Klej montażowy silny jak T-REX

Producent: SOUDAL
wrzesień 2021

Bezkonkurencyjna wytrzymałość, błyskawiczne działanie, trwała elastyczność i ekstremalnie wysoka siła spojenia początkowego to zalety, które łączy w sobie nowy klej montażowy firmy Soudal – T-REX Gold. Za jego pomocą sprawnie i trwale przymocujemy nawet bardzo ciężkie elementy do praktycznie każdego podłoża, i to bez konieczności podpierania klejonego przedmiotu.

Klej T-REX Gold marki Soudal

KLEJ MONTAŻOWY T-REX GOLD

Podczas przeprowadzania prac remontowo- wykończeniowych często pojawia się potrzeba montażu różnego rodzaju elementów. Zamiast tradycyjnych gwoździ, śrub czy wkrętów, możemy użyć kleju montażowego, który zdecydowanie ułatwi nam realizację zadania, a także zminimalizuje ryzyko uszkodzenia podłoża. Skuteczność tej metody uwarunkowana jest jednak właściwościami kleju. Preparat niskiej jakości nie zagwarantuje nam spodziewanych efektów, a w niektórych przypadkach narazi nas na dodatkowe koszty, jakie wiążą się z niezbędnymi poprawkami. Dzięki zastosowaniu kleju T-REX Gold marki Soudal, który został opracowany przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii polimerów hybrydowych SMX, unikniemy niepotrzebnych błędów.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ T-REX GOLD SPOŚRÓD INNYCH KLEJÓW MONTAŻOWYCH?

Przede wszystkim wyjątkowo mocnym chwytem początkowym – do 400 kg/m² już w pierwszej sekundzie od dociśnięcia klejonego elementu do podłoża. Cecha ta jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy mocujemy ciężki przedmiot i nie mamy możliwości jego mechanicznego podparcia do momentu utwardzenia spoiny. Co istotne, T-REX Gold klei niemal wszystkie materiały budowlane i konstrukcyjne. Ma doskonałą przyczepność zarówno do podłoży porowatych, jak i gładkich w tym do drewna, sklejki, płyt MDF i OSB, cegły, kamienia, metali, szkła, ceramiki, a także wielu tworzyw sztucznych. Ponieważ nie zawiera rozpuszczalników, ani silikonów, jest bezwonny i całkowicie bezpieczny dla materiałów dekoracyjnych. Cechuje się ponadto wysoką elastycznością, nie kruszy się i nie pęka.

Klej T-REX Gold marki Soudal
Klej T-REX Gold marki Soudal

ZASTOSOWANIE I ZALETY KLEJU T-REX GOLD

Wykazuje niewrażliwość na szeroki zakres temperatur i skrajne warunki atmosferyczne, dzięki czemu doskonale sprawdzi się nie tylko podczas prac prowadzonych wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz budynku. Ze względu na wodoodporne i wodoszczelne właściwości zda egzamin nawet na wilgotnych podłożach. Za pomocą kleju T-REX Gold solidnie przymocujemy wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe i dekoracyjne do ściany, podłogi lub sufitu, przykleimy osłony krawędzi schodów, listwy ościeżnicowe, płyty podłogowe czy panele ścienne. Z powodzeniem możemy go użyć do montażu luster – jest neutralny chemicznie i nie niszczy warstwy srebrzankowej. Klej ten zalecany jest również do awaryjnego klejenia materiałów dekarskich i rynien, a także do mocowania odpornych na wilgoć i wibracje elementów konstrukcyjnych w pracach warsztatowych i szkutniczych. Dodatkową zaletą uniwersalnego kleju montażowego T-REX Gold jest łatwa aplikacja. Nakłada się go przy pomocy standardowego pistoletu na dokładnie oczyszczone i odtłuszczone podłoże. Specjalnie wyprofilowana dysza pozwala uzyskać odpowiedni kształt spoiny, a gęstość preparatu sprawia, że jego wyciśnięcie nie stanowi problemu. Czas otwarty T-REX Gold wynosi ok. 4 minuty, co umożliwia korektę położenia klejonych elementów. Użytkownik nie musi też wymieniać kartusza w pistolecie w przypadku klejenia różnych materiałów – w efekcie prace postępują bardzo szybko.

www.soudal.pl

Poprzedni

Okno dachowe DESIGNO R79 WD – potrójna ochrona

Okno dachowe DESIGNO R79 WD – potrójna ochrona
Następny
Budownictwo mieszkaniowe – popyt trwa

Budownictwo mieszkaniowe – popyt trwa