NOWOŚCI BUDOWLANE 2018 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - NARZĘDZIA

grudzień 2018
ATLAS º M-System łączniki do mocowania płyt g-k ATLAS º M-System łączniki do mocowania płyt g-k

ATLAS

M-System łączniki do mocowania płyt g-k (tuz) – to najnowszy, innowacyjny system mocowania płyt okładzinowych oparty na zasadzie montażu za pomocą łączników, które w sposób płynny pozwalają na regulację płyty od podłoża już od 1 cm. System ten idealnie nadaje się do wyrównywania ścian i sufitów, płytami g-k w remontowanych budynkach przy jak najmniejszej utracie zabudowywanej powierzchni. W sprzedaży dostępne są cztery długości śrub, które umożliwiają regulację od 1 do 20 cm. Opakowanie M-Systemu zawiera wszystkie niezbędne elementy, które są potrzebne do wykonania zabudowy z płyt i waży tylko 1,5 kg, dzięki czemu ich transport jest bardzo wygodny. Dzięki mocowaniu punktowemu łączników, M-System niweluje wszelkie naprężenia i eliminuje występowania pęknięć na łączeniach płyt. Ten wielopunktowy system mocowania płyt dopasowany do rodzaju podłoża i zastosowanej okładziny gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

BLUE DOLPHIN º Wałki malarskie nowej generacji seria 330

BLUE DOLPHIN

Wałki malarskie nowej generacji seria 330 (tuzw) to idealnie dobrane wałki do farb, które są również odpowiednio dopasowane do malowanej powierzchni. Wybór różnorodnej długości włosia z każdego rodzaju wałka pozwala na uzyskanie żądanej struktury malowania, od ekstra gładkiej do tzw. skórki pomarańczy. System ten oparty jest na najnowszych i najbardziej praktycznych rozwiązaniach dla użytkownika.
Wszystkie wałki serii 330 wykonane są z wysoce technologicznych materiałów, których podstawowymi zaletami są: nie pozostawianie włosia, znacznie lepsze chłonięcie oraz oddawanie farby, co w końcowym etapie zwiększa wydajność do ponad 30%, oszczędzając przy tym 30% czasu.
Uchwyt DolphinRoller z serii 330 posiada bardzo trwały łożyskowany cylinder dla łatwego i lekkiego obrotu wałka podczas rolowania oraz dodatkowo 30-letnią gwarancję jakości jego wykonania.

Materiałowa taśma budowlana Goliath

Materiałowa taśma budowlana Goliath (tuzw) to idealna taśma do zadań specjalnych z bardzo mocnym klejem i bardzo dużą wytrzymałością. Dzięki płóciennemu, elastycznemu materiałowi oraz wodoodpornemu podkładowi doskonale sprawdza się podczas ciężkich napraw, wzmacniania, przy sklejaniu plandek oraz ciężkich folii budowlanych, grubych worków na gruz oraz wielu innych. Idealna do uszczelniania przewodów wentylacyjnych, węży gumowych itp. Taśma budowlana Goliath łatwo się przerywa, jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, wytrzymuje udźwig nawet do 80 kg i temperaturę do 60°C. Główną zaletą taśmy jest jej niesamowita wytrzymałość. Można jej używać w domu, garażu, ogrodzie, biurze, a także na kempingu czy podczas wypraw survivalowych. Doskonała wszędzie tam, gdzie inne taśmy nie dają rady.

CIRET º Pędzel WoodStar ze zbiornikiem na farbę

CIRET

Pędzel WoodStar ze zbiornikiem na farbę (uz) to jedyny tego rodzaju produkt na rynku stworzony z myślą o pracy z rzadkimi materiałami malarskimi takimi jak: bejce i impregnaty do drewna. Innowacją tego produktu jest nowatorskie zastosowanie dwóch różnych rodzajów włosia. Wewnątrz pędzla znajduje się „wkładka-zbiornik” z chłonnej szczeciny naturalnej, która otoczona jest specjalną szczeciną syntetyczną. Włosie naturalne wchłania i magazynuje farbę wewnątrz, a otoczka ze szczeciny syntetycznej zapobiega wypaczaniu i gwarantuje idealne rozprowadzanie farby na powierzchni. Zastosowanie tego innowacyjnego połączenia zapewnia super chłonność bez konieczności wielokrotnego zanurzania pędzla w farbie oraz zrównoważone i równomierne oddawanie farby na powierzchni skutkujące idealnym wykończeniem. Farba nie spływa i nie kapie, a po skończonej pracy pędzel łatwo utrzymać w czystości. Pędzel Wood- Star dostępny jest z komfortową rączką 3-komponentową.

PROFIX º Komplety robocze „slim fit” Lahti Pro

PROFIX 

Komplety robocze „slim fit” Lahti Pro (tuzw) w skład, których wchodzą modele spodni (L40509) i bluz roboczych (L40410) charakteryzujących się nowoczesnym, wygodnym krojem. Najważniejszą z innowacji jest zastosowanie wstawek z materiału stretch „4-way elastic”, które usytuowane są w miejscach, w których w czasie pracy powstają naprężenia (w kroku oraz w okolicach stawów kolanowych). Tkanina stretch „4-way elastic” to wysoce rozciągliwy materiał o mocnej warstwie zewnętrznej, wodoodpornej i wiatroszczelnej. Posiada właściwości odprowadzania wilgoci z wewnątrz na powierzchnię materiału. Dzięki swojej elastyczności i rozciągliwości w 4 kierunkach znacznie zwiększa wygodę i nie krępuje ruchów. Dla jeszcze większego komfortu użytkowania zarówno spodnie jak i bluzy wyposażone są w siatkowe otwory wentylacyjne, a także innowacyjny i perfekcyjnie skuteczny układ napinający. Bez konieczności przepinania guzików, obwód spodni dopasowuje się do sylwetki użytkownika, a spodnie dobrze trzymają się w pasie. Od wewnętrznej strony zastosowana została antypoślizgowa taśma. Jedna z kieszeni w bluzie i jedna w spodniach wyposażona jest w specjalną wkładkę, która absorbuje promieniowanie elektromagnetyczne.

