• PROFESJONALNY montaż foteli i siedzisk podwieszanych do stropu

  2024-04-29

  Wiosna to idealny czas na korzystanie z przyjemności związanych z relaksem na balkonie lub tarasie, dlatego wiele osób przystępuje właśnie do meblowania swoich zielonych stref wypoczynku. Coraz liczniejsza grupa konsumentów wybiera meble tarasowe podwieszane do stropu, takie jak: fotele brazylijskie, siedziska, ławeczki, hamaki czy huśtawki. Jak poprawnie je zamontować, by...

 • Zalety zadaszenia tarasu płytami z poliwęglanu

  2024-04-08

  Parametry techniczne, różnorodność rozwiązań systemowych oraz końcowy efekt wizualny, decydują o tym, że zadaszenia z poliwęglanu są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno poliwęglanów komorowych jak i litych, falistych.

 • Przygotuj się z nami na wiosenne przesadzanie roślin!

  2024-03-11

  Wiosenne odświeżenie roślin domowych i ogrodowych zbliża się wielkimi krokami. Zaczynamy myśleć o nowych doniczkach i osłonkach. Jak wybrać te, które połączą ciekawy styl z funkcjonalnością? Przedstawiamy nasze porady i produkty, które pomogą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń wiosennego relaksu zarówno w domu jak i w ogrodzie.

 • Olejowanie tarasu krok po kroku

  2023-11-30

  Olejowanie tarasu wykonanego z drewna jest jedną z form zabezpieczenia tego wrażliwego na działanie warunków atmosferycznych materiału. Olej wnikający głęboko w strukturę drewna zabezpiecza je nie tylko na jego powierzchni, ale i w środku. Prace można wykonać samemu, ale czynność tę należy regularnie powtarzać.

 • Montaż deski tarasowej – jak układać krok po kroku

  2023-10-31

  Układanie deski tarasowej na legarach nie należy do trudnych zadań, ale wymaga przygotowania, odpowiednich narzędzi oraz siły fizycznej. Warunkiem powodzenia jest też odpowiedni dobór materiału i poprawność wykonania wszystkich etapów prac.

 • Płyty tarasowe odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne?

  2023-07-10

  Scala Plastics zaprasza do zapoznania się ze specjalną ofertą płyt tarasowych z poliwęglanu. Odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne płyty tarasowe sprawdzą się jako zadaszenie i dopełnią wygląd tarasu.

 • Jak zabezpieczyć drewniany taras przed działaniem słońca i wody

  2023-07-04

  Drewniane tarasy to ten element architektury ogrodowej, który jest stale narażony na ekstremalne oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz na intensywne użytkowanie przez domowników. Wielu miłośników spędzania czasu na tarasie zastanawia się więc czym zabezpieczyć drewno. Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia tarasów jest olejowanie drewna. Z naszego krótkiego...

 • Kule nawadniające rośliny domowe - BROWIN

  2023-07-03

  Uwielbiasz kwiaty doniczkowe, ale zapominasz o ich podlewaniu? Często wyjeżdżasz służbowo, a może nie masz nikogo, kto podlałby Twoje rośliny podczas wyjazdu na dłuższy urlop? Mamy na to sposób! Kule nawadniające do roślin, zielone przezroczyste, o pojemności 400 ml to doskonały, praktyczny sposób na nawadnianie kwiatów i roślin doniczkowych. Idealnie sprawdzą się również w...

 • Zadaszenia i pokrycia dachowe odporne na najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne

  2023-05-17

  Od kwietnia do października taras staje się dodatkowym pomieszczeniem. To na nim celebrujemy chwile samotności z dobrą książką czy w towarzystwie najbliższych. Niestety odkryte tarasy często nie są wystarczające w deszczowe, pochmurne czy upalne dni.

 • Taras betonowy – jak zrobić

  2023-03-31

  Tarasy z betonu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, prawidłowo wykonane służą przez długie lata, ponadto można je wykończyć dowolnymi materiałami – zaczynając od płytek, poprzez sztuczną trawę, a kończąc na deskach tarasowych.

 • JAK UŁOŻYĆ TARAS z płyt balkonowo-tarasowych?

  2023-03-31

  Tarasy ułożone z płyt gresowych dwucentymetrowych są niemalże niezniszczalne, a przy tym nawiązują do aktualnych trendów wykończenia domów i stref dookoła nich. Dają możliwość indywidualnego dopasowania do określonych potrzeb i upodobań estetycznych. Są trwałe i ponadczasowe.

