STOLARKA

listopad 2020
HÖRMANN º Homee centralka SMART HOME

HÖRMANN

º Homee centralka SMART HOME (tuz) – o modułowej budowie pozwalającą na jej elastyczną rozbudowę. Komunikuje się bezprzewodowo z wszystkimi napędami i odbiornikami radiowymi firmy Hörmann, a w razie potrzeby także z innymi urządzeniami, w technologii bezprzewodowej. Dzięki temu można sterować szeregiem różnych urządzeń gospodarstwa domowego za pomocą aplikacji lub interfejsu sieciowego: ryglować zewnętrzne drzwi wejściowe, otwierać bramę garażową, wjazdową i drzwi wewnętrzne, włączać oświetlenie lub regulować temperaturę powietrza w pomieszczeniach.

HORMANN - º Czwarta generacja napędów do bram garażowych

º Czwarta generacja napędów do bram garażowych (uz) – charakteryzuje się nie tylko większą wydajnością niż ich poprzednie warianty, ale także zaawansowaną inteligentną technologią, dzięki której mogą być obsługiwane za pomocą telefonu komórkowego lub systemów Smart Home. 
Zarówno nowy ProMatic 4, jak i Supra- Matic E4 i P4 klasy Premium oferują obecnie większą funkcjonalność oraz bardziej komfortowy i inteligentny sposób obsługi. Znacznie większa jest też prędkość otwierania bramy (w porównaniu z poprzednimi napędami). Dla napędu ProMatic 4 wynosi ona maks. 20 cm/s, a dla napędu SupraMatic 4 – maks. 25 cm/s. Zintegrowane złącze magistrali HCP zapewnia możliwość połączenia ich z istniejącymi systemami domu inteligentnego, a nowa aplikacja BlueSecur pozwala na sterowanie bramą smartfonem z funkcją Bluetooth.  
We wszystkich trzech nowych napędach montowane jest zintegrowane energooszczędne oświetlenie LED. Zapewnia ono znacznie jaśniejsze niż standardowe oświetlenie garażu.

ROTO º Roleta solarna z funkcją „EASY CHARGE“

ROTO

º Roleta solarna z funkcją „EASY CHARGE“ (tuz) – to gwarancja niezawodnej pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Od teraz roleta klasy premium staje się jeszcze lepsza, dzięki dodatkowej funkcji szybkiego ładowania „Easy Charge”. W sytuacji, gdy ładowanie rolety przez panel solarny będzie niemożliwe z powodu śniegu, liści lub zbyt małej ilości światła słonecznego, można natychmiast samodzielnie wyjąć baterię i łatwo naładować ją za pomocą kabla micro-USB tak jak telefon komórkowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że roleta zawsze będzie gotowa do pracy. 

Korzyści:
– niezawodne działanie i pełna moc nawet przy długotrwałym braku światła słonecznego,
– szybki montaż bez konieczności kładzenia kabli,
– zaprogramowany przełącznik do sterowania,
– „Smart Home ready“ – łatwa integracja z różnymi systemami automatyki domowej,
– pełny zakres działania nawet przy otwartym oknie dachowym,
– możliwy montaż od wewnątrz.

ROTO - Klamka z technologią „JUST CLEAN” przeciwko zarazkom

º Klamka z technologią „JUST CLEAN” przeciwko zarazkom (tuz) – to innowacyjna powłoka „Just Clean“ zawiera cząsteczki jonów srebrna, które zabijają drobnoustroje. W ciągu 24 godzin ich liczba ulega zmniejszeniu o 99,9 procent.  Ponadto uszlachetniona powierzchnia zapewnia skuteczną i trwałą ochronę. Nowa klamka jest montowana seryjnie w oknach dachowych z serii Designo R3/ R6/R7/R8. Do wszystkich innych modeli okien, można zamówić zestaw do samodzielnej wymiany.

Zalety technologii „Just Clean”:
+ natychmiastowe działanie przeciwko zarazkom, bakteriom i grzybom na powierzchni klamki okna,
+ niezmienna skuteczność powłoki przez długi czas,
+ odporność na działanie czynników zewnętrznych, promieniowanie UV,
+ całkowicie nieszkodliwa dla organizmu ludzkiego.

