CHEMIA BUDOWLANA

listopad 2021
ATLAS º Gotowa gładź finiszowa

ATLAS

º Gotowa gładź finiszowa GIPSAR GO! (tuzw).
Właściwości i zalety:
+ to gotowa masa na bazie spoiw żywicznych, wypełniaczy mineralnych i dodatków modyfikujących,
+ łatwe nakładanie – specjalnie wypracowana konsystencja to łatwa aplikacja pacą, wałkiem lub agregatem,
+ nakładanie metodą „mokre na mokre” – kolejną warstwę można nakładać na wstępnie związaną warstwę wcześniejszą,
+ komfortowy, długi czas obróbki – gwarantuje komfort pracy wykonawcy; zagładzanie naniesionej na powierzchnię masy można wykonywać bez pośpiechu, a łączenia pól roboczych pozostaną niewidoczne,
+ idealna powierzchnia, bez pęcherzy i kraterów – specjalne wypełniacze mineralne, umożliwią uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni,
+ ograniczone pylenie – optymalna twardość pozwala na szlifowanie ręczne i mechaniczne; pył pojawiający się podczas szlifowania nie rozprzestrzenia się poza miejsce obróbki,
+ łatwe malowanie bez rozmiękania każdym rodzajem farby akrylową, lateksową i ceramiczną,
+ zmiana koloru gładzi podczas wysychania umożliwia kontrolę postępu prac.

space
Szybkoschnąca emulsja gruntująca UNI-GRUNT kolor

Szybkoschnąca emulsja gruntująca UNI-GRUNT kolor (uz).
Właściwości i zalety:
+ bardzo krótki czas schnięcia – aplikacja nowych warstw na zagruntowanym podłożu możliwa jest już po:
– 15 min. – zaprawy klejowe i tynki,
– 2 godz. – posadzki i podkłady samopoziomujące, gładzie i farby,
+ wzmacnia powierzchniowo gruntowane podłoża mineralne,
+ zwiększa wydajność farb, gładzi i klejów i redukuje ich zużycie,
+ ułatwia aplikację kolejnych warstw – farb, gładzi, podkładów i posadzek, klejów do: płytek, wykładzin, tapet, klejów, izolacji termicznej itp.,
+ ogranicza chłonność podłoża – zapobiega „odciąganiu” wody z produktu nakładanego na zagruntowane podłoża,
+ ujednolica chłonność podłoża – aplikowany produkt ma takie same warunki wiązania na całej powierzchni,
+ wiąże luźne cząstki – ogranicza pylenie posadzek i podkładów podłogowych oraz tynków,
+ aplikacja w podwyższonej temperaturze od 5°C do 30°C, wew. i na zew. budynków,
+ aplikacja wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową,
+ specjalnie dobrany pigment barwi podłoże, umożliwiając kontrolę postępu prac.

Szybka posadzka cementowa RAPIDO

BAUMIT

Szybka posadzka cementowa RAPIDO 4 (tz) – wysokiej jakości, która pozwala sprawnie przeprowadzić prace podłogowe – umożliwia ruch pieszy już po 5 godzinach, po upływie doby montaż płytek ceramicznych, a po 4 dniach okładzin wrażliwych na wodę, takich jak: parkiety, panele, wykładziny dywanowe czy PVC.
Sprawdza się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach (również wilgotnych i mokrych, jak np. kuchnie czy łazienki), a także na zewnątrz – jako mrozoodporny podkład na tarasach i balkonach (konsystencja zaprawy pozwala na łatwe formowanie spadków o dowolnym kącie nachylenia względem podłoża). Charakteryzuje się dobrym przewodzeniem ciepła, dzięki czemu świetnie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Może być układana jako: posadzka zespolona z podłożem, podkład na warstwach oddzielających lub podkład pływający na izolacji akustycznej lub termicznej. Uzyskany podkład podłogowy (lub posadzka) charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością, określoną klasą CT-C30-F5-A12.

