NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

listopad 2021

BOSCH

Szlifierka do płyt gipsowo kartonowych GTR

Szlifierka do płyt gipsowo kartonowych GTR 550 (u) – typu „żyrafa” do łatwego szlifowania we wszystkich kierunkach.
Zalety:
– elastyczna głowica UltraFlexible Head
umożliwia łatwy przesuw elektronarzędzia po sufitach, ścianach oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia powierzchni,
funkcja podciśnienia podczas szlifowania sufitów zapewnia większy komfort i sprawia, że narzędzie wydaje się lżejsze,
ergonomiczna rękojeść typu L zmniejsza wysiłek związany z pracą,
innowacyjna konstrukcja drążka segmentowego z łatwą w obsłudze blokadą umożliwia regulację długości i szybkie dostosowanie się do warunków pracy,
stała prędkość umożliwia wysoką wydajność szlifowania i szybkie wykończenie powierzchni,
wydajny i trwały silnik zapewnia szybkie tempo szlifowania w trudnych warunkach oraz charakteryzuje się długą żywotnością,
łatwa w demontażu szczotka segmentowa umożliwia zmniejszenie odległości pomiędzy ścianą a sufitem, skraca czas przygotowania powierzchni oraz eliminuje konieczność ręcznego szlifowania,
– zoptymalizowany przepływ powietrza umożliwia bezpyłowe szlifowanie* i wydłuża żywotność elektronarzędzia (*przy zastosowaniu odkurzacza GAS 35L AFC firmy Bosch).

Odkurzacz akumulatorowy GAS 18V-10L (u)

Odkurzacz akumulatorowy GAS 18V-10L (u).
Zalety mobilnego odkurzacza:
długotrwała siła ssania dzięki technologii cyklonicznemu obiegowi powietrza,
– łatwy transport i obsługa dzięki lekkiej kompaktowej konstrukcji oraz kompatybilności z systemem „Click and Clean”,
– szeroka gama zastosowań dzięki bezworkowej konstrukcji do zastosowań mokrych i suchych oraz wielu dostępnym akcesoriom.

CIRET º Strefa GRIPZONE

CIRET

Strefa GRIPZONE (uz) – to powierzchnia na kciuk w postaci wypukłych linii, w którą wyposażone są narzędzia malarskie Color Expert z serii premium. GripZone zapewnia doskonałą stabilność narzędzia w dłoni, zapobiegając jego ślizganiu się, a w konsekwencji precyzyjną i bezpieczną pracę. Strefa GripZone została zastosowana w pędzlach, rączkach wałków oraz wybranych szpachelkach i skrobakach.

GT CORP º Generator prądotwórczy

GT CORP

Generator prądotwórczy K-AK 11000FP Full Power (tuz) – to innowacyjna maszyna stworzona do zasilania zarówno urządzeń w układzie jednofazowym jak i trójfazowym. Jednym prostym przełącznikiem generator można dopasować do potrzeb zasilania urządzenia, zmieniając tryb pracy z 400 V na 230 V. 8,8 kW osiągane w pełni z przemysłowego gniazda jednofazowego z zabezpieczeniem 30 A, pozwoli na pracę z urządzeniami o większym poborze mocy przy rozruchu, takie jak: spawarki, betoniarki, pompy głębinowe itp. Solidny miedziany nawój prądnicy pozwala generować dużą moc przy niskim obciążeniu urządzenia. Wydajny silnik benzynowy o mocy 13 hp zaskakuje wydajnością i czasem pracy na jednym zbiorniku (+/–10 h). Prosty w użyciu, elektryczny zapłon zasilany akumulatorem (w zestawie) i uruchamiany z kluczyka. Mobilna jednostka z kołami i uchwytami transportowymi w zestawie. Sprawdza się zarówno na budowach jak i w gospodarstwach rolno-domowych.

Linia bez-szczotkowych elektronarzędzi akumulatorowych 20V KALTMANN BRUSHLESS

Linia bez-szczotkowych elektronarzędzi akumulatorowych 20V KALTMANN BRUSHLESS (tuzw). Platforma jest wynikiem badań zespołu ekspertów, którzy w oparciu o najnowszą generację systemów akumulatorowych stworzyli system, który w pełni wykorzysta dzisiejsze możliwości. Kaltmann Brushless jest otwarty na przyszłość, w której sukcesywnie wprowadzać będzie niespotykane dotąd urządzenia bezprzewodowe o mocy nawet do 2800W. Na 2021 rok gama produktów zbudowana jest na bazie akumulatorów Li-Ion 20 V, dostępna jest w dwóch wersjach – 2.0 Ah i 4.0 Ah. I to on jest akumulatorem najnowszej generacji, zbudowany na ogniwach 21700. Przy niewiele większych wymiarach od 2.0 Ah, pozwala nawet pracować dwa razy więcej, na jednym akumulatorze. Docenią to nie tylko ambitni majsterkowicze i hobbystyczni ogrodnicy, ale również profesjonaliści w codziennej pracy.

