NARZEDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

styczeń 2024

BOSCH

Młot udarowo-obrotowy model GBH 187-LI Professional (uz) – to mistrz wydajności, jeśli chodzi o tempo wiercenia i liczbę otworów wywierconych na jednym cyklu ładowania akumulatora – jest to zasługa silnika bezszczotkowego i zoptymalizowanego mechanizmu. Funkcja Constant Speed umożliwia utrzymanie stałej prędkości obrotowej. Akumulatorowy młot udarowo-obrotowy jest bardziej komfortowy w użyciu dzięki rękojeści typu L. Oferuje funkcje takie jak: Vibration Control i KickBack Control i zapewnia optymalną relację ceny do wydajności. Łatwy w odczycie interfejs użytkownika (HMI) wyświetla stan naładowania akumulatora oraz umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy trybem automatycznym i ulubionym, który można zdefiniować w aplikacji Bosch PRO360.

Klucz udarowy model GDR 180 LI (uz) – to wysoki moment obrotowy, wysoka liczba udarów i wysoka prędkość obrotowa zapewniają szybkie wkręcanie i wiercenie w metalu

i drewnie. Trwała konstrukcja z wytrzymałą przekładnią, otwartą ramą silnika i systemem ochrony ogniw zapewniają dłuższą żywotność. Łatwe serwisowanie: przekładnię i szczotki węglowe można w łatwy sposób wymienić.

KLIMAS

Wkręt konstrukcyjny z pełnym gwintem z łbem stożkowym (WKFS) lub z łbem walcowym (WKFC) (uz) – marki Klimas Wkręt-  met to odpowiedź na potrzeby rynku, a więc wzrost zainteresowania budownictwem drewnianym. To uniwersalny wkręt ciesielski, stwarzający nowe możliwości użytkowe. Znajduje zastosowanie zarówno w nowych połączeniach, jak i w konstrukcjach podlegających renowacji. Znakomicie sprawdza się również wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wzmocnienie.

Łeb walcowy w wersji wkrętów WKFC, po wykonaniu połączenia, chowa się w strukturze drewna, dlatego jest idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie łączenia powinny pozostać niewidoczne. Z kolei wkręty w wersji WKFS wyposażone są w łeb stożkowy, który zapewnia lepszy docisk elementu skręcanego, toteż najczęściej stosowane są z płytkami stalowymi. Obie wersje posiadają wygodne gniazdo typu TORX, umożliwiające zastosowanie większej siły, bez ryzyka uszkodzenia końcówki czy gniazda. 

W przypadku wkrętów z pełnym gwintem połączenia mogą być wykonane pod różnymi kątami np. 60, 45 stopni. Nowość produktowa Klimas Wkręt-met oznacza wprowadzenie na rynek rozwiązania uniwersalnego i wszechstronnego, szczszczególnie cennego dla stabilizacji konstrukcji.

RAWLPLUG

Wiertło uniwersalne MULTIDRILL (z) – przeznaczone do wykonywania otworów w różnych mate-

riałach. Łączy w sobie cechy kilku dotychczas popularnych wierteł wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wykonawców. To uniwersalne wiertło marki Rawlplug może być stosowane do wiercenia otworów w betonie i cegle, stali, aluminium, ceramice, drewnie, sklejce, plastiku oraz płytach warstwowych. Posiada wierzchołek centrujący, który zapobiega ślizganiu się wiertła, a kształt litery L umożliwia szybkie wydobycie urobku. Płytka widii o kącie 118 stopni zapewnia możliwość szybkiego wiercenia cylindrycznych i prostoliniowych otworów. Kąt wiercenia pozwala uzyskać gładkie ściany otworu niezależnie od podłoża, a hartowana stal o twardości do 52 HRC – uzyskana poprzez obróbkę cieplną – gwarantuje wysoką odporność na zużycie. 

Wiertło uniwersalne Rawlplug Multidrill dostępne jest aż w dziewięciu rozmiarach, co pozwala bez trudu dobrać średnicę i długość wiertła do własnych potrzeb montażowych. 

Bezwiórowe wkręty samowiercące R-OCF (z) – przeznaczone są do montażu uchwytów oraz szyn w systemach fotowoltaicznych na dachach pokrytych blachą trapezową. Wkręty R-OCF wykonane są ze stali nierdzewnej A2 w technologii BIMETAL, a dodatkowa, wielowarstwowa powłoka RUSPERT zapewnia wieloletnią ochronę w środowiskach o kategorii korozyjności do C4. Ich specjalna konstrukcja eliminuje powstawanie zwiercin podczas montażu. Kształt końcówki wiercącej umożliwia przewiercalność do 3 mm, a drobnozwojny gwint zapewnia najwyższe nośności w cienkich blachach (w tym aluminiowych).

Z kolei kształt samowulkanizującej podkładki zapewnia właściwe ułożenie materiału uszczelniającego na zewnętrznej okładzinie materiału mocowanego, co gwarantuje uzyskanie szczelności połączenia. Oprócz dedykowanego przeznaczenia wkrętów, warto zwrócić uwagę na aprobatę techniczną ETA -13/0203. Wkręty R-OCS są certyfikowane do połączeń elementów: stal węglowa + stal węglowa, aluminium + aluminium, aluminium + stal węglowa.

XL TAPE

Papier malarski PREMIUM (uz) – jest innowacyjnym produktem wielozadaniowym, przeznaczonym do zabezpieczenia powierzchni w trakcie malowania, remontu i prac ogólnobudowlanych. Dzięki zastosowaniu polietylenowej powłoki hydrofobowej jest nieprzemakalny, nie ślizga się i nie marszczy. Warstwa papierowa natomiast częściowo wchłania farbę, dzięki czemu nie musisz martwić się o zabrudzenia ścian, podłóg lub innych powierzchni w trakcie prac wykończeniowych. 

Właściwości papieru malarskiego PREMIUM:

nie przemaka, † nie marszczy się i nie ślizga,

nie przenosi brudu oraz zachlapań – papier częściowo chłonie farbę,

bezpieczny na schodach po odpowiednim zabezpieczeniu taśmą malarską,

 mocny i odporny na punktowe przebicia,

 pomocny w utrzymaniu czystości

 szybki montaż.

Wałki malarskie Blue Dolphin serii 330 o szerokości 37 cm i 45 cm (uz) – przeznaczone są do regulowanego uchwytu Dolphin Y Frame System. Umożliwiają malowanie powierzchni nawet 2 razy szybciej i znacznie bardziej efektywnie. Wykonane z innowacyjnego materiału,

który doskonale chłonie i równomiernie rozprowadza farbę, przy tym nie zostawiając włosia. Dodatkową zaletą jest łatwe i niezawodne mocowanie. Nawet po wielokrotnym użyciu wałki zachowują swoją pierwotną puszystość. Dzięki zastosowaniu skosów na końcach wałków, eliminowane jest nagromadzanie farby na krawędziach.

 Zalety wałków malarskich Blue Dolphin serii 330: 

bardzo dobrze się rolują – nie ślizgają się podczas malowania,

 mogą być stosowane do wszystkich rodzajów farb: akryle, lateksowe, olejne zarówno z efektem matu i połysku, 

nie zostawiają włosia,

 większa chłonność i lepsze oddawanie farby, 

 nie posiadają skomplikowanego systemu wewnętrznego mocowania.

Poprzedni

CHEMIA BUDOWLANA

CHEMIA BUDOWLANA
Następny
HYDROIZOLACJE

HYDROIZOLACJE

123