Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - STOLARKA

listopad 2017
STOLAR KA
DOORPOL º Drzwi stalowe LAK

DOORPOL

Drzwi stalowe LAK (uz) – to nowe drzwi stalowe o grubości 55 mm wypełnione styropianem, malowane metodą natryskową w kolorach antracyt, biały oraz brąz. W komplecie zawiera się skrzydło, ościeżnica pełna oraz próg ocynkowany. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena w porównaniu do drzwi okleinowanych o tej samej grubości oraz dużo lepsze parametry w odniesieniu do drzwi technicznych. Stanowią doskonałą alternatywę dla osób poszukujących produktu pośredniego pomiędzy drzwiami technicznymi przeznaczonymi do budynków gospodarczych i przemysłowych, a typowymi drzwiami zewnętrznymi okleinowanymi do pomieszczeń mieszkalnych. W ofercie występują drzwi pełne gładkie oraz szklone Grand i Auriga Slim w dwóch wersjach z ramką inox, a także czarną ramką lakierowaną.

FAKRO º Okno dachowe FTP-V U4

FAKRO

Okno dachowe FTP-V U4 (tuz) – to okno obrotowe z super energooszczędnym, dwukomorowym pakietem szybowym U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu trzyszybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia wymogi Warunków Technicznych na rok 2021. Okno FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy Profi. Okno ma konstrukcję obrotową z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości ościeżnicy. Rozwiązanie to pozwala na pozostawienie skrzydła w pozycji otwartej po obrocie o 180°, co umożliwia wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby. Produkt wyposażony jest w automatyczny nawiewnik V40P, który zapewnia optymalną ilość świeżego powietrza na poddaszu. Klamka Elegant z dwustopniowym mikrouchyleniem umieszczona została w dolnej części skrzydła w celu ułatwienia obsługi.
Zastosowana w oknach Fakro technologia ThermoPro podnosi energooszczędność, zwiększa trwałość, gwarantuje doskonałą szczelność oraz ułatwia montaż okien dachowych. System wzmocnienia konstrukcji okien topSafe podnosi odporność okien dachowych na włamanie.

FAKRO - Schody młynarskie MSP Pivot

Schody młynarskie MSP Pivot (tuzw) – doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o ograniczonej ilości miejsca, w których niezbędna jest częsta komunikacja. Świetnie nadają się do domków letniskowych, antresoli lub poddaszy użytkowych. Schody młynarskie to bezpieczne, proste i wygodne rozwiązanie. Schody przystawne MSP Pivot dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowaniu lekkiego drewna świerkowego pozwalają na swobodne ich złożenie i korzystanie z przestrzeni wokół schodów w czasie gdy nie są one w użyciu. Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa schody standardowo wyposażono w poręcz, którą można zamontować po lewej lub prawej stronie.

VELUX º Trzyszybowe okno dachowe GLL

VELUX 

Trzyszybowe okno dachowe GLL (tuz) – energooszczędne, posiadające doskonałe właściwości termoizolacyjne osiągnięto dzięki zastosowaniu nowoczesnych pakietów szybowych składających się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy jedynie 1,1 (W/m2K). Specjalna konstrukcja szyby zapewnia również wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia – współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g równy jest 0,55. Wytrzymały i ciepły profil okienny został wykonany w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnology™ z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, połączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Dodatkowa uszczelka jeszcze lepiej chroni przed stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność.
W dwóch wersjach otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Obydwa warianty wyposażone są w wydajny system wentylacji z filtrem powietrza, która zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

VELUX - Trzyszybowe okno dachowe GLU

Trzyszybowe okno dachowe GLU (tuz) – energooszczędne, polecane do kuchni i łazienek. Elegancki profil okienny został wykonany w innowacyjnej technologii ThermoTechnology™ – rdzeń z drewna modyfikowanego termicznie pokryto ciśnieniowo odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Inaczej niż w przypadku okien z PCV, poliuretanowa konstrukcja jest uformowana w jednej części. Jego naroża są gładkie i bez połączeń, przez co nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz i brud.
Doskonałe właściwości termoizolacyjne osiągnięto dzięki zastosowaniu nowoczesnych pakietów szybowych składających się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy jedynie 1,1 (W/m2K). Dodatkowa uszczelka jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność. Specjalna konstrukcja szyby zapewnia również wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia – współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g równy jest 0,55.
Dostępne w wersji otwieranej uchwytem w górze skrzydła. Okno wyposażone jest w wydajny system wentylacji z filtrem powietrza, która zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Poprzedni

Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - INSTALACJE, ODWODNIENIA

Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - INSTALACJE, ODWODNIENIA
Następny
Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - BRAMY, OGRODZENIA

Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - BRAMY, OGRODZENIA