System automatycznej wentylacji garażu

Producent: HÖRMANN
grudzień 2018

Ciepły i wyposażony w grubą i szczelną bramę garaż, wymaga optymalnego wietrzenia. To skuteczna ochrona m.in. przed powstawaniem pleśni. Dobrym rozwiązaniem jest tu system automatycznej wentylacji garażu firmy Hörmann.

Ciepłe bramy do ciepłych garaży 

W garażach umieszczonych w bryle domu szczególnie ważne jest zapobieganie stratom ciepła przez powierzchnię bramy, dlatego najlepsi producenci oferują coraz grubsze i coraz cieplejsze bramy garażowe. Wszystkim, którym zależy na utrzymaniu stałej, wyższej temperatury powietrza w garażu firma Hörmann proponuje bramę LPU 67 Thermo, zbudowaną z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną i wyposażoną w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów oraz w podwójną uszczelkę progową. Dzięki takiej budowie izolacyjność cieplna bramy może wynieść 1,0 W/(m2K), a z ościeżnicą ThermoFrame będzie nawet o 15% lepsza.


hormann_sysytem automatycznej wentylacji garażu

Czujnik klimatyczny

Jednak tak grube i szczelne bramy mogą powodować wzrost wilgotności powietrza w garażu, a to może być przyczyną powstawania pleśni czy korodowania auta zimą. Aby temu zapobiec firma Hörmann oferuje innowacyjny system zapewniający jego wentylowanie. Wietrzenie odbywa się przy zamkniętej bramie, poprzez uchylenie tylko najwyższego segmentu, co umożliwiają umieszczone na nim składane obejmy rolek. Najniższy segment pozostaje na posadzce, zabezpieczając garaż przed przedostaniem się do niego małych zwierząt. Na automatyczne uchylanie bramy przy określonej wilgotności powietrza pozwala specjalny czujnik klimatyczny. Inteligentny system czujników umożliwia natomiast zaprogramowanie różnych opcji, np. wentylację tylko w dzień lub jej brak, gdy wilgotność powietrza na zewnątrz będzie większa niż w garażu. Po uregulowaniu poziomu wilgotności powietrza brama zamyka się automatycznie.

Hormann - Czujnik klimatyczny w garażu
Poprzedni

Jak prawidłowo zabezpieczyć powierzchnie przed remontem?

Jak prawidłowo zabezpieczyć powierzchnie przed remontem?
Następny
Klej SIKAFLEX i SIKABOND - nowości w ofercie SIKA

Klej SIKAFLEX i SIKABOND - nowości w ofercie SIKA

123