NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - STOLARKA

listopad 2019
FAKRO º Okno dachowe FPP-V preSelect MAX

FAKRO

º Okno dachowe FPP-V preSelect MAX (uz) – nowe uchylno–obrotowe okno, w którym skrzydło uchylane jest aż do kąta 45° (prawie o 30% więcej niż w poprzednim modelu). Taki zakres otwarcia umożliwia jeszcze pełniejsze wykorzystanie stworzonej na poddaszu dodatkowej przestrzeni. Funkcja obrotowa pozwala na obrót skrzydła o 180°.
W nowatorskim systemie okuć funkcja uchylna oddzielona jest od obrotowej, co gwarantuje realizacje tylko wybranego sposobu otwierania oraz pełną stabilność skrzydła, zarówno w funkcji uchylnej, jak i obrotowej. Zapewnia to wysoką trwałość produktu oraz bezpieczeństwo użytkowania. Zmianę sposobu otwierania zapewnia przełącznik umiejscowiony w dolnej części ościeżnicy, co zwiększa komfort i łatwość obsługi.
W oknie zastosowano system topSafe podnoszący bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okna. Automatyczny nawiewnik V40P – zapewnia zdrowy mikroklimat, a jednocześnie chroni przed wyziębieniem wnętrza. Technologia thermoPro podnosi jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest wyższa ich energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż.

Schody strychowe LWL Extra (uz)

º Schody strychowe LWL Extra (uz) – to drewniane schody strychowe nowej konstrukcji o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych. Dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek oraz super termoizolacyjnej klapy o grubości 5,6 cm schody posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności. LWL Extra mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U=0,74 W/ m2K. Idealnie sprawdzają się w budynkach, w których strych jest zimny i nieogrzewany. Doskonale izolują, dzięki czemu w pomieszczeniach mieszkalnych na poddaszu nie będzie strat ciepła.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania schody zostały wyposażone w dodatkową poręcz, zamontowaną do środkowego segmentu oraz w mechanizm odciążający, który wspomaga składanie i rozkładanie drabiny. Schody mają estetyczną, białą klapę oraz antypoślizgowe stopnie, które są zrównane z policzkami drabiny.

HÖRMANN º Drzwi zewnętrzne THERMOSAFE HYBRID


HÖRMANN 

º Drzwi zewnętrzne THERMOSAFE HYBRID (tuzw) – powstały z połączenia aluminium i stali nierdzewnej. Zewnętrzna strona płyty drzwiowej wykonana jest z malowanej proszkowo stali nierdzewnej, dzięki czemu, nawet przy dużych różnicach temperatur od wewnętrznej i zewnętrznej strony, pozostają one odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia.
Drzwi ThermoSafe Hybrid z pełną płytą standardowo wykonywane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 4. Wzory z przeszkleniem standardowo mają natomiast wyposażenie w klasie RC 3. Producent oferuje je w blisko 80 nowoczesnych wzorach oraz w dowolnym kolorze z palety RAL.

ROTO º Okno dachowe DESIGNO R6 i R8 QUADRO


ROTO

º Okno dachowe DESIGNO R6 i R8 QUADRO (tuzw) – dostępne jest w trzech wariantach szklenia: Comfort, Premium, Acoustic. Rozwiązanie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, łatwości montażu oraz efektywności energetycznej produktów. Dodatkowo okna dachowe Designo R6 i R8 Quadro są produktem niskoemisyjnym i nieszkodliwym dla zdrowia.

ROTO - Roleta zewnętrzna DESIGNO z modułem solarnym

º Roleta zewnętrzna DESIGNO z modułem solarnym (tzw). Mieszkanie na poddaszu może być jeszcze bardziej przyjemne. Warto zadbać o chłód w lecie i ciepło w zimie. Roleta zewnętrzna gwarantuje zupełnie zaciemnienie oraz komfort obsługi. Rozwiązanie to umożliwia także wentylację pomieszczenia przy zamkniętej rolecie.
Nowa konstrukcja rolety zewnętrznej Designo z modułem solarnym pozwala na jeszcze szybszy i łatwiejszy montaż. Integracja baterii z silnikiem pozwala na montaż baterii bez użycia narzędzi. Jest to prostsze i bardziej intuicyjne rozwiązanie, które nie wymaga pomocy specjalisty. Czynności montażowe można wykonać wygodnie od wewnątrz pomieszczenia, bez potrzeby wchodzenia na dach.