PROFIX º Laser rotacyjny samopoziomujący, zielony PROLINE

PROFIX

Laser rotacyjny samopoziomujący, zielony PROLINE (tz) – to obrotowy niwelator laserowy 15162, przeznaczony jest dla profesjonalistów wykonujących prace wykończeniowe i instalacyjne: murarzy, tynkarzy, elektryków, hydraulików, glazurników, wylewkarzy, monterów mebli i zabudowy g-k itp. Jest też doskonałym narzędziem do wyznaczania referencyjnych linii poziomych i pionowych. Sprzęt sprawdzi się także w rękach brukarzy, specjalistów układających chodniki i krawężniki.
Zasięg pracy lasera Proline to 30 m, zaś z detektorem 500 m. Jego obracająca się głowica może wirować w prawo/lewo z czterema prędkościami: 60, 120, 300, 600 obr./min, tworząc na obiekcie linię poziomą lub pionową. Niwelator może działać w trybach rotacyjnym, punktowym lub liniowym o kątach rozwarcia 10°, 45°, 90° lub 160°, jak też może być używany jako pionownik. Jego głowica obudowana jest koszem ochronnym, który zabezpiecza ten delikatny element przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem.

Trzewiki dekarskie LAHTI PRO

Trzewiki dekarskie LAHTI PRO (uw) – to buty L30121 przeznaczone do pracy wszędzie tam gdzie potrzebna jest maksymalna przyczepność do podłoża. Zapewnia ją podeszwa nitrylowa o podwyższonych właściwościach antypoślizgowych. Na uwagę zasługuje innowacyjne urzeźbienie podeszwy, które zostało tak zaprojektowane i wykonane, aby usuwać najdrobniejsze ciekłe zanieczyszczenia i zwiększać przyczepność do podłoża, a co za tym idzie stabilność. Buty są lekkie ponieważ nie zawierają elementów metalowych. Ponadto podeszwa jest odporna na działanie wysokiej temperatury, w krótkotrwałym kontakcie – do 300°C przez 1 minutę.

RAWLPLUG º Kołki rozporowe TIMBER UNO

RAWLPLUG

Kołki rozporowe TIMBER UNO (tz) – to pierwsze kołki rozporowe, których koszulka aż w 70% składa się z drewna kompozytowego. Kołki UNO od lat są wiodącymi zamocowaniami do lekkich i średnich obciążeń. Nowe kołki Timber UNO to ich ekologiczna alternatywa: tak samo niezawodna, tak samo pewna, a do tego wpisująca się w troskę o środowisko naturalne. Dzięki wyjątkowej geometrii gwarantującej maksymalny rozpór i przyczepność do podłoża, Timber UNO można montować bezpiecznie we wszystkich podłożach pełnych i otworowych, nawet tak problematycznych jak płyty OSB czy g-k. Innowacyjna mieszanka z której wykonana jest koszulka kołów oraz wyjątkowe opakowania (clipy składające się z 70% drewna oraz w 100% biodegradowalne opakowania B-Pack, które można wyrzucić do kosza na bioodpady lub do pojemnika na kompost) sprawiają, że Timber UNO stanowią idealny wybór do budownictwa ekologicznego.

Wkręty do konstrukcji drewnianych PROCUT R-PTX

Wkręty do konstrukcji drewnianych PROCUT R-PTX (tz) oraz do drewna i materiałów drewnopochodnych. Wkręty z łbem stożkowym i częściowym gwintem R-PTX przeznaczone są do połączeń o podwyższonej wytrzymałości dla drewna klasy C 16 – C 24. To produkty niezwykle wygodne w montażu dzięki nowatorskiej konstrukcji i zasadzie działania. Precyzyjnie zawalcowana struna gwintu przechodząca w ostry szpic zapewnia natychmiastowy start od momentu przyłożenia wkręta do materiału, ułatwiając i przyspieszając pracę. Dzięki unikalnym detalom konstrukcyjnym, wkręty te nie niszczą drewna – w przeciwieństwie do większości produktów dostępnych na rynku nie przecinają, tylko rozsuwają jego włókna, wykorzystując przy tym jego naturalną elastyczność. Idealna współpraca pomiędzy Procut wpływa na zwiększenie wytrzymałości i nośności połączenia, a także zmniejszenie ilości siły potrzebnej do ich montażu – a to z kolei sprawia, że instalacja R-PTX jest szybsza i bardziej komfortowa.

