STOLARKA

listopad 2021
FAKRO º Okno do dachów płaskich DEF SOLAR

FAKRO

Okno do dachów płaskich DEF SOLAR (tuzw) – umożliwia napływ naturalnego światła do pomieszczeń pod płaskim dachem. Posiada do 16% większą powierzchnię przeszklenia w stosunku do rozwiązań konkurencji, dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom profili okna. Ościeżnica wykonana jest z wielokomorowych profili PVC, wypełnionych materiałem termoizolacyjnym.
Okno jest zasilane energią słoneczną, otwierane jest elektryczne w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Wyposażone w detektor deszczu, który zamknie okno w przypadku pojawienia się pierwszych kropel deszczu.
Może być wykonane w dowolnym rozmiarze, w zakresie od 60 x 60 do 120 x 220 cm. Pozwala to na wymianę istniejących naświetli, które nie spełniają obecnych wymagań termoizolacyjnych.
Okno dostępne jest z trzyszybowym pakietem DU6 lub czteroszybowym, pasywnym pakietem DU8 (Uw = 0,64 W / m2K). Pakiet szybowy mocowany jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wklejania szyb, zapewniający wysoką trwałość, estetyczny wygląd.

HÖRMANN º Automatyczna brama segmentowa LPU 67 THERMO

HÖRMANN

º Automatyczna brama segmentowa LPU 67 THERMO (tuz) z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2 w standardzie. To certyfikowane wyposażenie przeciwwłamaniowe jest zgodne z normą DIN/TS 18194 oraz Kryteriami Technicznymi Instytutu Techniki Budowlanej.
Brama LPU 67 Thermo jest też bramą energooszczędną. Zbudowana z ocieplanych segmentów o grubości 67 mm, z przegrodą termiczną i wyposażoną w podwójne uszczelki wargowe między segmentami oraz w podwójne uszczelki progowe zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną. Jej współczynnik przenikania ciepła U wynosić może nawet 1,0 W / (m2K), a z ościeżnicą Thermo- Frame, która minimalizuje powstawanie mostków termicznych nawet 0,88 W / (m2K).
Atutem tej bardzo ciepłej bramy, o wysokim poziomie odporności na włamanie, jest także piękny design. Oferowana jest z dwoma rodzajami przetłoczeń, z gładką powierzchnią Silkgrain oraz w drewnopodobnej okleinie Decograin.

Brama segmentowa LPU 42 z indywidualnym nadrukiem

Brama segmentowa LPU 42 z indywidualnym nadrukiem (tw) z wykonywaną w technologii druku cyfrowego powierzchnią Duragrain – może mieć teraz całkowicie indywidualny, niepowtarzalny charakter. Dzięki tej innowacyjnej metodzie odwzorowywania powierzchni inwestor może zaprojektować swoją bramę – unikat, wykorzystując do tego np. własne zdjęcia lub samodzielnie projektując dowolny wzór.
Powierzchnia Duragrain jest też bardzo wytrzymała, odporna na zarysowania i promieniowanie UV. Nawet częste oddziaływanie promieni słonecznych nie powoduje jej blaknięcia. Powłoka ochronna z bardzo trwałego lakieru zabezpiecza tę powierzchnię przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu brama przez długie lata zachowuje ładny wygląd, a zaprojektowany indywidualnie wzór nie traci swej wyrazistości. Atutem bramy LPU 42 – zbudowanej z ocieplonych segmentów o grubości 42 mm – jest też bardzo dobra izolacyjność cieplna.

ROTO º Okno dachowe DESIGNO R49

ROTO

Okno dachowe DESIGNO R49 (tz) – z najbardziej popularnym sposobem otwierania w połowie osi obrotu, już teraz w standardzie wyposażone jest w pakiet 3-szybowy, a także w Termo- -blok WD i folię paroizolacyjną. Okno z 3-szybowym, super energooszczędnym pakietem pozwala osiągnąć współczynnik przenikalności cieplnej Uw = 1,1 W / (m2·K) – spełnia więc wymogi WT 2021. Te trzy elementy skutecznie ograniczają pojawienie się mostka termicznego w najbardziej narażonym miejscu oraz ograniczają zjawisko kondensacji pary wodnej. Dodatkowo zapewniają wymierne korzyści w postaci oszczędności energii, a także wpływają na poprawę komfortu użytkowania. Fabrycznie zamontowane w oknie kątowniki montażowe, Termo-blok WD i folia paroizolacyjna zapewniają pewny i szybki montaż okna w dachu, skracający czas montażu nawet o 30%.

WIŚNIOWSKI º Brama przemysłowa MAKROPRO 2.0 ELH elewacyjna

WIŚNIOWSKI

Brama przemysłowa MAKROPRO 2.0 ELH elewacyjna (uzw) – została zaprojektowana tak, by można było uzupełnić ją o indywidualne wypełnienie. Gdy brama jest zamknięta, jej skrzydło tworzy jednolitą powierzchnię z fasadą. Brama może mieć nawet do 20 m2 powierzchni, a grubość maksymalna materiału wypełniającego to aż 4 centymetry. Co ważne, brama może być częścią budynku niedocieplonego lub z dociepleniem o grubości między 70 a 220 milimetrów. Brama elewacyjna powstaje dokładnie według oczekiwań klienta – dlatego produkowana jest jedynie na zamówienie. Brama elewacyjna budowana jest na fundamencie MakroPro 2.0 – jednej z najdoskonalszych bram garażowych na rynku. Bramy MakroPro 2.0 w standardzie wyposażone są w system ThermoSet. W jego skład wchodzi: trzykomorowa, dwulistkowa uszczelka boczna, która zapewnia odpowiednią izolację ościeżnic, a także dwulistkowa uszczelka montowana do górnego panelu wraz z uszczelnieniem narożnikowym. Gwarantują one właściwą izolację w miejscach, które są podatne na utratę ciepła. Mimo, że jest to brama przemysłowa z powodzeniem sprawdzi się w budynkach mieszkalnych.

WIŚNIOWSKI - smartCONNECTED Box

smartCONNECTED Box (uzw) – to nowa centrala do sterowania budynkami inteligentnymi. Integruje urządzenia domowe w jednym systemie i pozwala na w pełni zdalne nimi zarządzanie. Dzięki możliwościom centrali i dedykowanej jej aplikacji mobilnej Wiśniowski smartCONNECTED, domowymi urządzeniami można sterować z każdego miejsca na świecie. To pozwala na zdalne otwieranie i zamykanie, a także sprawdzanie statusu. Dzięki scenariuszom można ustalać konkretne zachowania danych urządzeń w wybranym przez użytkownika momencie. Centrala może integrować wszystkie urządzenia korzystające z technologii io-homecontrol, m.in. bramy, okna, drzwi, ogrodzenia i rolety Wiśniowski.

Poprzedni

SUCHA ZABUDOWA

SUCHA ZABUDOWA
Następny
FARBY

FARBY