Nowe i niezawodne produkty do okien dachowych

Producent: ROTO
listopad 2020

Idealne połączenie każdego poddasza i okna dachowego z roletą solarną Roto przedkłada się na idealne doświetlenie pomieszczenie oraz na niepowtarzalny klimat wnętrza z zachowaniem energooszczędności. brud

Okna dachowe ROTO
klamak do okna ROTO

KLAMKA Z TECHNOLOGIĄ „JUST CLEAN”

Wysokie wymagania pod względem higieny i czystości to temat szczególnie ważny w dzisiejszych czasach. Przykład stanowią wytyczne sanitarne, które zostały opracowane m.in. dla szkół, dworców, lotnisk czy obiektów publicznych. Dbając o bezpieczeństwo unika się dotykania przedmiotów dłońmi lub ich ściskania na powitanie.
Takie środki ostrożności są w pełni uzasadnione, gdyż podając dłoń na powitanie wymieniamy się większą ilością drobnoustrojów, niż ma to miejsce w przypadku pocałunków. Dłonie łapią

Klamka do okna ROTO

brud podczas dotykania drzwi, poręczy schodów, uchwytów w autobusie czy wózków sklepowych, czego efektem są gromadzące się na skórze drobnoustroje. Istnieje nawet 150 różnych gatunków bakterii, które zabiera się ze sobą do pracy czy domu.
Środki czyszczące, a nawet środki do dezynfekcji mają krótkotrwałe działanie. Mimo czyszczenia już po kilku godzinach może ponownie dojść do rozprzestrzeniania się bakterii. Ponadto w domach znajduje się wiele przedmiotów, o których często nikt nie myśli, takich jak np. klamki od okien dachowy. Używa się ich codziennie, ale kto pamięta o ich czyszczeniu?

Technologia Just Clean

Rozwiązaniem jest klamka z technologią „Just Clean”, dzięki której zabijane są drobnoustroje gromadzące się na powierzchni uchwytu, zapewniając jego bezwzględną czystość przy każdym dotknięciu. Dzięki zastosowanej powłoce z jonami srebra na powierzchni klamki w ciągu 24 godzin liczba patogenów zmniejsza się nawet o 99,9%.
Natychmiastowe i długotrwałe działanie antybakteryjne klamki „Just Clean” zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo przed różnego rodzaju szkodliwymi zarazkami i bakteriami bez użycia dodatkowych detergentów dezynfekujących, które mogą powodować podrażnienia skóry. Co również ważne klamka jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: promieniowanie UV, nie wymaga wyjątkowego traktowania, można ją myć wszelkimi dostępnymi środkami czyszczącymi, a co najważniejsze „Just Clean” jest nieszkodliwa dla organizmu ludzkiego.
Nowa klamka antybakteryjna „Just Clean” montowana jest fabrycznie w oknach dachowych z serii Designo R3/R6/ R7/R8. Istnieje również możliwość łatwej i wygodnej wymiany klamki w istniejących oknach. Klamki te są dodatkowo dostępne dla wszystkich modeli Designo oraz RotoQ Q-4.

Okno ROTO z markizą

ROLETA SOLARNA Z FUNKCJĄ „EASY CHARGE“ – NIEZAWODNA PRACA W KAŻDYCH WARUNKACH ATMOSFERYCZNYCH

Rolety zewnętrzne bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku okien dachowych. Stanowią dodatkową ochronę przed deszczem, wiatrem oraz promieniami słońca. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w miejscach, w których zależy nam na pełnym zaciemnieniu pomieszczenia, redukcji hałasu oraz dodatkowej izolacji termicznej. Latem, gdy promienie słoneczne padając na szyby okienne powodując nagrzewanie się poddasza,

