• Kształt dachu a koszty budowy domu

    2020-04-30

    Budowa domu to duża inwestycja. Wybierając projekt, rozważamy często, jakie rozwiązania przyniosą nam oszczędności. Jednym z kluczowych elementów jest liczba kondygnacji, a także koncepcja domu dwukondygnacyjnego, które wiążą się z formą dachu.

  • Dom parterowy czy piętrowy – konsekwencje liczby kondygnacji w architekturze domu

    2020-04-30

    Dom parterowy czy piętrowy? To pytanie może być zasadne, jeśli powierzchnia działki jest na tyle duża, by umożliwić zarówno postawienie budynku parterowego, jak i piętrowego lub z poddaszem użytkowym.

  • Koszt budowy – co wpływa na wysokość kosztów w poszczególnych etapach

    2020-04-29

    Na koszt budowy domu zasadniczy wpływ ma projekt domu, technologia budowy oraz materiały, jakich użyjemy podczas realizacji projektu. Ważnym czynnikiem jest także lokalizacja działki, ponieważ od niej mogą zależeć stawki robotników.

  • Projekt domu energooszczędnego – architektura

    2020-04-29

    Koszty ogrzewania typowego domu stanowią 2/3 kosztów jego utrzymania. Szukając rozwiązań, które pozwolą ograniczyć wydatki na ten cel wielu inwestorów decyduje się na wznoszenie budynku o niskim zapotrzebowaniu na energię grzewczą. Oszczędzaniu energii sprzyja m.in. architektura domu energooszczędnego.

  • Dom wielopokoleniowy – jak zaplanować jego funkcje

    2020-04-29

    Może za kilka lub kilkadziesiąt lat rodzice lub jedno z nich zamieszka razem z nami. Jak zaplanować funkcje domu, by był on wygodny dla rodziny wielopokoleniowej? Czym powinien się charakteryzować dom wielopokoleniowy?

  • Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu

    2020-04-28

    Każdy z inwestorów chciałby wybrać idealny projekt domu, aby stworzyć wymarzone miejsce dla swojej rodziny i do tego nierujnujące domowych finansów. Czym się więc kierować przy wyborze projektu domu?

  • Planujesz fugowanie płytek klinkierowych elewacyjnych?

    2020-04-28

    Film przedstawia sposób fugowania płytek elewacyjnych. Zawiera instruktaż z cennymi wskazówkami dotyczącymi konsystencji zaprawy, sposobu nakładania fugi i wykończenia ściany z płytką klinkierową.

  • Warsztat majsterkowicza – jak zaplanować miejsce pracy?

    2020-04-24

    Naprawa drobnych sprzętów czy oddawanie się hobby wymaga odpowiedniego miejsca pracy. Domowy warsztat majsterkowicza możemy zaplanować w garażu lub piwnicy. Do jego stworzenia nie potrzebujemy wcale dużej przestrzeni, niezbędna natomiast okaże się jej dobra organizacja.

  • Poznaj ocieplenie dachu, skosów, poddasza za pomocą nadmuchu wełny skalnej!

    2020-04-21

    Jak wykonać ocieplenie skosów poddasza wdmuchiwaną wełną skalną ROCKWOOL? Film przedstawia jak krok po kroku wykonać ocieplenie poddasza (skosów) za pomocą granulatu z wełny skalnej. Materiał ten jest doskonałą alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych: pozwala ocieplić poddasze wysokiej jakości materiałem izolacyjnym już w 1 dzień, bez względu na porę roku i temperaturę...

  • Wykańczanie pomieszczeń gładzią uniwersalną

    2020-04-20

    W nowoczesnych aranżacjach wnętrz często wykorzystuje się światło do uzyskania interesującego efektu. Wszelkie połyski światła odbijającego się od farby można uzyskiwać tylko na bardzo gładkiej ścianie. Dlatego obecnie podczas wykańczania pomieszczeń często wykorzystywana jest gładź polimerowa. Dzięki domieszce polimerów i nowoczesnej strukturze gotowa gładź szpachlowa Raptor...

  • Poznaj kompleksowe rozwiązania do budowy ściany z H+H

    2020-04-19

    W filmie znajdziesz praktyczne wskazówki jak budować ściany z bloczków silikatowych H+H. Bloczki wykorzystywane przy budowie ścian posiadają odpowiednio ukształtowane uchwyty oraz otwory, które ułatwiają ich przenoszenie z miejsca składowania do miejsca wbudowania, a następnie ich ustawianie oraz pozycjonowanie w montowanej warstwie muru. Na etapie murowania istotne jest, aby...