Zszywacz tapicerski Proline 55037

Zszywacz tapicerski Proline 55037 (tuzw) to absolutny hit na polskim rynku. Narzędzie wykorzystuje opatentowany system samodzielnego rozpoznawania załadowanych zszywek i gwoździ.
Operator nie musi pamiętać o konieczności dostosowania narzędzia do pracy z załadowanym rodzajem zszywek lub gwoździ. Opatentowana konstrukcja robi to za niego. Zszywacz Proline 55037 przystosowany jest do wbijania zszywek prostokątnych (typ A/53, typ G/140, typ H/13) w zakresie od 6 do 14 mm, zszywek półokrągłych (typ L/36) w rozmiarach 10–14 mm. Możemy nim wybijać także gwoździe (typ P/9 i typ J/8) o długości 15 mm. W zszywaczu znajdziemy także regulację siły dobijania, praktyczny uchwyt do paska spodni oraz wykończone wysokiej jakości tworzywem części stykające się w czasie pracy z dłonią operatora, która zapewni komfort pracy.
Zszywacz może być stosowany nie tylko w przemyśle meblowym czy tapicerskim, ale także w codziennych czynnościach konserwatorskich i zadaniach specjalistycznych wykonywanych przez stolarzy, dekarzy, elektryków, dekoratorów, malarzy, tapeciarzy itd.

STALCO º Szlifierka 125 mm Stalco Power Tools S-97100
Wiertarko-wkrętarka udarowa S-97120 18V Power Tools

Wiertarko-wkrętarka udarowa S-97120 18V Power Tools (tu) – zasilana jest akumulatorem o pojemności 4Ah, wyposażona jest w zabezpieczenie antyprzeciążeniowe. Urządzenie posiada 2-polowy silnik prądu stałego z wymiennymi szczotkami. Wiertarko-wkrętarka posiada szybkomocujący uchwyt wiertarski, automatyczną blokadę wrzeciona oraz oświetlenie miejsca pracy. Dodatkową zaletą produktu jest antypoślizgowa miękka wykładzina (soft grip) na miejscu chwytnym, która ułatwia jej użytkowanie. Elektronarzędzie w zestawie posiada 2 akumulatory, co zapewnia ciągłość pracy. Udarowa wiertarko-wkrętarka jest produktem, który sprawdzi się podczas wykonywania prac montażowych jak i instalacyjnych.

STANLEY º Elektryczny zszywacz wielofunkcyjny Fatmax® 5 w 1

STANLEY

Elektryczny zszywacz wielofunkcyjny Fatmax® 5 w 1 (tz) – łatwy w obsłudze, wbija aż pięć typów elementów złącznych: zszywki HD, z zaokrąglonym grzbietem, z płaskim i wąskim grzbietem, gwoździe druciaki 16GA oraz sztyfty. Doskonały do szybkiego montażu kabli, folii i membran izolacyjnych oraz paroizolacyjnych, podbitek i listew wykończeniowych, a także łączenia elementów drewnianej architektury ogrodowej. Aby zapewnić lepszą kontrolę nad urządzeniem i wyczucie pracy, zszywacz wyposażony jest w płynną regulację siły uderzenia dostosowywaną do twardości łączonych elementów. Wbudowane zabezpieczenie zapewnia bezpieczne mocowanie przewodów oraz kabli. Z nowym zszywaczem Fatmax® 5 w 1 FMHT6-75934 bez wysiłku fizycznego i użycia ciężkich kompresorów można wykonać prace dekoratorskie, wykończeniowe, a także proste prace tapicerskie.

Młot rozbiórkowo-wyburzeniowy Fatmax®

Młot rozbiórkowo-wyburzeniowy Fatmax® (uz) – o jednoczęściowej kutej konstrukcji wyposażono w obuch o odpowiednio ukształtowanej powierzchni, ułatwiającej wbijanie gwoździ oraz wyburzanie. To nowoczesne narzędzie posiada głowę z zaostrzoną krawędzią czołową umożliwiającą wbijanie, podważanie i rozłupywanie płyt i okładzin budowlanych. Głowę wyposażono także w szczęki wyprofilowane w sposób ułatwiający chwytanie belek, elementów konstrukcyjnych, desek – ich rozbiórkę i usuwanie. Na funkcjonalność młotka podczas prac rozbiórkowych przekłada się dłuższa niż zazwyczaj rękojeść, a jej ergonomiczna konstrukcja zapewnia zarówno wygodę, jak i tłumi drgania, dzięki czemu ramiona nie są narażone na urazy. Z nowym młotkiem wyburzeniowym Fatmax® FMHT51367-2 rozbiórka stanie się przyjemnością.

Poprzedni

NOWOŚCI BUDOWLANE 2018 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - TYNKI, FARBY

NOWOŚCI BUDOWLANE 2018 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - TYNKI, FARBY
Następny
NOWOŚCI BUDOWLANE 2018 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - INSTALACJE

NOWOŚCI BUDOWLANE 2018 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - INSTALACJE