Nowości rynkowe Sika

Producent: SIKA
wrzesień 2016

Firma Sika proponuje nowe produkty z rodziny Sikaflex® – znanej i obecnej od wielu lat na polskim rynku linii klejów i uszczelniaczy. Ciesząca się zaufaniem i wysoką jakością seria Sikaflex® zostaje uzupełniona o całkowicie transparentny klej i uszczelniacz – Sikaflex® Crystal Clear oraz mocny klej o wysokiej przyczepności Sikaflex® High Tack.

Sikaflex® Crystal Clear

Sikaflex® Crystal Clear to jednoskładnikowy, wiążący pod wpływem wilgoci, elastyczny klej i uszczelniacz. Krystaliczna czystość, która go charakteryzuje, pozwala na zastosowanie go wszędzie tam, gdzie wymagane jest wykonanie dyskretnego uszczelnienia lub połączenia elementów przezroczystych np. plastikowych lub szklanych. Dlatego świetnie sprawdza się w kuchniach, łazienkach, a także we wszystkich innych nowoczesnych pomieszczeniach domu czy mieszkania.
Sikaflex® Crystal Clear jest tak stworzony, aby miał bardzo dobrą przyczepność do większości materiałów budowlanych, m.in. do metalu, szkła betonu, tynku, płyt g-k, drewna, emalii, poliestru, tworzyw sztucznych itp. Dzięki temu jest uniwersalnym rozwiązaniem do wypełnienia spoin i klejenia w budownictwie i dla domowych majsterkowiczów. Może być stosowany do klejenia parapetów, progów, stopni schodowych, listew przypodłogowych, elementów prefabrykowanych i wielu innych. Produkt gwarantuje również doskonałe uszczelnienie w miejscach takich jak pionowe i poziome spoiny wewnętrzne między ścianami działowymi, konstrukcjami metalowymi czy drewnianymi.

Sikaflex®-11FC+

Sika wprowadziła nowy kolor grafitowy dla najpopularniejszego produktu Sikaflex®-11FC+ przeznaczonego do uszczelniania i klejenia. Na podstawie wielu opinii uznanych architektów i wykonawców Sikaflex®-11FC+ kolor grafitowy doskonale uzupełnił ofertę przy zastosowaniu do dachów, rynien, obróbek blacharskich, balkonów i tarasów, parapetów czy balustrad.

Sikaflex®-11FC+

Sikaflex®-11FC+ jest od lat z powodzeniem stosowany do uniwersalnego klejenia w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni m.in. do parapetów, progów, stopni, listew przyściennych, płyt ochronnych i okładzinowych, elementów prefabrykowanych.
Stosuje się go także do wypełniania i uszczelniania pionowych i poziomych szczelin, izolacji akustycznej przejścia rur, uszczelniania między przegrodami, uszczelniania połączeń elementów metalowych i drewnianych. Obecnie dostępne barwy to: biała, szara, brązowa, jasno-brązowy, czarna, beżowa, grafitowa.

Sikaflex®-11FC+

Sikaflex® High Tack to testowany w ekstremalnych warunkach jednoskładnikowy klej, o wysokiej przyczepności, charakteryzujący się dobrą przyczepnością do zdecydowanej większości rodzajów podłoży. Sikaflex® High Tack jest przeznaczony do klejenia wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń różnych elementów, takich jak: kanały kablowe, płyty akustyczne, progi, okładziny ścienne i dachowe czy maskownice. Nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. W przeciwieństwie do wielu innych klejów, cechuje się wysoką przyczepnością do betonu, zapraw, klinkieru, elementów włókno-cementowych, kamienia naturalnego np. granitu, ceramiki, drewna, metali (w tym stal galwanizowana, nierdzewna i aluminium).

Poprzedni

Jesień 2016 z LAHTI PRO

Jesień 2016 z LAHTI PRO
Następny
Nowy zawór DURAVALVE – gwarancja najwyższej wydajności

Nowy zawór DURAVALVE – gwarancja najwyższej wydajności