Tynk gipsowy maszynowy ZETA HYDRO

DOLINA NIDY

Tynk gipsowy maszynowy ZETA HYDRO (tz) – to zaprawa na bazie gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków chemicznych.
Wysoka zawartość spoiwa oraz odpowiednio dobrany skład surowcowy sprawiają, że gotowa wyprawa tynkarska ma bardzo korzystne parametry użytkowe – zwiększoną wodoodporność oraz wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Zastosowanie:
+ wykonywanie wewnętrznych jednowarstwowych tynków gipsowych,
+ tynkowanie ścian i sufitów, w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza, norma PN-B- 10110:2005, jako środowiska:
W1 – korytarze, klatki schodowe gdzie występuje podwyższona wilgotność,
W2 – kuchnie w mieszkaniach, toalety, w których występuje chwilowo wysoka wilgotność powietrza (powyżej 70%) z możliwością pojawienia się rosy, a także dopuszcza się krótkotrwałe, średnie opryskiwanie wodą,
W3 – natryski w mieszkaniach, w umywalniach i łazienkach,
+ w których występuje okresowo wysoka wilgotność powietrza (powyżej 70%) z możliwością pojawienia się rosy, a także dopuszcza się krótkotrwałe, silne opryskiwanie wodą,
+ może stanowić podłoże pod okładziny ceramiczne, również wielkoformatowe, dzięki podwyższonym parametrom wytrzymałościowym w zakresie przyczepności oraz twardości,
+ do stosowania na wszystkich typowych podłożach budowlanych.

Tynk gipsowy maszynowy ALFA FIRE

Tynk gipsowy maszynowy ALFA FIRE (tz) – to produkt przeznaczony do pasywnej ochrony przeciwpożarowej elementów konstrukcyjnych oraz przegród wewnątrz budynku. Tynk jest nowoczesną fabrycznie przygotowaną zaprawą na bazie gipsu i lekkich wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących.

Hydrofobowy tynk gipsowy MP 75

KNAUF

Hydrofobowy tynk gipsowy MP 75 AQUA (tz) to innowacyjna technologicznie zaprawa, która zmienia sposób tynkowania pomieszczeń wilgotnych, takich jak: łazienki, pralnie, suszarnie, czy kuchnie. Tynk MP 75 Aqua jest odpowiedzią na potrzeby tych fachowców-tynkarzy, którzy do tej pory byli zmuszeni stosować w pomieszczeniach wilgotnych tynki cementowo-wapienne. Opracowana przez Knauf receptura, wzbogacona o specjalne dodatki hydrofobowe, powoduje zmniejszoną chłonność tynku przez wodę. W rezultacie tego tę innowacyjną zaprawę można bezpiecznie użytkować w pomieszczeniach, w których maksymalna wilgotność powietrza nie przekracza 85% przez 10 godzin w trakcie doby. Tynk MP 75 Aqua podobnie jak inne tynki gipsowe Knauf, wysycha oraz utwardza się zdecydowanie szybciej niż tynk cementowo-wapienny, dzięki czemu zdecydowanie przyspieszymy zrealizowanie i oddanie inwestycji. Parametry tynku Aqua pozwalają na montaż płytek, które ważą nawet 40 kg/m2.

KREISEL º Błyskawiczna wylewka samopoziomująca EXPRESS

KREISEL

Błyskawiczna wylewka samopoziomująca EXPRESS 419 (tz) – to jedna z najbardziej uniwersalnych wylewek samopoziomująca na rynku. Produkowana jest na bazie cementu. Jej podstawową cechą jest bardzo szybkie wiązanie oraz błyskawiczna możliwość przystąpienia do kolejnych prac. Po ok. 2 godzinach od wylania można na nią wchodzić, a po 24 godzinach przyklejać płytki. Wylewka ta jest idealna pod płytki ceramiczne (gresowe, klinkierowe, terakota) lub panele czy wykładziny. Nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń.
Bardzo ważną i ciekawą cechą wylewki jest szeroki zakres stosowania. Można ją wylewać zarówno w cienkich jak i w grubych warstwach: od 2 do 100 mm. Tak szeroki zakres grubości to nowość na polskim rynku. Dzięki temu wylewka ta staje się bardzo uniwersalna.

