Wykonawcy z Krakowa poznali nowy produkt Isovera

listopad 2017

Krakowska placówka PSB Profi prowadzona przez firmę ATTIC oprócz swojej działalności handlowej stawia również na profesjonalizm zaopatrujących się w niej wykonawców. Niemal każdej nowości rynkowej towarzyszą prezentacje i szkolenia prowadzone przez producentów czy też pomoc ekspertów bezpośrednio na budowie.

krakowscy wykonawcy mieli okazję poznać nowy produkt firmy ISOVER – izolację do sufitów garaży Stropmax 31

W połowie września krakowscy wykonawcy mieli okazję poznać nowy produkt firmy ISOVER – izolację do sufitów garaży Stropmax 31.

Tematyka szkoleń przeprowadzanych w firmie ATTIC odpowiada ściśle na potrzeby fachowców z tego rejonu. W Krakowie, podobnie jak w innych rejonach, trwa boom budowlany, szczególnie w sektorze deweloperskim i usługowym. Dlatego inwestorzy i wykonawcy chętnie przyjmują wszelkie nowości podnoszące jakość budynków i przyspieszających prace. Prezentacja płyty z wełny mineralnej szklanej ISOVER Stropmax 31 spotkała się więc z żywym zainteresowaniem przybyłych na spotkanie wykonawców.

praktyczna prezentacja technicznych właściwości produktu

OFERTA ISOVER POD LUPĄ WYKONAWCÓW   

Krakowskie szkolenie pokazało, jak twórcze może być spotkanie producentów wypuszczających na rynek nowy produkt oraz wykonawców oczekujących rozwiązania ich problemów. Eksperci ISOVER - kierownik produktu Sławomir Kocur oraz doradca sprzedaży inwestycyjnej Piotr Czekała mieli okazję przekonać się, że odbiorcy ich produktów przyjmują nowości rynkowe chętnie, ale nie bez wątpliwości. Doświadczeni wykonawcy oczekują produktów dopracowanych w każdym szczególe. Przy ogromnym tempie prac na budowach nie czas na eksperymenty – każdy wprowadzany produkt musi być sprawdzony! Dlatego słuchacze nie szczędzili prezentującym dociekliwych pytań. Dyskusja ta pokazała przede wszystkim, że izolacja stropu garażu, szczególnie jeśli dotyczy to dużych hal garażowych, jest dużym wyzwaniem ze względów wykonawczych. Obecnie najczęściej garaże ociepla się metodą ETICS. Jest to dość pracochłonna praca. Na dzisiejszym szkoleniu zobaczyliśmy, jak szybko i ze znacznie mniejszym wysiłkiem można zrobić prace izolacyjne” – podkreśla Krzysztof Czyszczoń z firmy wykonawczej Prestige.

Wykonawcy przekonali się w praktyce, że montaż płyty jest błyskawiczny.

PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIE - ŁATWY I PEWNY MONTAŻ 

Szkolenie rozwiało większość wątpliwości wykonawców co do techniki samego montażu. Szczególne uznanie u wykonawców doskonale znających trudy prowadzenia robót na stropach garaży znalazły te cechy produktu, które ułatwiają prace w takich warunkach.
#  Płyta z wełny szklanej pokryta jest mocnym i szczelnym welonem, który zapewnia jej spoistość – to właśnie dzięki temu włókna wełny nie rozsypują się podczas prac oraz produkt łatwo się montuje i jest prawie o 100% grubszy od standardowych.
# Nie bez znaczenia okazał się również ciężar płyty – produkt ma aż o 67% niższą masę niż stosowany materiał z wełny skalnej, co sprawia, że prace nie są tak wysiłkowe. 
# Płyty montuje się na sucho, przykręcając specjalnymi kołkami do stropu – pełne płyty montuje się jedynie na dwóch lub trzech wkrętach. Poza tym, że skraca to montaż, eliminuje również użycie kleju, uniezależniając tym samym czas prac od warunków pogodowych. 
# Koszty narzędzi są bardzo niskie – do prawidłowego zamontowania płyty niezbędne są jedynie wiertarka, wkrętarka i nóż.
# Sprężysta płyta z wełny szklanej doskonale radzi sobie z trudnym podłożem.

Pan Arnold Kowalczyk, właściciel firmy wykonawczej Usługi Budowlane ZWÓD z Krakowa

Relacja: Hanna Jankowska, Budomedia,
Fot. Budomedia

Poprzedni

LPU 67 Thermo – energooszczędna brama

LPU 67 Thermo – energooszczędna brama
Następny
Szanuj wykonawcę swego, bo możesz nie mieć żadnego

Szanuj wykonawcę swego, bo możesz nie mieć żadnego