VELUX º Kołnierz EDQ do pokrycia z blachy na rąbek stojący


VELUX 

º Kołnierz EDQ do pokrycia z blachy na rąbek stojący (tzw) – to unikalne rozwiązanie, które gwarantuje maksymalny poziom elegancji – jego subtelny wygląd idealnie komponuje się z oknem dachowym. Jednocześnie zapewnia wysoką estetykę montażu dzięki zastosowaniu płaskiego modułu podokiennego. Jest wykonany z lakierowanego aluminium w kolorze szarym RAL 7043, w tym samym kolorze co oblachowania okien Velux i w tonacji pokryć z blachy na rąbek. Dzięki dodatkowym bocznym ociepleniom ościeżnicy jest lepsza izolacyjność. Kołnierz EDQ został przygotowany do paneli blachowych na rąbek – o wysokości rąbka w zakresie 25–40 mm. Produkt jest solidny i trwały, nie wymaga konserwacji oraz posiada wzmocnienia, które chronią go przed korozją. Do zastosowania przy wszystkich rodzajach okien dachowych Velux samodzielnie lub w połączeniu w zestawach poziomych na dachach o nachyleniu 15–90 stopni. 26 rozmiarów, w dwóch wariantach: standardowy EDQ 0000 lub z pakietem ciepłego montażu EDQ 2000.

VELUX - Zestaw okien KOMBI

º Zestaw okien KOMBI (uzw) – ułatwa proces zakupu okien dachowych do montażu w zespoleniach. Wystarczy przy zakupie wybrać tylko rozmiar okna, materiał z jakiego okno dachowe ma być wykonane (drewno – GLL lub drewno pokryte poliuretanem – GLU) oraz wysokość montażu (poziom standardowy lub obniżony). W ten sposób powstaje kompletny zestaw okien i kołnierzy, który od razu dekarz może zamontować na dachu. Osobom poszukującym niestandardowych rozwiązań na poddaszu, niewątpliwie spodoba się także połączenie okien dachowych z oknami kolankowymi. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu nie tylko powiększymy optycznie poddasze, ale też otworzymy się na przestrzeń i piękne widoki. Pozwoli ono efektywnie zwiększyć ilość przeszkleń, które mogą ciągnąć się od okna połaciowego nawet do samej podłogi. Dodatkowo, okno kolankowe to świetny sposób na przewietrzenie wnętrza nawet przy bardzo złej pogodzie, bo okno kolankowe można uchylić.

VIVENTO º Drzwi płytowe w systemie CONTRAST


VIVENTO

º Drzwi płytowe w systemie CONTRAST (uw) – dostępne są w serii Basic oraz w drzwiach wejściowych. Pozwala on na zastosowanie obrzeża (okleiny na grubości skrzydła) w kolorze innym (kontrastującym) niż powierzchnia skrzydła. Co pozwala na stworzenie oryginalnego wnętrza.
System dostępny jest zarówno w drzwiach przylgowych, jak i bezprzylgowych.

VIVENTO - Nowy wzór drzwi ramowych PU w kolekcji PRESTIGE


º Nowy wzór drzwi ramowych PU w kolekcji PRESTIGE (uw) – to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na drzwi minimalistyczne, pasujące do tzw. pomieszczeń loftowych. Nowa kolorystyka w foliach CPL daje zupełnie inny odbiór nowego wzoru PU drzwi wewnętrznych.
Drzwi z kolekcji Prestige łączą elegancję z ciekawą formą. Zapewniają prywatność i nadają niepowtarzalny charakter wnętrza.

WIŚNIOWSKI º Okno PRIMO
WIŚNIOWSKI

º Okno PRIMO (uzw) – to wysokiej klasy okna PVC, które wyposażone zostało w jedno- i dwukomorowe pakiety szybowe o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna zaczyna się już od 0,76 W/m2K (dla wymiaru 1480 x 1600 mm z pakietem 2-komorowym). Okno Primo posiada bogate wyposażenie standardowe, m.in. okucia Maco MultiMatic z blokadą błędnego położenia klamki i podnośnikiem skrzydła, aluminiowe klamki, a także zgrzew naroży wykonany metodą bezwypływkową V-Perfect. Ponadto wyposażone zostało w zaczep antywyważeniowy – to wszystko daje gwarancję bezpieczeństwa i wysokiego poziomu komfortu użytkowania produktu przez lata. Okna Primo objęte zostały 7-letnią gwarancją.

Poprzedni

NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - NARZĘDZIA

NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - NARZĘDZIA
Następny
NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - BRAMY

NOWOŚCI BUDOWLANE 2019 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB - BRAMY