 • ROZWIĄZANIA DO OSŁONY i ochrony tarasów oraz drzwi wejściowych

  2023-03-31

  KONSTRUKCJE TARASU I RODZAJE WYPEŁNIENIA Osłonę i ochronę tarasu czy balkonu można wykonać z gotowych konstrukcji do montażu z wypełnieniem z poliwęglanu komorowego, akrylu komorowego bądź szkła . Zdecydowanie więcej wyzwań, ale też możliwości daje budowa własnej konstrukcji tarasu, najczęściej drewnianej. W zależności od wymagań, ale też możliwości finansowych można...

 • STYLOWY I FUNKCJONALNY TARAS. Jakie kostki i płyty betonowe będą najlepsze?

  2023-03-31

  Przy wyborze kostek i płyt na taras najczęściej osoby sugerują się ich kształtem i kolorem. Warto jednak przyjrzeć się dokładnie wszystkim aspektom, nie tylko wizualnym, ale również funkcjonalnym, aby taras prezentował się elegancko i służył przez lata.

 • Metamorfoza tarasu – dekoracje marki Verdenia i finał metamorfozy

  2022-12-06

  Oto nasza ulubiona chwila, czyli wielki finał mini ogrodowej metamorfozy. I pomyśleć, że jeszcze dwa dni temu nie było tu nic poza stołem i dwoma krzesłami. Taras wzbogacił się o pomalowaną pergolę, zadaszenie z poliwęglanu, deski kompozytowe oraz liczne dekoracje marki Verdenia. Niby tak niewiele, a jednak widać znaczącą różnicę!

 • Siatka na balkon dla kota – zabezpiecz swoich domowych pupili

  2022-11-30

  Zabezpieczenie balkonu to jedno z podstawowych zadań dla właścicieli domowych zwierząt, a szczególnie mających silny instynkt łowiecki kotów. Aby zwierzak nie wyskoczył czy przypadkowo nie spadł z balkonu, warto zainwestować w siatkę ochronną dla kota.

 • Jaki wybrać system do balkonów i tarasów?

  2022-05-12

  Na efekt końcowy prac związanych z układaniem płytek mają wpływ nie tylko umiejętności fachowców, którym powierzyliśmy to zadanie. Bardzo duże znaczenie ma użyta przez nich zaprawa klejowa, która zagwarantuje solidne i trwałe połączenie oraz zminimalizuje ryzyko błędów wykonawczych. Jaki wybrać klej do płytek na zewnątrz? Na jakie parametry zwrócić uwagę?...

 • Zrób sobie... taras!

  2022-05-11

  Gutta oferuje wiele konstrukcji zadaszeń, gotowych do montażu z wypełnieniem z poliwęglanu, akrylu bądź szkła. Zdecydowanie więcej wyzwań, ale też możliwości daje budowa własnej konstrukcji tarasu bądź altany, najczęściej drewnianej. W zależności od wymagań, ale też możliwości finansowych możemy zastosować kilka rodzajów tworzyw sztucznych do zabudowy tego typu konstrukcji...

 • Montaż rolet zewnętrznych krok po kroku

  2022-03-31

  Zadaniem rolet zewnętrznych jest ochrona domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów, a także w pewien sposób przed złodziejami. Warto o nich pomyśleć już na etapie projektu domu i odpowiednio przygotować otwory okienne, chociaż montaż rolet zewnętrznych w już eksploatowanym domu jest również możliwy...

 • Powitaj wiosnę z nowym tarasem!

  2022-03-31

  Początek wiosny to idealny moment, żeby pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Scala Plastics wprowadziła do swojej oferty wyjątkową płytę z poliwęglanu, która wyglądem przypomina szkło. SUNTUF® EZ-GLAZE oferuje elegancki design, wszechstronność oraz niskie koszty utrzymania.

 • Etapy aplikacji systemu na balkony PCI Pecitherm® MultiPlus

  2022-02-18

  Animacja przedstawia etapy aplikacji systemu na balkony PCI Pecitherm® MultiPlus. Zalety systemu: - niewielka liczba warstw składników systemu - co daje prostą aplikację, - likwidacja mostków cieplnych - mniej strat ciepła i zmniejszenie kosztów ogrzewania, - szybki postęp pracy - nie trzeba czekać na utwardzenie jastrychu cementowego, - wysoka wytrzymałość...