STANLEY º Stół roboczy 2W1 STANLEY® FATMAX ® PREMIUM STST83800-1

STANLEY

Stół roboczy 2W1 STANLEY® FATMAX ® PREMIUM STST83800-1 (uzw) – to przenośny, wszechstronny stół warsztatowy z imadłem.
Właściwości stołu:
– stalowa konstrukcja ramy zapewnia maksymalną trwałość i imponujący udźwig 250 kg,
– blat wykonany z najwyższej jakości bambusowej sklejki zapewniającej wyjątkową trwałość,
– dostarczany z dodatkowym blatem bambusowym, umożliwiającym przekształcenie go w duży, solidny stół roboczy,
– dwupoziomowa regulacja wysokości umożliwia użycie stołu jako warsztatu roboczego, stojaka na narzędzia, imadła lub kobyłki,
– regulowane kołki oporowe blokujące obrabiany materiał,
– antypoślizgowe gumowe stopki zapewniają optymalną stabilność i bezpieczeństwo,
– składa się na płasko, ułatwiając transport i przechowywanie,
– maksymalne rozwarcie szczęk imadła/ paneli bambusowych: 0–205 mm,
– praktyczna funkcja zaciskania jedną ręką umożliwia docisk szczęk razem lub pojedynczo,
– obracana przednia szczęka umożliwia pionowe zaciskanie dłuższych materiałów.

Dalmierz laserowy STANLEY® FATMAX ® FLM165

Dalmierz laserowy STANLEY® FATMAX ® FLM165 50M FMHT77165-0 (uzw) – to szybkie, precyzyjne pomiary w zakresie 50 m.
Właściwości dalmierza:
– duży zasięg roboczy 50 m, aby sprostać wymagającym zadaniom,
– dostarcza precyzyjne, niezawodne pomiary z dokładnością +/–1,5 mm na 10 m,
solidna konstrukcja – nadaje się do codziennego użytku na budowie,
– zapewnia pomiary powierzchni, objętości, min./max, odległości, Pitagorasa i pomiary ciągłe,
łatwa obsługa dwoma przyciskami, należy wycelować i kliknąć,
– wbudowany akumulator o pojemności do 1000 pomiarów na jednym ładowaniu,
– ładowanie przez USB trwa mniej niż 2,5 godziny; 90 sekund automatycznego oszczędzania energii,
– czarny ekran z białymi znakami zapewnia maksymalną widoczność,
– certyfikat IP40 dla ochrony przed pyłem i wilgocią,
– wzmocniona obudowa zapewnia dodatkową przyczepność, kontrolę i długą żywotność produktu.

XL TAPE º Uchwyt ROTATING DOLPHIN ROLLER

XL TAPE

Uchwyt ROTATING DOLPHIN ROLLER (tuzw) – do wałków Blue Dolphin z serii 330 to innowacyjne rozwiązanie, które w znacznym stopniu przyśpieszy i ułatwi malowanie. Do wyboru mamy dwie szerokości: 25 cm oraz 10 cm. Doskonale sprawdzą się do malowania przy skosach, suficie czy podłodze. Uchwyty wyposażone są w obrotowe przeguby rotacyjne 360°, dzięki czemu szybko i łatwo dotrzemy do najtrudniej dostępnych powierzchni. Regulacje siły skrętu zapewnia pokrętło motylkowe ze śrubą. Uchwyt posiada wyjątkowo trwały nylonowy i łożyskowany cylinder, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Chromowany zatrzask zapobiega zsuwaniu się wałka podczas malowania, a dwukomponentowa ergonomiczna rączka daje pewny chwyt i doskonale układa się w dłoni.

Taśma tynkarska 30 DNI

Taśma tynkarska 30 DNI (tuzw) – w kolorze białym. Taśma marki Blue Dolphin przeznaczona jest do chropowatych i wymagających powierzchni, takich jak: tynk, kamień, beton czy cegła. Można użyć jej przy nakładaniu tynku czy malowaniu dwóch struktur tynkarskich. Została specjalnie przygotowana do długiego przebywania na powierzchni oraz łatwego usuwania bez uszkodzenia podłoża i zostawiania śladów kleju.
Dodatkową zaletą jest łatwość przerywania jej w dłoniach, co wpływa na efektywność pracy.
Taśma tynkarska odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można używać narzędzi budowlanych bez obaw, że taśma się zniszczy lub spadnie z powierzchni.
Jest to najlepszy wybór zarówno dla profesjonalisty, jak i dla indywidualnego użytkownika.

Poprzedni

CHEMIA BUDOWLANA

CHEMIA BUDOWLANA
Następny
INSTALACJE

INSTALACJE