VELUX º Solarna markiza zaciemniająca SSS

VELUX

º Solarna markiza zaciemniająca SSS (tuzw) zatrzymuje promienie słoneczne zanim dotrą do szyby, skutecznie chroniąc poddasze przed upałem. Jej trwały i odporny na warunki atmosferyczne, a jednocześnie lekki materiał, gwarantuje zaciemnienie i komfortowy odpoczynek niezależnie od pory dnia.
Wyposażona jest w aluminiowe szyny boczne i elegancką górną obudowę, które idealnie komponują się z dachem. Markiza pasuje do wszystkich okien dachowych Velux i kupuje się ją pod rozmiar okna. Posiada fabrycznie wbudowany silnik zasilany energią słoneczną, dzięki któremu możemy ją zamykać i otwierać za pomocą klawiatury naściennej dołączonej do produktu. Wydajna bateria solarna jest zintegrowana z górną obudową i umożliwia obsługę markizy także przy całkowicie zachmurzonym niebie. Dzięki solarnemu zasilaniu, markizę można zainstalować także na oknach obsługiwanych manualnie bez konieczności prowadzenia okablowania. Dzięki połączeniu osłony z inteligentnym systemem kontroli klimatu Active with Netatmo można zdalnie zamknąć i otworzyć okna oraz rolety w aplikacji w telefonie.

VELUX - Kołnierz uszczelniający EDT

º Kołnierz uszczelniający EDT (uzw) – do montażu okien dachowych w pokryciach z płaską dachówką o wysokości od 15 do 40 mm. Gwarantuje pewność prawidłowego montażu okna oraz bezpieczne odprowadzenie wody deszczowej i śniegu poza jego obrys. Kołnierz zapewnia wysoką estetykę montażu okien w płaskich dachówkach, dzięki zastosowaniu płaskiego modułu podokiennego i elementom wykonanym z dbałością o każdy szczegół. Jest wykonany z lakierowanego aluminium w kolorze szarym RAL 7043, w tym samym kolorze, co oblachowania okien Velux. Przy jego zastosowaniu można montować wszystkie typy okien dachowych samodzielnie lub w zestawach obok siebie w pionie lub poziomie, a także w połączeniu z elementami doświetlającymi GIL lub GIU. Występuje we wszystkich dostępnych rozmiarach okien Velux.

WIŚNIOWSKI º Napęd Metro SMART io

WIŚNIOWSKI

º Napęd Metro SMART io (tuzw) – to udoskonalony produkt reprezentujący nowe podejście do tematyki technologii inteligentnych. Nowy napęd to przede wszystkim prostota jego montażu i programowania. Układ elektroniczny został zaprojektowany od podstaw, a główne parametry napędu wstępnie zaprogramowane. Dzięki temu pierwsze uruchomienie i działanie napędu następuje w czasie mniejszym niż 90 sekund.
To także nowe podejście do układu zasilającego. Zamiast transformatora zastosowano zasilacz elektroniczny, który znacznie zmniejsza wagę napędu oraz pozwala uzyskać niższy pobór mocy w stanie standby (stan czuwania). Programowanie napędu umożliwiają przyciski znajdujące się na panelu programowania, który posiada także diody LED, informujące o wyborze funkcji lub jej modyfikacji. Pod kloszem obudowy zostało wbudowane oświetlenie w technologii LED.

WIŚNIOWSKI - Drzwi zewnętrzne NOVA

º Drzwi zewnętrzne NOVA (uz) – to aluminiowo-stalowe drzwi łączące świetne parametry techniczne z dużymi możliwościami aranżacyjnymi. Kolekcja zawiera 31 zdefiniowanych wzorów, z możliwością wykonania w bogatej kolorystyce RAL mat struktur i dekorów.
W standardowym wyposażeniu znajduje się bezpieczny zamek trzypunktowy, który dzięki ryglowaniu w trzech punktach jednocześnie gwarantuje szczelność drzwi. Wysoki parametr wodoszczelności pozwala zamontować drzwi nawet w miejscach niezadaszonych, bez obaw o ich wytrzymałość.
Współczynnik U wynosi już od 0,94 [W/m2K] dla drzwi pełnych o wymiarach referencyjnych 1180 x 2095 mm. Dzięki temu zimą będą chronić wnętrze domu przed chłodem, a latem przed upałem.

Poprzedni

INSTALACJE

INSTALACJE
Następny
FARBY

FARBY