Roleta do okna ROTO

roleta zewnętrzna będzie stanowić skuteczną ochronę przed słońcem. Zniweluje nieprzyjemne skutki upału, pozwalając utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Roleta zewnętrzna sprawdzi się również jesienią i zimą, gdy na zewnątrz jest chłodniej. Będzie stanowić dodatkową ochronę przed zimnem oraz będzie zatrzymywać ciepło wewnątrz budynku, co bezpośrednio przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania.
Na rynku dostępne są rolety zewnętrzne zasilane elektrycznie, jak również rolety solarne zasilane energią słoneczną. W miejscach, do których wcześniej nie zostały doprowadzone przewody elektryczne dobrze sprawdzi się roleta z modułem solarnym. Jest to łatwe i wygodne rozwiązanie, które oszczędza czas, obniża koszty instalacji oraz potencjalnego remontu.

Okna dachowe ROTO

Teraz dodatkowo roleta zewnętrzna Roto klasy Premium została dodatkowo wyposażona w funkcję szybkiego ładowania „Easy Charge“.
W sytuacji, gdy ładowanie przez panel solarny jest niemożliwe z powodu śniegu, liści lub zbyt małej ilości światła słonecznego, można natychmiast samodzielnie wyjąć baterię i naładować ją korzystając z przewodu micro USB (tak jak smartfon). W ten sposób roleta jest przez cały czas gotowa do obsługi. Wygodne i szybkie ładowanie baterii przez przewód micro USB gwarantuje zdolność rolety do działania nawet wtedy, gdy nie ma możliwości ładowania baterii na panelu słonecznym.
Roleta zewnętrzna współpracuje z systemem „inteligentnego domu” umożliwiając zdalne sterowania za pomocą smartfona lub tabletu, jak również tradycyjnie za pomocą pilota.
Roleta solarna z funkcją „Easy Charge“ to zwycięzca w ogólnej punktacji badania satysfakcji klientów w 2020 r. przez TÜV Rheinland w kategoriach: jakość produktu, łatwość montażu oraz przyjazność użytkowania. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www.roto- -dachfenster.de/testergebnisse.

Okno dachowe ROTO z roletą zewnętrzną

Korzyści z posiadania rolety solarnej Roto z funkcją szybkiego ładowanie „Easy Charge”:
– niezawodne działanie i pełna moc nawet przy długotrwałym braku światła słonecznego,
– szybki montaż bez konieczności kładzenia kabli,
– zaprogramowany przełącznik do sterowania, – „Smart Home ready“ – łatwa integracja z różnymi systemami automatyki domowej,
– pełny zakres działania nawet przy otwartym oknie dachowym,
– możliwy montaż od wewnątrz.

Serwis do okna dachowego ROTO

NOWE MOŻLIWOŚCI SERWISU

W celu wsparcia partnerów została rozszerzona oferta usług o pomoc w postaci profesjonalnego montażu rolet wewnętrznych i zewnętrznych – zarówno dla klientów prywatnych jak i klientów biznesowych. W sytuacjach, w których wykonawcy mają wiele zleceń i odległe wolne terminy, ROTO oferuje możliwość skorzystania z usługi montażu. Gwarantuje szybką i profesjonalną usługę w dogodnym dla klienta terminie. Z myślą o klientach, oferuje również pogwarancyjne usługi naprawy produktów Roto, zarówno akcesoriów, jak i okien dachowych. Usługi są przeprowadzane przez doświadczonych doradców, którzy zajmują się usuwaniem usterek i naprawą produktów Roto w ramach obowiązującej gwarancji. Zapytania należy kierować poprzez formularz serwisowy online znajdujący się na stronie internetowej http://www.roto-oknadachowe.pl w zakładce serwis klienta.

Poprzedni

Remontujesz poddasze? Panele winylowe będą idealnym wyborem

Remontujesz poddasze? Panele winylowe będą idealnym wyborem
Następny
Nowość w ofercie RAWLPLUG: kołek ramowy R-FFS z najkrótszą strefą rozporu

Nowość w ofercie RAWLPLUG: kołek ramowy R-FFS z najkrótszą strefą rozporu