Zaprawa do klejenia STYRLEP RTU 251

Zaprawa do klejenia STYRLEP RTU 251 (tuz) – jest to gotowa do stosowania, biała zaprawa do klejenia i wykonywania warstwy zbrojącej w systemach ociepleń ze styropianem „białym“, grafitowym oraz XPS. Jej podstawowym atutem jest wysoka wytrzymałość na uderzenia po jej wyschnięciu. Wytrzymałość ta jest kilkukrotnie większa niż zwykłych zapraw cementowych. Ta cecha powoduje, że jest idealnym rozwiązaniem do miejsc, które mogą być narażone na uszkodzenia mechanicznie. Dzięki bardzo wysokiej zawartości żywic staje się idealnym produktem do mocowania termoizolacji na trudne podłoża, takie jak: płyty OSB, materiały drewnopochodne. Po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporna. Dostępna jest w opakowaniach 25 kg. Zużycie zaprawy wynosi od 4– 8 kg/m2.

PIOTROWICE 2

Gładź polimerowa biała STABILL PM-50

Gładź polimerowa biała STABILL PM-50 (tuw) – to gotowa do użycia masa polimerowa przeznaczona do wykonywania najwyższej jakości cienkowarstwowych wypraw finalnych na równych powierzchniach. Służy także do niwelowania niewielkich nierówności i ubytków, a także do cienkowarstwowego szpachlowania płyt g-k oraz ich spoinowania z użyciem taśmy zbrojącej. Produkt przeznaczony jest do stosowania na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń nienarażonych na bezpośredni kontakt z wodą. Stabill PM-50 charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoży, wytrzymałością i spójnością. Po pewnym czasie nabiera twardości. Dzięki specjalnie dobranej recepturze nie „zamula” papieru ściernego, a lekkość obróbki zachowuje do 2 tygodni od nałożenia. Niezużyta masa, przechowywana w szczelnie zamkniętym opakowaniu, przez długi czas zachowuje przydatność do dalszego stosowania. Nadaje się do aplikacji ręcznej (paca stalowa lub wałek) jak i maszynowej – szczególnie agregatami hydrodynamicznymi.

Gładź polimerowa lekka finisz STABILL PM-70

Gładź polimerowa lekka finisz STABILL PM-70 (tuzw) – to gotowa do użycia lekka masa przeznaczona do wykonywania wysokiej jakości cienkowarstwowych wypraw finalnych na powierzchniach wewnątrz budynków. Doskonale wypełnia niewielkie szczeliny, ubytki i nierówności tworząc gładką, równą płaszczyznę.
Produkt charakteryzuje się doskonałą przyczepnością, niezwykle łatwą aplikacją (pacą stalową, wałkiem lub maszynowo) i wyjątkową wydajnością (z jednego opakowania można wygładzić nawet 30 m2 ścian). Odpowiednie własności reologiczne umożliwiają używanie narzędzi o dużych długościach (tzw. noży do gładzi), co prowadzi do bardzo szybkiego postępu prac i uzyskiwania gładkich i równych powierzchni bez śladów nakładania. Lekkość rozprowadzania masy docenią wszyscy pracujący na produktach gipsowych. Produkt po wyschnięciu i związaniu zachowuje cały czas zdolność do szlifowania powierzchni. Szlifowanie jest łatwe, a ścieranie nie „zamula” papieru i siatek ściernych. Dodatkową zaletą jest delikatna zmiana koloru powierzchni wyszlifowanej, co pozwala uniknąć niedotartych, czy pominiętych podczas szlifowania miejsc. Powierzchnie pozostają optymalnie twarde. Można je malować wszystkimi rodzajami farb i przyklejać tapety.

Tynk CE 86 PATE

SEMIN

Tynk CE 86 PATE (tuz) – do połączeń płyt gipsowych z krawędziami zaokrąglonymi bez taśmy.
Tynk w postaci pasty, opracowany specjalnie do wykańczania wewnętrznych powierzchni połączeń płyt gipsowo-kartonowych bez taśmy, z zaokrąglonymi krawędziami (jakość od Q1 do Q4).

