Podłogi winylowe z rdzeniem mineralnym. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

listopad 2021
AFIRMAX
AFIRMAX

Do niedawna rynek pokryć podłogowych podzielony był pomiędzy drewno, płytki ceramiczne oraz popularne panele. Klient w zasadzie nie miał innego wyboru. Aż do teraz, kiedy rynek zaczęły podbijać podłogi winylowe. 

WŁAŚCIWOŚCI I ZALETY PANELI WINYLOWYCH

Decora SA oferuje podłogę winylową z rdzeniem mineralnym znaną szerzej pod marką Afirmax. W tym przypadku warstwy PVC zostały zamienione mieszanką naturalnych minerałów skalnych z polimerami. Mówi się, że ta podłoga jest piękna jak drewno, praktyczna jak płytki ceramiczne. Dzięki wyjątkowo wiernie oddającym naturę dekorom, jest praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwego drewna. Technologia wykonania pozwala również na wykonanie realistycznej struktury. Podobnie jak podłogi drewniane są ciepłe i miłe w dotyku. Dodatkowo podłoga z paneli winylowych z rdzeniem mineralny jest dużo cichsza od paneli laminowanych. Rdzeń mineralny podobnie jak płytki nie wchłania wody, nie deformuje się pod wpływem wilgoci, jest w 100% wodoodporny. Częste mycie, rozlane napoje, a nawet awaria pralki nie uszkodzi paneli. Można więc bez obaw połączyć podłogę w kuchni z pozostałą częścią domu. Minerały sprawiają również, że podłoga nabiera wyjątkowej trwałości. Pomimo niewielkiej grubości paneli, zamki w podłogach są bardzo wytrzymałe, a warstwa wierzchnia jest odporna na ścieranie, dzięki czemu podłoga będzie piękna przez długie lata. Niewielka grubość paneli winylowych pozwala na ich montaż na istniejących posadzkach jak płytki ceramiczne. To otwiera nam możliwości szybkiej renowacji i zmiany wyglądu otoczenia bez kosztowych i czasochłonnych prac związanych z demontażem.
Wysoka gęstość rdzenia powoduje, że materiał posiada bardzo niski opór cieplny. Dlatego pozwala na efektywne wykorzystanie energii ogrzewania podłogowego, a co za tym idzie realne oszczędności w domowym budżecie. W podłogach nowego typu wyeliminowano również największą wadę paneli LVT. Minerały zawarte w rdzeniu to wysoka stabilność wymiarów, wysokie temperatury nie są więc zagrożeniem dla tego typu podłogi. Można zastosować podłogę tego typu nawet w najbardziej nasłonecznionych pomieszczeniach.

SYSTEM PODŁOGOWY

Panele AFIRMAX z rdzeniem mineralnym w połączeniu z produkowanymi w polskim zakładzie Decora podkładami pod panele winylowe tworzą system podłogowy, na który klient otrzymuje 12 lat gwarancji. W dwóch kolekcjach klienci mają do wyboru 10 dekorów drewna oraz 3 dekory kamienia.

www.afirmax.eu

KNAUF CEILING
Poprzedni

Inteligentne rozwiązania energetyczne dla domu

Inteligentne rozwiązania energetyczne dla domu
Następny
Największy wybór sufitów podwieszanych, rusztów nośnych i okładzin ściennych w jednej firmie

Największy wybór sufitów podwieszanych, rusztów nośnych i okładzin ściennych w jednej firmie