  • Jak prawidłowo stosować Szpachlę Gipsową GS 6 BEZ TAŚMY?

    2020-04-17

    Szpachla Gipsowa GS-6 BEZ TAŚMY to zbrojona włóknami celulozowymi i wzmocniona polimerami masa do zadań specjalnych. Doskonale nadaje się do spoinowania, bez użycia taśmy zbrojącej, wszelkich połączeń oraz innych ubytków, w których mogą występować naprężenia eksploatacyjne. Dedykowana szczególnie do spoinowania złączy płyt gk i narożników wewnątrz...

  • Jak samodzielnie zaprojektować ogród

    2020-04-17

    Jeśli wiemy, jaki ogród będzie najlepiej pasował do naszej posesji i jaki rodzaj aranżacji lubimy najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy go zaprojektowali we własnym zakresie. Pamiętajmy, że urządzenie ogrodu jest tak samo istotne, jak wykończenie wnętrza domu, a bardzo często o tym zapominamy.

  • Jak prawidłowo stosować Klej Żelowy PRO F 500 w praktyce?

    2020-04-15

    Klej żelowy PRO F-500, z serii FlexiGel, to nowoczesne rozwiązanie dla wymagających. Wysokoelastyczna formuła kleju klasy C2TE i zastosowany żel krzemianowy, umożliwiają przygotowanie zaprawy o różnym stopniu gęstości: rzadszej- o dużej rozpływności pod płytką, lub gęstszej- o ograniczonym spływie.

  • Jak stosować Gładź Szpachlową Extra GS 2 w praktyce?

    2020-04-13

    Gładź Szpachlowa Extra GS-2 przez lata zdobyła uznanie profesjonalistów, zawodowo zajmujących się wykończeniówką, a także wielu majsterkowiczów. Wydłużony czas wiązania [2 h], doskonała plastyczność i twardość dają szerokie możliwości stosowania. Idealna gładkość i biel po wyschnięciu ułatwia malowanie lub nakładanie okładzin dekoracyjnych.

  • Jak samodzielnie zamontować podłogę winylowej z rdzeniem mineralnym Afirmax z kolekcji BiClick?

    2020-04-05

    Piękna jak drewno i praktyczna jak płytki. Panele winylowe wysokiej gęstości z rdzeniem mineralnym. Naturalna struktura, cicha i ciepła w dotyku podłoga winylowa. Wyjątkowo trwała, wodoodporna i idealna na ogrzewanie podłogowe.

  • Jak zamontować płyty na balkonie metodą tarasu wentylowanego?

    2020-04-03

    Montaż płyt na balkonie metodą tarasu wentylowanego zbudowanego z płyt na wspornikach jest niezwykle prostą i szybką metodą na wykonanie efektownej nawierzchni. Poza estetyką jej zaletami jest doskonała ochrona izolacji przeciwwilgociowej balkonu przy jednoczesnym prostym do niej dostępie, a także możliwość użytkowania balkonu natychmiast po zakończeniu prac.

  • Rysunki detali wykonawczych w dokumentacji projektowej

    2020-03-27

    Podczas budowy domu projekt wykonawczy nie jest konieczny, ale jest bardzo pomocny. Dobrze przygotowany powinien zawierać szczegółowe rysunki techniczne najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Im więcej takich detali, tym wykonawcy będą mieli mniej problemów przy realizacji projektu.

  • Garaż na poziomie parteru czy w piwnicy

    2020-03-25

    Wielu inwestorów zastanawia się, gdzie umieścić garaż: na poziomie garażu czy w piwnicy?Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Planując garaż w bryle – niezależnie od jego położenia – trzeba wziąć pod uwagę szereg aspektów technicznych i możliwości odpowiedniego połączenia go ze strefą dzienną domu. Ważna jest również wielkość działki.

  • TERMONIUM LIDER IZOLACJI - Jak wybrać optymalny materiał do ocieplenia domu?

    2020-03-25

    Co zrobić by mieszkać komfortowo i nie wydać majątku na ogrzewanie oraz klimatyzację domu? Odpowiedź jest prosta – wystarczy dobrze ocieplić przegrody budynku sprawdzonym izolatorem. Jaki wybrać? Na polskim rynku liczy się wyłącznie styropian i wełna. Obydwa izolatory mają grono zwolenników, jednak to styropian jest najczęściej stosowanym i najbardziej ekonomicznym...