Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - IZOLACJE TERMICZNE

listopad 2017
IZOLAC JE TERMICZNE
ISOROC º Płyta z wełny mineralnej Isoroof-H

ISOROC

Płyta z wełny mineralnej Isoroof-H (uz) – dedykowana do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stropodachów niewentylowanych o konstrukcji stalowej lub betonowej w systemie jednowarstwowym Isodach Mono.
Isoroof-H to:
# twarda płyta z wełny mineralnej, gęstostość pozorna produktu 140 kg/ m3,
# niski współczynnik ciepła λD ≤ 0,038 [W/mK], gwarantuje wysoką wartość oporu cieplnego, dla grubości 100 mm RD = 2,6 [m2K
# podwyższone parametry niezbędne produktom dachowym, poziom obciążenia punktowego dla odkształcenia 5 mm ≥500 [N],
# hydrofobizacja produktu przed chłonięciem wody, zapobiega niszczeniu materiału i wydłuża jego okres eksploatacji,
# płyty dostępne są w grubości od 50 mm do 160 mm.
Wymiar płyty można dostosować do indywidualnych potrzeb montażowych: 2000 x 1200 mm, 2000 x 600 mm lub 1000 x 600 mm.

ISOVER º Wełna mineralna Stropmax 31

ISOVER

Wełna mineralna Stropmax 31 (tuzw) – to mocna, niepalna i trwała wełna mineralna szklana, która zmienia sposób izolowania sufitów garaży. Montaż odbywa się na sucho – bez użycia chemii, dzięki czemu prace nie są już zależne od pogody. Dodatkowo, wykonawcy nie mają problemów z zatykającymi się dyszami agregatorów czy rdzawymi wykwitami na suficie, powstającymi niekiedy po użyciu systemów opartych o wełnę mineralną frezowaną, zabezpieczaną tynkami lub farbami strukturalnymi.
Stosowanie Stropmax 31 zmniejsza grubość izolacji, dzięki bardzo dobrej izolacyjności cieplnej, czyli lambdzie wynoszącej 0,031 W/mK oraz znacznie przyspiesza czas realizacji inwestycji. Skuteczność i łatwość montażu bez użycia kleju, tynku lub farb strukturalnych to kolejne zalety tego rozwiązania, które skracają czas realizacji oraz obniżają koszt inwestycji.
Lepsza akustyka to kolejny aspekt wynikający z zastosowania nowego rozwiązania do izolacji sufitów na sucho w garażach i pomieszczeniach technicznych.

KNAUF INDUSTRIES º Grafitowa płyta izolacyjna Therm Etixx Fasada λ 31

KNAUF INDUSTRIES

Grafitowa płyta izolacyjna Therm Etixx Fasada λ 31 (tuzw) – to propozycja dla budownictwa wysoko energooszczędnego i pasywnego, a także tradycyjnego, w którym wymagany jest wysoki standard wykonawstwa. Płyty izolacyjne Etixx Fasada λ 31 wykonane są z polistyrenu ekspandowanego z dodatkiem kompozytu grafitu. Produkcja metodą formowania w prasie zapewnia im stabilność wymiarową. Współczynnik płaskości P ≤ 5 i proste krawędzie gwarantują zwartą warstwę ocieplenia. Struktura powierzchni płyt jest gofrowana, co zwiększa przyczepność i eliminuje szlifowanie. Na powierzchni z jednej strony oznaczono miejsca kołkowania, z drugiej sposób nakładania zaprawy klejowej. Duże wymiary płyt: 120 x 60 cm przyspieszają montaż warstwy ocieplenia. Etixx występuje w 3 grubościach: 15, 20 i 30 cm, a niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,031 W/mK, jakim się charakteryzuje, pozwala na stosowanie cieńszej warstwy termoizolacji w porównaniu do białych styropianów.

ROCKWOOL º System Telcit do izolacji zimnochronnej

ROCKWOOL

System Telcit do izolacji zimnochronnej (tuz) – to nowe rozwiązanie, której komponenty z wełny skalnej pokryte są bardzo wytrzymałą, wysokiej jakości okładziną z folii aluminiowej. Charakteryzują się optymalnymi parametrami, które opracowano z myślą o izolacji przewodów chłodniczych. Niepalny materiał izolacyjny z wełny skalnej gwarantuje również skuteczną ochronę przeciwpożarową. Ogranicza do minimum ryzyko pożaru instalacji i zabezpiecza przed wydzielaniem trujących gazów i dymu w przypadku pożaru. Zastosowanie systemu Teclit pozwala na znaczne zmniejszenie nakładu pracy instalatora. Testy wykazały, że czas montażu systemu jest do 30% krótszy.

Poprzedni

Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - POKRYCIA DACHOWE

Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - POKRYCIA DACHOWE
Następny
Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - SUCHA ZABUDOWA

Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - SUCHA ZABUDOWA