• Włączniki światła, kontakty elektryczne – jakie wybrać?

  2019-09-09

  Włączniki światła są niezbędnym elementem instalacji elektrycznej w każdym domu i mieszkaniu. Ich wybór tylko z pozoru wydaje się łatwy. Jakie włączniki stosuje się standardowo w pomieszczeniach mieszkalnych?

 • System alarmowy w domu

  2019-09-09

  Potrzeba zabezpieczenia mienia, zdrowia i życia samych domowników sprawia, że system alarmowy to we współczesnym domu już nie luksus, ale jego standardowe wyposażenie. Wielu inwestorów decyduje się na jego montaż już na etapie budowy domu, alarm można jednak zainstalować w dowolnym momencie.

 • Dlaczego warto wykonać projekt instalacji elektrycznej?

  2019-07-24

  Szczegółowy projekt instalacji elektrycznej w budowanym domu może stać się bardzo użyteczny i pomocny na różnych etapach użytkowania budynku.

 • Podstawowe elementy domowej instalacji elektrycznej

  2019-07-23

  Instalacja elektryczna jest niezbędna w każdym domu. Jej wykonanie należy powierzyć elektrykowi z uprawnieniami. Najczęściej to także on wykonuje zakupy materiałów. Jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład naszej instalacji elektrycznej.

 • Jak rozplanować łączniki światła i gniazda wtykowe

  2019-07-21

  Nieodłącznymi i widocznymi elementami instalacji elektrycznej są łączniki światła i gniazda wtykowe. Abyśmy mogli z nich wygodnie oraz bezpiecznie korzystać, muszą być odpowiednio rozmieszczone. Gdzie więc je zamontować?

 • Naprawa gniazdka elektrycznego

  2019-01-22

  Gniazdko elektryczne to jeden z częściej psujących się elementów w domu. Zazwyczaj usterki są trzy: albo gniazdko nie działa, albo się przegrzewa, albo wypada ze ściany. W wielu przypadkach gniazdko elektryczne można naprawić samemu, ale gdy jest uszkodzone, kwalifikuje się do bardzo pilnej wymiany.

 • Oprawy oświetleniowe odpowiednie na elewację domu

  2018-11-08

  Wśród opraw zewnętrznych do najpopularniejszych należą oprawy elewacyjne. Ich zadaniem jest nie tylko poprawienie bezpieczeństwa osób przebywających na zewnątrz domu. Równie istotna jest także ich funkcja dekoracyjna. Jakie oprawy elewacyjne warto wybrać?

 • Co to znaczy inteligentny dom?

  2017-11-24

  Inteligentne i automatyczne rozwiązania domowe są coraz częściej stosowane w domach jedno- i wielorodzinnych. Zwiększają komfort, poczucie bezpieczeństwa oraz umożliwiają optymalizację pracy domowych urządzeń.

 • Jak zabezpieczyć dom przed intruzami?

  2017-11-24

  Profesjonalne zabezpieczenia domu przed włamaniem, pożarem, awarią instalacji wodnej i innymi przykrymi niespodziankami są niezbędne. Zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa, komfortu i spokoju. Do kwestii zabezpieczenia mienia należy podejść pragmatycznie, rzeczowo oceniając skalę potencjalnego zagrożenia. Nie wszędzie jest ono jednakowe. Samotnie stojący dom, w dużej...

 • Jak dobrze zarządzać domową energią?

  2017-11-23

  Rozdzielnice elektryczne i multimedialne spinają całość instalacji elektrycznej naszego domu oraz umożliwiają montaż wielu komponentów komunikacyjnych. Nowoczesny budynek to skomplikowana, wielopoziomowa kompozycja. Każdy element ma tu znaczenie, a każdy detal wpływa na funkcjonowanie całości. Kluczowy wpływ na dziesiątki procesów teletechnicznych i...

 • Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie i montażu przewodów elektrycznych?

  2017-11-23

  Właściwy wybór okablowania elektrycznego i jego odpowiednia instalacja są gwarancją bezpieczeństwa i komfortu użytkowania domu.

 • Włączniki – dopasowane do wnętrza

  2016-12-02

  Wybierając odpowiednie włączniki należy pamiętać, że mimo swych niewielkich rozmiarów są one elementem wnętrza, powinny być dobrane do jego stylu i aranżacji.

 • Czas włączyć LED

  2014-12-09

  Coraz chętniej oświetlamy wnętrza naszych domów źródłami światła LED. Żarówki oraz lampy z wbudowanymi diodami LED są energooszczędne i długowieczne.

 • Przewód przewodowi nierówny

  2014-12-09

  Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym to skomplikowana sieć przewodów o różnych przekrojach i grubościach ukrytych w ścianach, sufitach i podłogach. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom i komfort użytkowania urządzeń domowych.

 • Wszystko pod ręką, czyli multimedialna rozdzielnica

  2014-12-09

  W budownictwie mieszkaniowym okablowanie strukturalne jest sprawą naturalną, dlatego tak ważne jest skonfigurowanie wielu domowych systemów komunikacyjnych. Służą temu nowoczesne multimedialne rozdzielnice MSF.

 • Nieproszony gość pod kontrolą

  2014-10-19

  Mój dom to moja twierdza – stare angielskie przysłowie, dzięki systemom inteligentnych instalacji, dziś nabiera nowego wymiaru. Zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz posesji dają możliwość ciągłego monitoringu, także na odległość. Automatykę i zabezpieczenia możemy montować w trzech strefach: obwodowej, wejścia oraz wnętrza domu.

 • Dom na kliknięcie

  2014-10-19

  Dziś już nikogo nie dziwi, że za pomocą jednego przycisku można uruchomić w domu różne urządzenia począwszy od ekspres do kawy, oświetlenia, ogrzewania, aż po rolety i systemy alarmowe.