Klej cementowy SikaCeram

SIKA

Klej cementowy SikaCeram®-253 Flex (uz) – o podwyższonych parametrach, odkształcalny, o zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie otwartym, przeznaczony do układania wszystkich rodzajów płytek na ścianach i podłogach (w tym również na podłogach z ogrzewaniem podłogowym). Przeznaczony do wewnątrz i na zewnątrz, do pomieszczeń mieszkalnych i handlowych. Sika- Ceram®-253 Flex to doskonały klej, który nie spływa z powierzchni pionowych i jest mrozoodporny. Doskonale nadaje się do prac wymagających wysokiej jakości, np. w przypadku posadzek przemysłowych i tych o dużym natężeniu ruchu, elewacji, balkonów, tarasów i basenów. SikaCeram®-253 Flex można również stosować do punktowego przyklejania paneli izolacyjnych ze styropianu, pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub szklanej.

Cementowa zaprawa SikaCeram®-663 Flex Grout (

Cementowa zaprawa SikaCeram®-663 Flex Grout (uz) – do spoinowania płytek podłogowych i ściennych, przeznaczona do wypełniania fug o szerokości od 1 do 7 mm. Dodatki zawarte w zaprawie zapewniają ochronę przed pleśnią, bakteriami i grzybami, przy zachowaniu trwałego koloru. Zastosowanie SikaCeram®-663 Flex Grout, to gwarancja odporności na ścieranie, zmniejszonej absorpcji wody oraz trwałego wykończenia. Zaprawa do fug SikaCeram-663 Flex Grout jest odporna na promieniowanie UV i mróz. SikaCeram-663 Flex Grout można zastosować do wypełnienia spoin, m.in.: płytek ceramicznych, płytek glinianych, mozaiki szklanej, płytek z gresu porcelanowego, niechłonnych kamieni naturalnych, płytek na ścianach i podłogach w pomieszczeniach komercyjnych lub mieszkalnych, płytek w basenach (z wyłączeniem wody morskiej i wody uzdatnianej chemicznie) oraz płytek na podłogach z ogrzewaniem podłogowym.

SOLBET º Tynk silikonowy 3.3 zewnętrzny

SOLBET

Tynk silikonowy 3.3 zewnętrzny (uz) – pełni funkcje ochronną oraz dekoracyjną. Wyprawa jest bardzo odporna na brudzenie się. Właściwości te posiada dzięki obojętności elektrostatycznej, która zapobiega przyciąganiu kurzu i drobinek zanieczyszczeń, a także hydrofobowości, czyli bardzo niskiej nasiąkliwości. Zanieczyszczenia nie wnikają w strukturę hydrofobowej powłoki, a podczas deszczu są po prostu zmywane. Dzięki temu brud nie osadza się trwale na fasadzie, nawet w miejscach narażonych z założenia na silniejsze brudzenie. Łatwo utrzymać elewację w czystości przez lata. Czynnikiem dodatkowo wpływającym na długotrwałą estetykę elewacji jest zawartość w masie tynkarskiej środków biobójczych, ograniczających rozwój pleśni, grzybów, glonów, mchów i innych mikroorganizmów na powierzchni elewacji. Ściany budynku wykończone tym tynkiem są odporne na porastanie i zielenienie. Tynk Silikonowy 3.3 charakteryzuje się także bardzo dobrą odpornością na promieniowanie UV, co daje gwarancję dłuższego utrzymania pięknego koloru wykonanej elewacji.

TORGGLER º Klej, uszczelniacz PU HM EDILIA

TORGGLER

Klej, uszczelniacz PU HM EDILIA (tuz) – jest jednoskładnikowym, tiksotropowym, poliuretanowym klejem/ uszczelniaczem o wysokim module sprężystości, do elastycznego uszczelniania szczelin dylatacyjnych o maksymalnym wydłużeniu do 25%. Podczas aplikacji nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, twardnieje w reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu, nie wydziela kwaśnych i zasadowych substancji mogących powodować korozję powierzchni metalowych, nie oddziaływuje agresywnie na farby i lakiery. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością zarówno do podłoży porowatych (mur, beton, tynk, drewno), jak i nieporowatych (malowany lub nie malowany metal, tworzywa sztuczne, szkło, powierzchnie emaliowane i porcelanowe), także do wilgotnych podłoży, pod warunkiem, że są czyste i zwarte. Po utwardzeniu produkt może być malowany.

Poprzedni

IZOLACJE TERMICZNE

IZOLACJE TERMICZNE
Następny
NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA