NOWY SYSTEM ogrzewania podłogowego fermacell® Therm25 – idealny do modernizacji

Producent: JAMES HARDIE EUROPE
styczeń 2024

System ogrzewania podłogowego fermacell® Therm25 to szybkie i suche rozwiązanie do instalacji ogrzewania  podłogowego. System oferuje więcej możliwości renowacji dzięki niewielkiej wysokości montażu.  Instalacja jest prosta.  

SZYBKI I PROSTY MONTAŻ System ogrzewania podłogowego jest popularny, ponieważ nie tylko zapewnia przytulne ciepło w pomieszczeniu, ale także ogrzewa wydajnie i równomiernie. Przede wszystkim oszczędność energii jest ważnym argumentem przemawiającym za tą formą ogrzewania. Jednak instalacja ogrzewania podłogowego, zwłaszcza w istniejących budynkach, jest znacznie droższa niż instalacja konwencjonalnego systemu grzewczego. Ponadto często występują problemy z wysokością instalacji podczas renowacji.

  ROZWIĄZANIE SPECJALNIE DLA JUŻ ISTNIEJĄCYCH BUDYNKÓW Dzięki systemowi ogrzewania podłogowego fermacell® Therm25, James Hardie ma teraz w swoim portfolio odpowiednie rozwiązanie, szczególnie dla istniejących budynków. System ten wyróżnia się specjalnymi frezami z rowkami umożliwiającymi ułożenie rur grzewczych oraz niewielkimi rozmiarami. To sprawia, że jest on szczególnie odpowiedni do renowacji. Przemawia za tym również stosunkowo niska waga, dzięki czemu problemy statyczne nie występują nawet w przypadku starych drewnianych stropów belkowych. Szybka i prosta obróbka, która wynika z poręcznego formatu 500 x 1000 mm (fermacell® Therm25) lub 500 x 500 mm (fermacell® Therm25 okrągły), a także fakt, że można po nim chodzić i wykańczać w każdy dowolny sposób już po 24 godzinach, to zalety, które są chętnie akceptowane również w nowych budynkach.  

TAK TO DZIAŁA Zasadniczo do montażu elementów fermacell® Therm25 wymagane jest podparcie na całej powierzchni i nośne suche podłoże. Po zakończeniu prac przygotowawczych i stworzeniu równego podłoża z izolacją akustyczną, elementy fermacell® Therm25 można układać swobodnie i bez ustalonego kierunku montażu. Są one łączone na styk. Połączenia nie są klejone. Połączenie jest uzyskiwane dopiero po zamontowaniu dodatkowej warstwy wierzchniej. Okrągły element fermacell® Therm25 jest dostępny dla otworów drzwiowych lub projektów z ukośnymi ścianami. W przypadku większych nagromadzeń rur, np. w obszarze rozdzielacza grzewczego, elementy Therm25 można dostosować tak, aby było miejsce na wystarczająco dużą liczbę przekrojów rur. Natychmiast po ułożeniu elementów ogrzewania podłogowego wykonawca instalacji grzewczej może rozpocząć układanie rur. Po ostatecznym sprawdzeniu szczelności systemu, na elementach fermacell® Therm25 układana jest dodatkowa, górna warstwa płyt gipsowo-włóknowych fermacell® (grubość zależna od obszaru zastosowania) w układzie z przesunięciem spoiny >167 mm. W tym celu instalatorzy najpierw nakładają klej do jastrychu fermacell™ wzdłuż połączeń i między każdym rowkiem. Niezbędny docisk uzyskuje się za pomocą wkrętów do płyt gipsowo- włóknowych fermacell™ lub klamer umieszczonych w powierzchni płyty w siatce o wymiarach ok. 165 x 250 mm. fermacell® Therm25 nadaje się do układania rur grzewczych o grubości 16 mm i może być stosowany we wszystkich obszarach zastosowań. Montaż na płycie gipsowo-włóknowej fermacell® lub na istniejących podłożach jest również możliwy. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka szczególnych wymagań – patrz instrukcja montażu.. Jako wykończenie można zastosować elastyczne wykładziny podłogowe, takie jak: laminat, tekstylia lub PCV, a także posadzki ceramiczne i kamienne, podobnie jak parkiet lub inne pokrycia wykonane z drewna. www.fermacell.pl

Poprzedni

SOLIDNE DRZWI do domu

SOLIDNE DRZWI do domu
Następny
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ na sezon grzewczy?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ na sezon grzewczy?

123