STOLARKA

styczeń 2024

BELLA PLAST

BP13 R – listwa dylatacyjna do prowadnic rolet zewnętrznych w systemach ETICS (uz).

 Zastosowanie:

 listwy przeznaczone są do wykonywania dylatacji pomiędzy prowadnicami do rolet zewnętrznych, a tynkiem cienkowarstwowym ETICS (docieplenie budynku w metodzie „lekkiej – mokrej”).

 Walory użytkowe: 

 brak pęknięć na styku prowadnicy do rolet a tynkiem – solidna dylatacja wykonana z nienasiąkliwej pianki PP o gr. 4 mm,

uszczelnienie połączenia pomiędzy  prowadnicą a tynkiem  – wzdłużna uszczelka PVC,

 równe prostoliniowe wykończenie  tynku wzdłuż prowadnic do rolet.  Listwa BP13R dostępna jest w kolorze białym oraz w kilku innych, powszechnych  na rynku, kolorach stolarki  okiennej: jasny szary, ciemny  szary, ciemny orzech, złoty dąb, dąb  słodowy (turner oak), winchester,  sosna, czarny.  

FAKRO

Okno GREENVIEW (tuzw) – powstało w oparciu o filozofię GO GREEN. Dzięki emisji niskiego śladu węglowego w procesie produkcyjnym, otrzymało Certyfikat Carbon Foot Print Approved. Okno GREENVIEW to energooszczędność, estetyka i ergonomia. Nowoczesna klamka idealnie wpisująca się w obecne trendy wnętrz, umiejscowiona została w dolnej części skrzydła. Jest łatwo

dostępna i zapewnia komfortową obsługę okna. Na design okna wpływa także jego zewnętrzny, atrakcyjny kształt oblachowania. Dopełnieniem całości jest kolor oblachowania antracyt w standardzie, który doskonale pasuje do popularnych pokryć dachowych. GREENVIEW to coś więcej niż okno dachowe. Technologii thermoPro, w której zostało wykonane sprawia, że jest bardzo energooszczędne, trwałe i szczelne. Do tego szyba dźwiękoszczelna, ogranicza przenikanie hałasu, zapewniając komfortową ciszę w pomieszczeniu. Okna GREENVIEW sprawią, że dom będzie ponadczasowy, energooszczędny i ekologiczny. 

Schody strychowe LET ELECTRIC (tuzw) – należące do nowej generacji schodów strychowych GREENSTEP. To pierwszy model schodów FAKRO sterowany elektrycznie. Schody LET

Electic zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Obsługiwane są za pomocą jednego z dwóch dostępnych w ofercie modułów sterowania:

Z-Wave lub WiFi. Każdy moduł sterowania wyposażony jest dodatkowo w przycisk naścienny. Schody LET Electric gwarantują doskonałe parametry termoizolacyjne i wysoką estetykę. Wyposażone są w drabinkę nożycową oraz stalową ramę wraz z listwami wykończeniowymi i zestawem szybkiego montażu. Schody LET Electric są wyposażone w białą klapę termoizolacyjną, wypełnioną w 100% styropianem (EPS), której obrzeża wykończono okleiną ABS. Schody posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne. Współczynnik przenikania ciepła wynosi U = 0,51 [W/ m2K], a 4 klasa szczelność jest zagwarantowana przez skrzynkę wyposażoną w 3 uszczelki. Dodatkowo wybrane modele schodów LET Electric można indywidualnie dostosować do wysokości pomieszczenia od 225 cm do 340 cm. 

HÖRMANN

Aluminiowe drzwi wejściowe ThermoSafe Decoral (tzw) – zostały tak zaprojektowane, aby ich unikatowe powierzchnie mogły być również odwzorowane na segmentowych bramach garażowych LPU 42 z powłoką Duragrain, wykonaną w technologii druku cyfrowego. Drzwi ThermoSafe z powierzchnią Decoral imitują wygląd pięciu różnych materiałów: trzech gatunków drewna (dąb dziki, Attic Wood i Attic Wood szary), jasnego cementu oraz rdzawej patyny. Ozdobna powierzchnia nanoszona jest na aluminiową płytę drzwiową za pomocą opatentowanej metody powlekania, dzięki której detal oryginalnego materiału jest  wiernie odtworzony, a kolor cechuje trwa-

łość. Model ten dostępny jest w kilkunastu wzorach, z pełną płytą drzwiową lub przeszkleniami o różnych kształtach. Oryginalny design drzwi podkreśla także ościeżnica w kolorze głębokiej czerni oraz różnego rodzaju uchwyty. Jeszcze bardziej wyjątkowy charakter można uzyskać, gdy skomponuje się je z elementami bocznymi. Drzwi ThermoSafe Decoral spełniają wymogi domów energooszczędnych – ich współczynnik przenikania ciepła (UD) wynosi nawet 0,87 W/(m2∙K). Standardowo oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC3. 

 Garażowa brama segmentowa LPU 42 Premium Plus (uz) – o podwyższonej ochronie antykorozyjnej przeznaczona jest do stosowania w regionach nadmorskich, gdzie występuje wysoka wilgotność i zasolenie powietrza. Z powodzeniem może być także stosowana w pobliżu chodników i ulic, które zimą posypuje się solą w celu uniknięcia ich zamarzania. Zwiększoną ochronę przed korozją uzyskano

dzięki technologii całościowego powlekania skrzydła bramy oraz dzięki malowanej proszkowo ościeżnicy wraz z okuciami, prowadnicami i szynami łączącymi. Przenikaniu wilgoci do wnętrza garażu zapobiega zastosowanie dodatkowych uszczelek między segmentami oraz pomiędzy płytą bramy i ościeżnicą, a także dodatkowe zabezpieczenia progowe osłaniające przed przedostaniem się do wnętrza garażu wody i śniegu. Bramy LPU 42 PremiumPlus są dostępne z powierzchnią Woodgrain, Slategrain i Silkgrain.

WIŚNIOWSKI

Drzwi zewnętrzne CREO z panelem ceramicznym (tzw) – zyskały zupełnie nowe możliwości wykonania. Można uzupełnić je o poszycie z ceramiki. To nie tylko wzornicza nowość, ale również funkcjonalna propozycja dla miłośników wyjątkowych rozwiązań dla domu. Drzwi z ceramiką to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych projektów. Drzwi CREO z poszyciem ceramicznym są nie tylko odporne na uszkodzenia – ceramika jest niezwykle gładka. W nowych wzorach drzwi CREO zastosowano technologie, które nadają spiekom niezwykłej

faktury, trwałości, a równocześnie minimalizują wpływ na środowisko. CREO to produkt zweryfikowany rynkowo, owoc trzech dekad doświadczeń firmy Wiśniowski rozwijany i udoskonalany w myśl trendów. 

Ceramiczne poszycie drzwi to odpowiedź na trendy, ale również droga do stworzenia zupełnie nowego kontekstu dla domu. Jedno z wypełnień ceramicznych imituje popularny w ostatnich sezonach Corten. CREO to drzwi, które trendy traktują jako uzupełnienie tego, co najlepsze: wysokiej trwałości, perfekcji w każdym detalu i bezpieczeństwa.

Poprzedni

FARBY

FARBY
Następny
INSTALACJE

INSTALACJE

123