Największy wybór sufitów podwieszanych, rusztów nośnych i okładzin ściennych w jednej firmie

Producent: KNAUF CEILING SOLUTIONS
listopad 2021

Oferta liderów branży akustycznych sufitów podwieszanych – Armstrong, AMF i Heradesign dostępna jest teraz jako Knauf Ceiling Solutions. Setki rozwiązań: sufity mineralne, metalowe, drewniane, z wełny drzewnej, panele ścienne oraz systemy nośne. Jak szukać tych produktów w PSB?

Nowe katalogi techniczne już dostępne

Proces harmonizacji sufitów i systemów nośnych dostępnych dotychczas jako oddzielne marki już trwa. By ułatwić ekipom budowlanym i architektom poruszanie się w procesie wyboru rozwiązania Knauf Ceiling Solutions porządkuje ogromną ofertę. Ten proces podzielono na etapy.
+ Powierzchnia płyt – co zostanie, co się zmieni? Producent zdecydował, że w przypadku części rozwiązań, które były bardzo podobne i dostępne w oddzielnych (do niedawna) firmach część modeli zostanie bez zmian, będzie też nadal miała swoje dawne nazwy. Inne z kolei technicznie pozostaną dokładnie takie same lecz zmienią nazwę. Niektóre zaś zostaną zastąpione przez alternatywę z siostrzanej firmy.
Jak to będzie wyglądać w praktyce? Jeśli znacie jedną z najbardziej popularnych powłok z AMF – STAR lub CASA z Armstrong, to pewne jest że choć są one do siebie podobne, to w nowej ofercie dostępne będą obie.
A co jeśli w obu firmach były prawie identyczne sufity? Pozostanie ta, która była bardziej popularna. Czyli np. linia Armstrong Perla OP dB znika, ale pozostanie praktycznie identyczna płyta, czyli THERMATEX Alpha HD.
+ Krawędzie – nazwy i układy krawędzi płyt też zostaną ujednolicone. W zdecydowanej większości będą wyglądać i nazywać się dokładnie tak jak do tej pory określane były w ofercie Armstrong.

Obie marki miały do tej pory swoje autorskie systemy krawędzi. Część z nich była identyczna, część podobna. Najpopularniejszy model krawędzi z oferty AMF – czyli SK będzie teraz można znaleźć pod nazwą znaną do tej pory z oferty Armstrong – czyli krawędź BOARD.
Z kolei nazwa krawędzi VT-24 AMF zmieni nazwę na podobną do dotychczasowej znanej z systemu Armstrong –Tegular 24, zaś VT-15 AMF od teraz nosi nazwę – TEGULAR 15.
W przypadku krawędzi fazowanych warto zwrócić uwagę, że sam kształt krawędzi będzie taki jak w przypadku płyt Armstrong, co oznacza zmianę dla płyt AMF. Planując zakup i w czasie montażu trzeba więc pamiętać, by płyty ze starej i nowej produkcji nie łączyć w jednym pomieszczeniu.
Pod marką Knauf Ceiling Solutions dostępne będą nie tylko mineralne sufity znane z Armstrong i AMF, ale także sufity z wełny drzewnej Heradesign oraz linie sufitów metalowych i drewni

https://www.knaufceilingsolutions.com/pl/

Poprzedni

Podłogi winylowe z rdzeniem mineralnym. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Podłogi winylowe z rdzeniem mineralnym. Dlaczego warto się nimi zainteresować?
Następny
Szlifierka do gipsu i ukośnica akumulatorowa BOSCH  PROFESSIONAL

Szlifierka do gipsu i ukośnica akumulatorowa BOSCH PROFESSIONAL