• Dlaczego płyty OSB znajdują zastosowanie w budownictwie?

    2019-01-30

    Drewnopochodne płyty OSB, ze względu na wytrzymałość, sprężystość i łatwość w obróbce wykorzystywane są do budowy domów w technologii szkieletowej, m.in. jako poszycia dachów, stropów, ścian i podłóg.

  • Remont domu – wyburzanie ścian

    2019-01-29

    Przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy. To przedsięwzięcie skomplikowane i trzeba się do niego należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują wyburzanie istniejących murów.

  • Komfortowy dom – oczekiwania inwestorów, propozycje producentów

    2019-01-29

    Komfort życia buduje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zgromadzonego dobytku materialnego. Liczy się również wygoda oraz zminimalizowanie wysiłku domowników, wkładanego w obsługę domu. Komfortowy dom – jaki powinien być?

  • Oszczędzanie energii – standardem budownictwa XXI wieku

    2019-01-26

    Początek XXI wieku w budownictwie charakteryzuje silny trend, który stawia na oszczędzanie energii. Energooszczędność nie jest jednak jedynie kwestią mody, przepisów unijnych czy obowiązujących od 2014 roku również w Polsce przepisów budowlanych. Coraz częściej jest to również świadoma potrzeba inwestorów, którzy decydują się na wyższe koszty inwestycyjne z perspektywą tańszej...

  • Wykańczanie mieszkania w stanie deweloperskim – jak zaplanować prace

    2019-01-24

    Chociaż wielu deweloperów proponuje mieszkania już wykończone, to jednak największym powodzeniem cieszą się lokale w tzw. stanie deweloperskim, czyli do samodzielnego wykończenia. Jak zorganizować prace wykończeniowe, by wprowadzić się w zamierzonym terminie?

  • Montaż rolety wewnętrznej, manualnej Basic RotoQ

    2019-01-23

    Jak samodzielnie zamontować roletę wewnętrzną, manualną Basic RotoQ? Obejrzyj film i zobacz jak to robi profesjonalista.

  • Budowa domu wiosną – jak się do niej przygotować

    2019-01-22

    Wiosną, gdy tylko pogoda na to pozwala, rozpoczynają się budowy domów. Najczęściej jest to druga połowa marca – w tym czasie ryzyko wystąpienia temperatur poniżej zera jest już znikome. Jednak, aby wraz z nadejściem ciepłych dni móc ruszyć z robotami budowlanymi, należy dobrze je rozplanować oraz zakupić materiały budowlane.

  • Warstwy dachu – materiały do izolacji dachu

    2019-01-21

    Warstwy izolacyjne dachu powinny być tak dobrane i skonstruowane, aby chroniły dom nie tylko przed opadami atmosferycznymi i wilgocią, ale także – w zależności od pory roku – przed przegrzaniem poddasza i ucieczką ciepła z wnętrza domu. Dobre ocieplenie dachu jest konieczne, ponieważ dach jest przegrodą, przez którą straty ciepła sięgają nawet 25%. Jak wykonać izolację, aby...

  • Jak dobrze ocieplić balkon

    2019-01-19

    Jeszcze do niedawna balkony były miejscami, które narażały budynek na ucieczkę ciepła z wnętrz. Dzisiaj straty ciepła można znacznie zminimalizować – dzięki rozwiązaniom systemowym można wykonać poprawną izolację termiczną płyty balkonu albo zastosować specjalne łączniki zbrojeniowe z wkładką termiczną.

  • Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

    2019-01-11

    Planując remont mieszkania, należy poczynić niezbędne przygotowania. Zminimalizujemy wówczas ryzyko popełnienia wielu błędów oraz problemów, które jak wiemy, nie omijają żadnego inwestora.

  • Remont poddasza – kolejność prac

    2018-12-31

    W starych domach poddasze często jest kondygnacją nigdy niewykończoną, surową, służącą jako domowy składzik. W nowszych bywa pozostawioną na przyszłość, odroczoną inwestycją. Jednak gdy potrzeby rodziny rosną i brakuje przestrzeni, przychodzi czas na adaptację najwyższej kondygnacji. Jak zaplanować remont poddasza?

  • Izolacja dachu skośnego – zrób to dobrze, a zaoszczędzisz!

    2018-12-17

    Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Zapraszamy na film!

  • Jak wykończyć wnękę okienną w połaci dachu?

    2018-12-15

    Zamontowane okno dachowe wymaga odpowiedniego wykończenia, w postaci starannie wykonanej i dopracowanej wnęki okiennej. Jak estetycznie i funkcjonalnie wykończyć wnękę okienną? Jakie materiały sprawdzą się przy tym ostatnim szlifie?

  • Montaż moskitiery RotoQ

    2018-12-05

    Skutecznym i prostym rozwiązaniem na ochronę naszych pomieszczeń przed nieproszonymi gośćmi są moskitiery okienne i drzwiowe. W filmie prezentujemy jak krok po kroku dopasować i zamontować moskitery RotoQ.

  • Farby elewacyjne z nanocząsteczkami – dlaczego warto je stosować

    2018-12-03

    Elewacje wykończone tynkiem i farbą są podatne na zabrudzenia oraz działanie wilgoci. Najlepsze możliwości ochrony farb przed tymi czynnikami zapewniają farby elewacyjne z nanocząsteczkami.

  • Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie budowy domu?

    2018-11-29

    Planując budowę domu, musimy uzyskać zgodę odpowiedniego urzędu na rozpoczęcie robót. Obecnie mamy dwie możliwości: uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie budowy. Jaką wyglądają obie te procedury? Czym się różnią?

  • Montaż rolety zewnętrznej Screen RotoQ

    2018-11-21

    Rolety zewnętrzne, by spełniały swoje funkcje, muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż rolet zewnętrznych nie musi być trudny, gdy wykonuje się go zgodnie z instrukcją. Zobacz film i sprawdź, jak montować rolety zewnętrzne Screen RotoQ.

  • Spójność przede wszystkim

    2018-11-15

    Budynki nie mają jedynie czysto praktycznego charakteru. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek stanął przed zadaniem postawienia własnego domu. Użyteczność – mimo że jej rola w architekturze znacznie wzrosła w ostatnich dekadach – musi łączyć się z dobrym designem i harmonijnym projektem. Ten trend dostrzec można w ofertach firm z branży budowlanej, które oferują klientom nie...

  • Bo liczy się powietrze! BOLIX w sprawie czystego powietrza

    2018-11-09

    Niewielu z nas zdaję sobie sprawę skąd tak naprawdę bierze się smog. Wydawałoby się, że najbardziej powietrze zanieczyszczają ogromne fabryki, z których kominów wydobywa się kłębiący dym, jednak nic bardziej mylnego. Główną przyczyną smogu jest tzw, „niska emisja”, czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w prywatnych gospodarstwach domowych. Biorąc pod uwagę...

  • Z czego wykonać zabudowę poddasza?

    2018-11-09

    Nazwa "poddasze użytkowe" oznacza, że poddasze domu jednorodzinnego traktowane jest jak normalne mieszkalne piętro. Jak zatem je wykończyć aby było nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne i ciepłe? O tym w dzisiejszym odcinku naszego filmu.