Poddasze przyjazne dzieciom

Producent: ROTO
listopad 2019
Okna dachowe ROTO

Poddasze to część domu często wybierana przez rodziców na pokoje dla dzieci. Liczne wnęki, skosy i zakamarki to idealne miejsce do zabawy. Jakie okna dachowe wybrać, aby gwarantowały bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców?

Okna dachowe ROTO

Wybór właściwych produktów podczas projektowania domu jest niewątpliwie gwarancją spokoju na lata. Wybierając okna dachowe poddajemy analizie ich energooszczędność, funkcjonalność, czy design. Mało kto jednak zastanawia się nad tym, czy dany produkt jest bezpieczny. Szczególnie warto się nad tym zastanowić, jeżeli poddasze chcemy zaadaptować na pokoje dla najmłodszych. Bezpieczeństwo powinno być dla nas wówczas priorytetem.

Zgodnie z przepisami budowlanymi okna dachowe powinny być montowane na wysokości od 85 do 140 cm od podłogi. Takie usytuowanie okien zapewnia przede wszystkim właściwe doświetlenie, które jest istotne w przypadku projektowania pokoju dla dziecka, natomiast nie zapewni bezpieczeństwa naszym pociechom. Dzieci z natury są bardzo ciekawe otaczającego ich świata. Widok malucha wychylającego się z zainteresowaniem przez okno nie jest czymś rzadkim.

Dotychczasowym rozwiązaniem tego problemu było zastosowanie klamki wyposażonej w zamek z kluczykiem. Takie rozwiązanie owszem jest skuteczne, ale ogranicza dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia, ponieważ okno zabezpieczone kluczykiem pozostaje zamknięte. Warto, aby dzieci mogły bawić się i uczyć w pomieszczeniu, które jest regularnie wietrzone. Nauka idzie wtedy zdecydowanie łatwiej.

Z myślą o najmłodszych i ich potrzebach Roto zaprojektowało ogranicznik otwarcia okna. Dzięki niemu, okna Designo R6 i R8 Quadro uchylają się do bezpiecznej szerokości ok. 10 cm. Zapewnia to wymianę powietrza, a przede wszystkim bezpieczeństwo najmniejszym mieszkańcom. Z kolei rodzicom, daje pewność, że ich dzieci pozostają bezpieczne. W miarę upływu lat, blokadę można dezaktywować, przywracając w ten sposób wszystkie funkcje okna.

O bezpieczeństwo dzieci można również zadbać montując okna dachowe wyposażone w bezpieczną szybę laminowaną. Jeżeli dziecko przez nieuwagę uderzy w okno doprowadzając do stłuczenia, szyba nie rozpryśnie się, chroniąc nasze dzieci przed skaleczeniem.

Na rozwój dzieci ma wpływ wiele czynników. Roto oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym można zapewnić naszym pociechom prawidłowy, a tym samym bezpieczny rozwój. Wszystko dzięki idealnie dopasowanym oknom dachowym, które wpływają na spokojny sen, przyjemny klimat oraz odpowiednią ilość światła do zabawy i nauki.

Poprzedni

Pędzle 3-komponentowe od Color Expert

Pędzle 3-komponentowe od Color Expert
Następny
Seria laserów rotacyjnych STANLEY FATMAX

Seria laserów rotacyjnych STANLEY FATMAX