełniają swoją rolę podczas renowacji już istniejących systemów ociepleń i są dedykowane dostawcom systemów ETICS.

Jednym z najważniejszych przedstawicieli całej kategorii jest produkt ECO-DRIVE S – łącznik wkręcany z trzpieniem metalowym i teleskopowym talerzykiem dociskowym, przeznaczony do mocowania styropianu (rys. 1). Jego innowacyjność polega na wykorzystaniu konstrukcji teleskopowej z talerzykiem nacinającym. Dzięki takiej budowie łącznika czas montażu zostaje skrócony nawet o 10 sekund. W wyniku nacinania styropianu przez kołnierz łącznika następuje jego zagłębienie, co całkowicie eliminuje zanieczyszczenie środowiska pyłem styropianowym. Dodatkowo, łącznik jest wyposażony w zintegrowany krążek styropianowy, co przyspiesza prace montażowe i – co najważniejsze – eliminuje powstawanie punktowych mostków cieplnych oraz zapewnia wysoką estetykę wykonania zewnętrznej warstwy wyprawy.

ECO-DRIVE W
ECO-DRIVE W

Innym równie popularnym łącznikiem z tej grupy produktów jest ECO-DRIVE W – łącznik wkręcany z trzpieniem metalowym i teleskopowym talerzykiem dociskowym, przeznaczony do mocowania wełny mineralnej (rys. 2). Jego innowacyjność polega na zintegrowaniu z dużym talerzykiem dociskowym, o średnicy 110 mm i dwoma krawędziami tnącymi, co ułatwia zlicowanie powierzchni talerzyka z materiałem termoizolacyjnym. Dodatkowo, w celu zmniejszenia punktowej przenikalności cieplnej, dołączony jest krążek z wełny mineralnej o dużej gęstości ( 135 kg/m³) i średnicy 67 mm.

Poprzedni

Jeszcze więcej światła na poddaszu – zestawy okienne VELUX

Jeszcze więcej światła na poddaszu – zestawy okienne VELUX
Następny
Budownictwo mieszkaniowe – zmiana trendu

Budownictwo mieszkaniowe – zmiana trendu

123