NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - CHEMIA BUDOWLANA

listopad 2019
ATLAS º Klej wysokoodkształcalny z funkcją hydroizolacji PLUS S2 HYDRO

ATLAS 

º Klej wysokoodkształcalny z funkcją hydroizolacji PLUS S2 HYDRO (tz) – to skrócenie czasu pracy, oszczędność i bezpieczeństwo – aplikacja hydroizolacji i kleju do płytek w jednym cyklu technologicznym. Klej charakteryzuje się wysoką odpornością na szok termiczny powierzchni, polecany jest do każdego rodzaju i formatu okładzin. Jest to jedyny na rynku klej klasy S2 z funkcją hydroizolacji. Atlas Plus S2 Hydro to 1 produkt o 2 funkcjach, wykorzystujący 3 technologie:
+ polimerową gwarantującą doskonałą przyczepność kleju do każdego rodzaju podłoża, wszystkich rodzajów i formatów okładzin, nawet powyżej 5 mkw.,
+ podwójnych włókien, która maksymalnie redukuje naprężenia i mikropęknięcia podłoża,
+ wypełniaczy elastomerowych, dzięki której zwiększamy wydajność produktu.

Super biała gładź polimerowa GTA


º Super biała gładź polimerowa GTA (tz)
– idealna gotowa masa do aplikacji ręcznej oraz mechanicznej. Może być nakładana w warstwach do 3 mm grubości i stosowana do spoinowania płyt gipsowo- kartonowych z taśmą. Jej unikatowa receptura pozwala na:
– łatwe nabieranie i rozprowadzanie masy,
– wygładzanie w dłuższym czasie (długi czas otwarty).
Ponadto owalne wiadro pozwala na aplikację bezpośrednio z opakowania. Oprócz tego Atlas GTA to komfort pracy wykonawcy i idealny efekt końcowy:
– idealnie biała, idealnie gładka powierzchnia,
– optymalna konsystencja do nakładania i profilowania,
– wytrzymałość i elastyczność,
– metoda nakładania „mokre na mokre”,
– druga warstwa już po 2 godz.,
– bezpyłowa obróbka na mokro,
– łatwe szlifowanie i ograniczone pylenie.

BOSTIK º Uszczelniacz-klej X-POLYMER CRYSTAL do wszystkiego


BOSTIK

º Uszczelniacz-klej X-POLYMER CRYSTAL do wszystkiego (tuzw) – w wyjątkowym przezroczystym kartuszu. Wyróżnia go nie tylko opakowanie, ale przede wszystkim unikalne właściwości, które pozwalają na tworzenie niewidocznych, krystalicznie przezroczystych, a przy tym bardzo trwałych i szczelnych fug. Rozwiązaniem problemów związanych z wyborem pomiędzy jakością, a estetyką jest nowy uszczelniacz- -klej w rodzinie X-POLYMER. Obok standardowych kolorów – czarnego, białego, szarego i brązowego pojawił się zupełnie nowy X-Polymer Crystal do wszystkiego w krystalicznie przezroczystym kolorze. Dzięki zastosowaniu unikalnej receptury hybrydowej uszczelniacz- klej umieszczony został w specjalnym kartuszu wykonanym z transparentnego polipropylenu, który podkreśla jego wyjątkowy charakter. Od teraz nie musimy martwić się o kolor fugi uszczelniającej – X-Polymer Crystal pozwoli stworzyć niewidoczną dla oczu szczelną i trwałą spoinę.

EXPRESS BETON B-5


KREISEL

º Specjalistyczna dwuskładnikowa hydroizolacja AQUA DUO 822 (uz). Znajduje ona zastosowanie na balkonach, tarasach i basenach. Jest też idealna do wykonywania uszczelnień prysznicy, szczególnie tych z wpustem podłogowym. Po wyschnięciu jest wysoce elastyczna, mostkuje rysy nawet do 1,0 mm podłoża. Ważną cechą jest jej paroprzepuszczalność, co umożliwia jej aplikację na wilgotne podłoże. Izolacja ta dostępna jest w kompletach 10,7 kg, 16 kg oraz 32 kg. Komplet 10,7 kg to 2 worki suchego składnika po 4 kg oraz kanister o masie 2,7 kg ze składnikiem płynnym. Na kanistrze jest specjalna podziałka umożliwiająca dokładne jego podzielenie na każdy worek. Co zdecydowanie ułatwia prowadzone prace. Komplet 16 kg to 3 worki suchego składnika i 4 kg składnika mokrego. Komplet 10,7 kg wystarcza na wykonanie np.: balkonu o powierzchni do 3,5 m2; natomiast z zestawu 16 kg można wykonać do 5 m2 uszczelnienia.

