Laser rotacyjny samopoziomujący zielony PROLINE 15162

wrzesień 2021
PROLINE

Marka Proline wprowadza do swojej oferty obrotowy niwelator laserowy Proline 15162. Jest on przeznaczony zarówno do prac wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

WŁAŚCIWOŚCI LASERA PROLINE 15162

Laser rotacyjny samopoziomujący zielony Proline 15162 to obrotowy niwelator laserowy. Wyposażono go w laser o mocy £1 mW klasy 3R, emitujący wiązkę zielonego światła, która jest 4 razy lepiej widoczna od wiązki czerwonej. Zasięg pracy lasera to 30 m, zaś z detektorem 500 m. Jego obracająca się głowica może wirować w prawo/lewo z czterema prędkościami – 60, 120, 300, 600 obr./min, tworząc na obiekcie linię poziomą lub pionową (w tym celu należy go obrócić o 90°). Niwelator może działać w trybach rotacyjnym, punktowym (wtedy głowica nie kręci się i emituje plamkę laserową), liniowym o kątach rozwarcia 10°, 45°, 90° lub 160° oraz jako pionownik (sprzęt emituje wiązkę pionowo do góry). Jego głowica obudowana jest koszem ochronnym, zabezpieczającym go przed upadkiem. Niwelator laserowy wyznacza linie z dokładnością 1 mm/10 m, zaś w funkcji pionownika emituje wiązkę laserową o dokładności 1 mm/1,5 m.

Laser rotacyjny samopoziomujący zielony PROLINE 15162

WYPOSAŻENIE LASERA ROTACYJNEGO

Laser rotacyjny ma elektroniczny kompensator, który nie tylko automatycznie poziomuje instrument w zakresie ±5°, ale czuwa także w trakcie pomiarów nad utrzymywaniem go w odpowiedniej pozycji. Posiada system sygnalizacji niespoziomowania – gdy podczas pracy niwelator zostanie przypadkowo potrącony i rozpoziomowany, urządzenie natychmiast zatrzyma głowicę, chroniąc w ten sposób użytkownika przed wykonaniem błędnych pomiarów. Po ponownym spoziomowaniu laser z powrotem zacznie działać. Laser wyposażony jest w gumowaną podstawę i uchwyt, które ułatwiają ustawianie go w żądanym miejscu. Na panelu sterowania znajdują się przyciski, za pomocą których m.in. włącza się urządzenie, ustawia się prędkość obrotu głowicy, zakres kątowy itd. Można także zdalnie obsługiwać laser za pomocą pilota o zasięgu 20 m. Sprzęt może być też montowany na tradycyjnym statywie geodezyjnym (gwint 5/8 cala).
Niwelator laserowy Proline 15162 zasilany jest za pomocą akumulatora NiMH o pojemności 3500 mAh. Sprzęt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i wagą oraz przystosowany jest do pracy w zapyleniu i podczas opadów, gdyż spełnia normę IP54.

Laser rotacyjny samopoziomujący zielony PROLINE 15162
Laser rotacyjny samopoziomujący zielony PROLINE 15162

ZASTOSOWANIE LASERA PROLINE 15162

Obrotowy niwelator laserowy przeznaczony jest dla profesjonalistów wykonujących prace wykończeniowe i instalacyjne – murarzy, tynkarzy, elektryków, hydraulików, glazurników, wylewkarzy, monterów mebli i zabudowy g-k itp. Jest też doskonałym narzędziem do wyznaczania referencyjnych linii poziomych i pionowych podczas wiercenia otworów na jednej wysokości czy montowania ścianek działowych w jednej linii, określania wysokości okien, stropów itp. Sprzęt sprawdzi się także w rękach brukarzy, specjalistów układających chodniki i krawężniki oraz wykonawców, którzy w swoich pracach budowlanych wykorzystują niwelację terenu.

www.proline-tools.com.pl

Poprzedni

Kompletny system ociepleniowy ETICS WEBER.THERM WM

Kompletny system ociepleniowy ETICS WEBER.THERM WM
Następny
System montażu bezpośredniego do betonu i stali SC40

System montażu bezpośredniego do betonu i stali SC40