Strefa komfortu, bezpieczeństwa i dobrego designu - drzwi wejściowe bez kompromisów

Producent: HÖRMANN
wrzesień 2021

Stalowe czy aluminiowe? Z pełną płytą czy z przeszkleniem? Jak dobrze dopasować drzwi wejściowe do domu, a jednocześnie mieć pewność, że stanowić będą skuteczną zaporę dla włamywacza i barierę przed ucieczką ciepła? Podpowiadamy.

Drzwi wejściowe HORMANN

Atrakcyjny wygląd – to najczęściej pierwsze kryterium wyboru drzwi zewnętrznych. Chcemy bowiem, by dobrze komponowały się z elewacją budynku, a niekiedy nawet podkreślały jej charakter. Dlatego wzorem, kolorem, a także okuciami powinny nawiązywać do stolarki okiennej, bramy garażowej i dachu. Tylko wtedy uda się nam stworzyć pełną harmonii spójną architektonicznie całość. Rynkowa oferta stwarza taką możliwość. Znajdziemy tu drzwi ze stali, z aluminium, drzwi hybrydowe z aluminium i stali nierdzewnej, a nawet takie drzwi aluminiowe, których profil zbudowany został z kompozytu karbonu i włókna szklanego. Najpopularniejsze są jednak drzwi stalowo-aluminiowe, ze stalową płytą i aluminiową ościeżnicą.

Drzwi wejściowe HORMANN

INDYWIDUALNA ARANŻACJA WEJŚCIA

Ciekawą kolekcję takich drzwi można znaleźć w firmie Hörmann. To drzwi ISOPRO Secur, które producent oferuje aż w 10 nowoczesnych wzorach. Dwa z nich mają pełną płytę drzwiową, a osiem rozmaite przeszklenia. Wszystkie dostępne są w uniwersalnej palecie sześciu kolorów, a dziewięć z nich także w drewnopodobnej okleinie. W zestawie jest komplet klamek lub elegancki uchwyt ze stali nierdzewnej. Niektóre wzory opcjonalnie można wyposażyć w bardzo modne obecnie okucia w kolorze czarnym – black.edition, a także w przeszklenie typu „lustro weneckie”. To wszystko pozwoli na indywidualną aranżację strefy wejścia.

Drzwi wejściowe HORMANN

STREFA BEZPIECZEŃSTWA

Drzwi wejściowe stanowią jednak nie tylko piękną wizytówkę domu, ale wyznaczają także strefę naszego komfortu i bezpieczeństwa. Przypominamy sobie o tym zwłaszcza podczas letnich urlopów czy weekendowych wypadów. Aby więc podczas wakacji nie obawiać się o pozostawione w domu mienie, warto wybrać drzwi z odpowiednimi zabezpieczeniami, które zniechęcą włamywacza, a sąsiadom dadzą czas na reakcję. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie w klasie przeciwwłamaniowej RC 2, takie jakie zastosowano w drzwiach ISOPRO Secur. Drzwi te mają bezpieczny zamek z 3-punktowym ryglowaniem oraz odpowiednie listwy przeciwwyważeniowe. Dodatkowym utrudnieniem dla złodzieja są też okucia z odpornymi na włamanie rozetami klasy ES1, które zabezpieczają blokadę zamka przed mechaniczną ingerencją i utrudniają tym samym odkręcenie wkładki.

Drzwi wejściowe HORMANN

BARIERA TERMICZNA

Drzwi ładne i bezpieczne to jeszcze za mało. Dobre drzwi zewnętrzne powinny też chronić nasz dom przed stratami ciepła. Dlatego ważna jest ich budowa i związany z nią odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła. W drzwiach ISOPRO Secur bez przeszklenia o wymiarach 1230 mm x 2180 mm osiąga on nawet 0,88 [W / m²K]. Tak dobrą izolacyjność cieplną uzyskano tu dzięki odpowiedniej konstrukcji. Składa się na nią stalowa płyta drzwiowa o grubość 65 mm, z przegrodą termiczną wypełnioną twardą pianką poliuretanową, ciepła aluminiowa ościeżnica i ciepły próg. Aby jednak drzwi mogły tworzyć tak skuteczną barierę cieplną, niezbędny jest fachowy, tzw. ciepły montaż. Najlepiej jeśli wykona go doświadczona ekipa przeszkolona i rekomendowana przez producenta.

Drzwi wejściowe HORMANN

DRZWI ISOPRO SECUR W SPECJALNEJ PROMOCJI

Z takim właśnie montażem w cenie dwa wzory drzwi ISOPRO Secur firma Hörmann oferuje teraz w specjalnej promocji. Jeśli szukasz trwałych, bezpiecznych, ciepłych i jednocześnie atrakcyjnych wzorniczo drzwi z profesjonalnym montażem w pakiecie – to doskonała okazja. Objęte promocją wzory mają pełną płytę drzwiową – wzór IPS 010 to gładkie, pełne minimalistyczne skrzydło, model IPS 015 wzbogacony został o eleganckie poziome przetłoczenia. Oba modele dostępne są w sześciu kolorach, co w sumie daje 12 atrakcyjnych wariantów. Jest zatem z czego wybierać. Drzwi ISOPRO Secur objęte są 5-letnią gwarancją. Promocja potrwa do końca 2021 roku. Warto przyjrzeć się jej dokładnie:

https://www.hormann.pl/aktualnosci/news/drzwi-isopro-secur-w-promocyjnej-cenie/

Poprzedni

Tynki gipsowe – jak wybrać odpowiednią zaprawę?

Tynki gipsowe – jak wybrać odpowiednią zaprawę?
Następny
Tynki na „szóstkę”

Tynki na „szóstkę”