OTOCZENIE DOMU

listopad 2021
BRUK-BET º Płyty REALIT

BRUK-BET

Płyty REALIT (tw) – dedykowane na tarasy przydomowe i ścieżki ogrodowe. Własności zdobnicze zyskują dzięki zestawieniu drobnych i średnich wyselekcjonowanych kruszyw szlachetnych i innowacyjnej obróbce powierzchni Poleryt. Powierzchnie są żywe i skontrastowane przez zróżnicowanie kolorystyki zastosowanych kruszyw. W efekcie uzyskiwane są jednorodne ziarniste struktury nawiązujące kolorystyką do fordobrych wzorców rustical, microtec, jednak o wyższych walorach użytkowych i designu. Powierzchnia płyt zabezpieczona jest powłoką ochronną Lamino Perlon. Mogą być układane na wspornikach tarasowych jako taras wentylowany. Dostępne są w formatach: 60 x 60 i 80 x 40 cm.

BRUK-BET - Płyty brukowe PARKIET

Płyty brukowe PARKIET (uzw) – to trwała i estetyczna alternatywa dla prawdziwego drewna. Naturalna stylizacja płyt dobrze współgra z architekturą nowoczesną jak i rustykalną budynków. Nawierzchnia o grubości 8 cm jest wytrzymała, odporna na ścieranie i oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak: słońce, mróz czy ruch kołowy. Dzięki temu można je zastosować na podjazdach i parkingach, po których poruszają się samochody osobowe. Te właściwości są dodatkowo wzmocnione poprzez zabezpieczenie powłoką Imprex Perlon®. Zastosowanie dodatkowej ochrony powoduje, że powierzchnia i pory kapilarne betonu są w ograniczonym stopniu zamknięte. Dzięki temu wchłanianie wody jest bardzo ograniczone, a powierzchnie posiadają własność perlenia wody (tworzenia kropel). A brud i zanieczyszczenia nie przenikają w głąb struktury bruku, który do złudzenia przypomina prawdziwe klepki. Płyty Parkiet dostępne są w 5 opcjach kolorystycznych do wyboru, a na jeden zestaw składają się kostki w 5 wymiarach.

POLBRUK º Kostka TRIADA

POLBRUK

Kostka TRIADA (uw) – to kostka o geometrycznych kształtach dostępna w komplecie trzech formatów. Tworzone z niej nawierzchnie są minimalistyczne w wyrazie, ale dzięki temu czyste w formie i wyjątkowo eleganckie. Pomimo swojego ascetycznego wyglądu, kostka Triada daje dużą swobodę aranżacyjną. Można z niej układać ciekawe geometryczne wzory i kompozycje kolorystyczne. Triada ma grubość 8 cm i jest dedykowana do budowy dróg dojazdowych, parkingów oraz podjazdów, gdzie przewidziany jest ruch kołowy powyżej 3,5 t. Można ją również wykorzystać do wykończenia deptaków i alejek w ogrodzie. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, ale znakomicie odnajduje się również w bardziej klasycznych projektach. Kostka Triada ma gładką fakturę i jest dostępna w trzech rozmiarach: 20 x 30 cm, 20 x 40 cm i 20 x 50 cm oraz uniwersalnych szarościach: kolorze nerino, onyx, stalowym, szarym i grafitowym. Może być doskonałym tłem całości aranżacji z naczelnym zadaniem podkreślenia tych elementów projektu, które mają odgrywać główną rolę, ale może też przejąć funkcję pierwszego planu.

Donica TIGELA

Donica TIGELA (uzw) – wykonana jest z prefabrykatów betonowych o kubistycznych kształtach i minimalistycznym, ale jednocześnie eleganckim wyglądzie. Jest doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych aranżacji. Wyjątkowa prostota wzornictwa, czysta forma i surowy design to jej najważniejsze cechy. Ma kształt zbliżony do sześcianu i wymiary 40 x 40 x 33 cm. Jest dostępna w dwóch modnych, neutralnych i nowoczesnych kolorach: stalowym i grafitowym. Doskonale pasuje do przestrzeni zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Dodaje elegancji strefie wejściowej posesji i porządkuje zieleń w ogrodzie. Donice Tigela nie mają dna i można je ustawiać jedna na drugiej. Idealnie nadaje się do punktowej ekspozycji roślin, ale z powodzeniem można ją również wykorzystać do budowy niższych i wyższych konstrukcji. Umożliwia stworzenie „zielonych ścian” i kaskad wypełnionych roślinnością, na przykład wzdłuż biegów schodów. Donica Tigela to doskonałe uzupełnienie ogrodowych stylizacji. Dzięki niej można znacznie uatrakcyjnić nie tylko aranżację przydomowego ogrodu, ale również aranżację przestrzeni miejskiej.

Poprzedni

FARBY

FARBY
Następny
ARMATURA

ARMATURA