• Plac gotowy do budowy – dostawy i miejsce składowania materiałów

    2019-02-14

    Najlepiej kupować materiały budowlane tak, by były wykorzystywane na bieżąco i nie zalegały na placu budowy zbyt długo. Dostawy mogą być realizowane na życzenie w terminach ściśle określonych przez harmonogram budowy. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego warto poznać zasady składowania materiałów.

  • Prąd i woda na placu budowy

    2019-02-14

    Zanim rozpoczniemy budowę domu, powinniśmy na działkę budowlaną doprowadzić energię elektryczną i wodę. Powinny to być jedne z pierwszych zadań na budowie, gdyż prowadzenie prac budowlanych bez dostępu tych mediów jest niemożliwe.

  • Jak usunąć pleśń z elewacji?

    2019-02-13

    Pleśń na elewacji nie tylko szpeci posesję, ale przede wszystkim wywiera szkodliwy wpływ na budynek i jego mieszkańców. Z pleśnią na zewnętrznej ścianie budynku trzeba walczyć już od momentu, kiedy zauważymy jej pierwsze symptomy.

  • Mech na dachu. Jak z nim walczyć?

    2019-02-10

    Nieduże skupiska zielonego mchu porastającego połacie, nie wydają się niczym groźnym. Tymczasem mech na dachu nie tylko szpeci, ale jest zapowiedzią przyszłych przecieków, co dla właściciela domu może oznaczać rychły remont.

  • Ocieplanie ścian a temperatura powietrza

    2019-01-30

    Nierzadko, ze względu na tempo robót, ocieplenie ścian często przebiega w temperaturze powietrza znacznie przekraczającej wartości graniczne, wyznaczone przez producenta materiałów. Przekłada się to na złą jakość wykonywanych prac i znikomą trwałość elewacji, wykańczanej w takich warunkach.

  • Dlaczego płyty OSB znajdują zastosowanie w budownictwie?

    2019-01-30

    Drewnopochodne płyty OSB, ze względu na wytrzymałość, sprężystość i łatwość w obróbce wykorzystywane są do budowy domów w technologii szkieletowej, m.in. jako poszycia dachów, stropów, ścian i podłóg.

  • Remont domu – wyburzanie ścian

    2019-01-29

    Przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy. To przedsięwzięcie skomplikowane i trzeba się do niego należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują wyburzanie istniejących murów.

  • Komfortowy dom – oczekiwania inwestorów, propozycje producentów

    2019-01-29

    Komfort życia buduje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zgromadzonego dobytku materialnego. Liczy się również wygoda oraz zminimalizowanie wysiłku domowników, wkładanego w obsługę domu. Komfortowy dom – jaki powinien być?

  • Oszczędzanie energii – standardem budownictwa XXI wieku

    2019-01-26

    Początek XXI wieku w budownictwie charakteryzuje silny trend, który stawia na oszczędzanie energii. Energooszczędność nie jest jednak jedynie kwestią mody, przepisów unijnych czy obowiązujących od 2014 roku również w Polsce przepisów budowlanych. Coraz częściej jest to również świadoma potrzeba inwestorów, którzy decydują się na wyższe koszty inwestycyjne z perspektywą tańszej...

  • Wykańczanie mieszkania w stanie deweloperskim – jak zaplanować prace

    2019-01-24

    Chociaż wielu deweloperów proponuje mieszkania już wykończone, to jednak największym powodzeniem cieszą się lokale w tzw. stanie deweloperskim, czyli do samodzielnego wykończenia. Jak zorganizować prace wykończeniowe, by wprowadzić się w zamierzonym terminie?

  • Montaż rolety wewnętrznej, manualnej Basic RotoQ

    2019-01-23

    Jak samodzielnie zamontować roletę wewnętrzną, manualną Basic RotoQ? Obejrzyj film i zobacz jak to robi profesjonalista.

  • Budowa domu wiosną – jak się do niej przygotować

    2019-01-22

    Wiosną, gdy tylko pogoda na to pozwala, rozpoczynają się budowy domów. Najczęściej jest to druga połowa marca – w tym czasie ryzyko wystąpienia temperatur poniżej zera jest już znikome. Jednak, aby wraz z nadejściem ciepłych dni móc ruszyć z robotami budowlanymi, należy dobrze je rozplanować oraz zakupić materiały budowlane.

  • Warstwy dachu – materiały do izolacji dachu

    2019-01-21

    Warstwy izolacyjne dachu powinny być tak dobrane i skonstruowane, aby chroniły dom nie tylko przed opadami atmosferycznymi i wilgocią, ale także – w zależności od pory roku – przed przegrzaniem poddasza i ucieczką ciepła z wnętrza domu. Dobre ocieplenie dachu jest konieczne, ponieważ dach jest przegrodą, przez którą straty ciepła sięgają nawet 25%. Jak wykonać izolację, aby...

  • Jak dobrze ocieplić balkon

    2019-01-19

    Jeszcze do niedawna balkony były miejscami, które narażały budynek na ucieczkę ciepła z wnętrz. Dzisiaj straty ciepła można znacznie zminimalizować – dzięki rozwiązaniom systemowym można wykonać poprawną izolację termiczną płyty balkonu albo zastosować specjalne łączniki zbrojeniowe z wkładką termiczną.

  • Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

    2019-01-11

    Planując remont mieszkania, należy poczynić niezbędne przygotowania. Zminimalizujemy wówczas ryzyko popełnienia wielu błędów oraz problemów, które jak wiemy, nie omijają żadnego inwestora.

  • Remont poddasza – kolejność prac

    2018-12-31

    W starych domach poddasze często jest kondygnacją nigdy niewykończoną, surową, służącą jako domowy składzik. W nowszych bywa pozostawioną na przyszłość, odroczoną inwestycją. Jednak gdy potrzeby rodziny rosną i brakuje przestrzeni, przychodzi czas na adaptację najwyższej kondygnacji. Jak zaplanować remont poddasza?

  • Izolacja dachu skośnego – zrób to dobrze, a zaoszczędzisz!

    2018-12-17

    Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Zapraszamy na film!

  • Jak wykończyć wnękę okienną w połaci dachu?

    2018-12-15

    Zamontowane okno dachowe wymaga odpowiedniego wykończenia, w postaci starannie wykonanej i dopracowanej wnęki okiennej. Jak estetycznie i funkcjonalnie wykończyć wnękę okienną? Jakie materiały sprawdzą się przy tym ostatnim szlifie?

  • Montaż moskitiery RotoQ

    2018-12-05

    Skutecznym i prostym rozwiązaniem na ochronę naszych pomieszczeń przed nieproszonymi gośćmi są moskitiery okienne i drzwiowe. W filmie prezentujemy jak krok po kroku dopasować i zamontować moskitery RotoQ.

  • Farby elewacyjne z nanocząsteczkami – dlaczego warto je stosować

    2018-12-03

    Elewacje wykończone tynkiem i farbą są podatne na zabrudzenia oraz działanie wilgoci. Najlepsze możliwości ochrony farb przed tymi czynnikami zapewniają farby elewacyjne z nanocząsteczkami.