KREISEL º Specjalistyczna dwuskładnikowa hydroizolacja AQUA DUO 822

º EXPRESS BETON B-5 (uz) – to produkt wzmocniony włóknami bazaltowymi, o bardzo wysokich wytrzymałościach mechanicznych (wytrzymałość na ściskanie >50 MPa). Jest szybkowiążący, umożliwia wykonywanie kolejnych prac już na następny dzień po aplikacji. Idealny do wykonywania obciążonych posadzek betonowych. Na taras, balkon, do garażu. Przeznaczony także do montażu słupków ogrodzeniowych metodą zasyp i zalej, dzięki której nie wymaga mieszania go z wodą przed zasypaniem słupka ogrodzeniowego. Stabilność słupka już po 2 h. Wodo- i mrozoodporny.

ONDULINE º Preparat przeciw pleśniom, bakteriom i grzybom FEDA ANTYGRZYB CL 0,6 l


ONDULINE

º Preparat przeciw pleśniom, bakteriom i grzybom FEDA ANTYGRZYB CL 0,6 l (uz). Gotowy do użycia produkt w postaci piany, przeznaczony do dezynfekcji powierzchni w łazienkach, pomieszczeniach sanitarnych oraz na elewacjach budynków. Działa bakteriobójczo i grzybobójczo (w tym wobec pleśni) na sufitach, podłogach i glazurze. Zwalcza zielone naloty glonów oraz pleśnie na kamieniach, fugach, murach i tynkach.
Zastosowanie:
1. dezynfekcja kuchni, łazienki, pomieszczeń sanitarnych (glazury, podłogi, bidety, pisuary, wanny, sedesy, umywalki, kabiny prysznicowe, uszczelki silikonowe),
2. bakteriobójczy i grzybobójczy produkt do ścian i sufitów, fug, tynków, wnęk okiennych,
3. usuwa zielone naloty glonów oraz pleśnie z murów, elewacji, kamieni, kostki brukowej,
4. do stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
5. świetnie sprawdza się do czyszczenia kamiennych zlewów kuchennych,
6. do czyszczenia szufladki na proszek w pralkach automatycznych,
7. można także używać jako wybielacz i odplamiacz do białych ubrań.

SELENA º Pianoklej do płyt gipsowo-kartonowychSELENA

º Pianoklej do płyt gipsowo -kartonowych (tuz) – znacznie skraca czas pracy użytkowników, ale też pozwala na czystą i łatwiejszą aplikację. Wyróżniającą cechą produktu jest jego wysoka wydajność.
Zastosowanie pianokleju do płyt g-k umożliwia 3 razy szybszą pracę niż w przypadku kleju gipsowego.
Klej poliuretanowy jest niemal natychmiast gotowy do użycia (bez konieczności wcześniejszego przygotowania, jak ma to miejsce przy stosowaniu klejów gipsowych). Zaletą produktu jest szybki chwyt początkowy, możliwość obróbki już po 30 minutach oraz bardzo dobra przyczepność do większości materiałów. Pianoklej umożliwia pokrycie nawet do 10 m2 (czyli powierzchni równej 3 standardowym płytom g-k), a przy tym wykonawca pracuje bez pyłu i kurzu.
Jest niezwykle łatwy w stosowaniu, choć wymaga zmiany dotychczasowych nawyków, związanych z aplikacją. Nie jest już konieczne używanie siły podczas mocowania płyt, a praca wymaga jedynie delikatnej korekty, bez ryzyka związanego ze zbyt wczesnym utwardzeniem się preparatu.

Pianoklej uniwersalny 60 SEKUND

º Pianoklej uniwersalny 60 SEKUND (tuz) – to uniwersalny jednokomponentowy klej poliuretanowy, przeznaczony do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i OSB do ścian i podłóg, klejenia styropianu EPS i XPS oraz wełny mineralnej, murowania ścianek działowych i obudów z bloczków ceramicznych, silikatowych gazobetonowych, przyklejania kasetonów, listew przypodłogowych, parapetów, schodów itp. Klej jest bardzo wygodny i łatwy w nakładaniu, a więc montaż z jego użyciem jest dużo prostszy i szybszy.
Zastosowana w nim nowoczesna technologia Tytack gwarantuje chwyt początkowy już po minucie od aplikacji oraz niską postekspansję, która zapewnia stabilność klejonych elementów i zapobiega ich odkształcaniu.
Zalety pianokleju 60 sekund: błyskawiczny chwyt początkowy – już po 60 sekundach, niski przyrost – stabilność klejonych elementów, duża siła klejenia do betonu – 500 kg/dm², kotwienie mechaniczne po dwóch godzinach, wysoka wydajność – 40 m.b.

SIKA º Sikaflex®-118 EXTREME GRAB


SIKA

º Sikaflex®-118 EXTREME GRAB (tz) to nowy klej montażowy o bardzo wysokiej przyczepności początkowej. Zapewnia możliwość przyklejania ciężkich elementów bez tymczasowego mocowania.
Stosuje się go wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń do klejenia m.in. takich elementów jak: kamienie, cegły, parapety, progi, lustra, drewniane listwy, ciężkie profile.
Podstawowe zalety:
– trzyma natychmiast,
– mocne i elastyczne połączenie,
– do klejenia ciężkich przedmiotów.

SEMIN º Gotowa gładź polimerowa SOFT

SEMIN

º Gotowa gładź polimerowa SOFT (uz) - o obniżonym stopniu twardości, do użycia wewnątrz budynku. Do nakładania ręcznego, wałkiem oraz maszynowo. Przy zachowaniu wysokiej jakości produktu, została obniżona finalna twardość gładzi Soft.
Soft służy do wyrównywania podłoża, jak i do aplikacji jako warstwa finisz (ostateczna) gładzi. Dzięki wysokiej zawartości polimerów oraz pozostałych dodatków modyfikujących najnowszej generacji, produkt gwarantuje wysoką jakość pracy. Po pełnym wyschnięciu charakteryzuje się wysokim stopniem bieli. Aplikowany produkt na podłoża odpylone i stabilne, nie wymaga uprzedniego gruntowania podłoża.
Główne zalety:
– łatwa do wygładzenia oraz szlifowania (szlifowanie papierem o gradacji od #220),
– jednorazowa aplikacja do 3 mm,
– aplikacja ręczna, wałkiem, agregatem,
– zawartość polimerów zwiększa przyczepność do podłoża,
– możliwe rozcieńczenie do 1%.

Gotowa gładź maszynowa do wnętrz, kremowa EXPERT LISS

Gotowa gładź maszynowa do wnętrz, kremowa EXPERT LISS (uz) – pozwala szybko uzyskać powierzchnie gładkie i równomierne. Niezwykle przyjazna dla wykonawcy w aplikacji, specjalne właściwości gładzi ułatwiają wygładzenie powierzchni. Masa nie wymaga gruntowania podłoża. Idealna do aplikacji bezpośrednio na podłoże o charakterze chłonnym np. tynki gipsowe, bloczki gipsowe lub płyty gipsowo-kartonowe oraz na tynki tradycyjne CW.
Expert Liss można nakładać za pomocą każdego rodzaju maszyny typu Airless oraz ręcznie i za pomocą wałka L’outil Parfait do gotowych gładzi.
Główne zalety:
– jednorazowa warstwa do 2 mm,
– nie zastyga w agregacie wysokociśnieniowym,
– aplikacja ręczna, mechaniczna oraz wałkiem do gładzi,
– szlifowanie materiałem ściernym #120 – #150,
– konsystencja produktu ułatwia nakładanie oraz zmniejsza wysiłek fizyczny,
– powstający pył nie unosi się,
– możliwe rozcieńczanie wodą do 1%.

SOUDAL º Klej Fix ALL X-TREME POWER


SOUDAL

º Klej Fix ALL X-TREME POWER (tz) – to super mocny klej na bazie polimerów SMX, który został opracowany z myślą o natychmiastowym montażu dużych i ciężkich elementów w miejscach, gdzie nie ma możliwości mechanicznego podparcia. Ekstremalnie wysoka siła chwytu początkowego zapewnia przenoszenie obciążeń do 400 kg/m2, i to od razu po przyłożeniu. Dodatkowym atutem Fix All X-Treme Power jest specjalna końcówka aplikacyjna, która pozwala na wygodne nałożenie kleju. Nadaje się do klejenia wszelkich materiałów i podłoży, klei również wilgotne powierzchnie. Odporny na działanie warunków atmosferycznych. Doskonale sprawdza się przy budowie konstrukcji wibrujących jak: kontenery i inne specjalistyczne zabudowy.

Klej Fix ALL HIGH TACK CLEAR

º Klej Fix ALL HIGH TACK CLEAR (tz) – to elastyczny klej na bazie polimerów SMX, który łączy w sobie wysoką wytrzymałość (320 kg/10 cm2) z krystaliczną przejrzystością. Dzięki temu idealnie nadaje się do mocowania ciężkich przedmiotów bez konieczności mechanicznego unieruchomienia w sytuacji, gdy potrzebna jest niewidoczna spoina. Nadaje się do klejenia wszelkich materiałów i podłoży, również do klejenia kamienia naturalnego. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Sprawdza się także na wilgotnych powierzchniach. Ponadto Fix All High Tack Clear nie emituje szkodliwych związków lotnych, co potwierdza znak EC1 Plus.

Poprzedni

NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - POKRYCIA DACHOWE

NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - POKRYCIA DACHOWE
Następny
NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - IZOLACJE TERMICZNE

NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - IZOLACJE TERMICZNE