• Styl art déco w polskich domach

  2019-10-16

  Styl art deco nadal gości w naszych wnętrzach. Zaproponowany przez polskich projektantów w latach 20. XX wieku był wówczas mieszanką tradycji i nowoczesności. Z jednej strony brał pod uwagę ówczesną awangardę artystyczną, z drugiej – zaspokajał oparte na spuściźnie historycznej aspiracje narodowe.

 • Wnętrza w stylu fusion

  2019-10-10

  Styl fusion we wnętrzach to nowoczesna odmiana znanego już od XIX wieku eklektyzmu. Jak urządzić wnętrza w stylu fusion?

 • Jak udekorować sypialnię i salon?

  2019-09-30

  W dzisiejszym odcinku prezentujemy jak za pomocą kilku akcesoriów dekoracyjnych można zmienić wnętrze sypialni i salonu. Będzie modnie i przytulnie. Wszystko dzięki produktom marki Chic Home – firanki, zasłony, narzuta, poduszki oraz koc. Jesteście ciekawi jaki efekt osiągniemy? Zapraszamy do oglądania.

 • Elementy stylu industrialnego w architekturze domów jednorodzinnych

  2019-07-23

  Polacy coraz częściej odchodzą od tradycji stawiania dworków i idą w stronę ponadczasowego designu. Zaczynamy budować domy jednorodzinne, które czerpią garściami z architektury industrialnej. Styl industrialny jest funkcjonalny i nowoczesny.

 • Odnawiamy stare meble - dekoracyjny efekt przecierki

  2019-04-17

  Na pewno macie w Waszych domach stare zużyte meble, które zamierzacie wyrzucić. Zanim jednak to zrobicie zastanówcie się dwa razy ponieważ naszym meblom możemy nadać drugie życie, zatrzymać ich naturalny proces przemijania. Pomoże nam farba Liberon - kazeinowa i kredowa, dzięki której na naszej szafce zastosujemy "efekt przecierki". Będziecie przecierać oczy ze zdumienia :)...

 • Jak przygotować ścianę do tapetowania

  2019-01-31

  Wpływ na to, czy tapeta będzie efektowną ozdobą ściany, ma nie tylko jej wybór. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Tapetowanie ścian – jak się do niego przygotować?

 • Narzędzia do tapetowania ścian

  2019-01-26

  Tapetowanie ścian należy poprzedzić przygotowaniem niezbędnych narzędzi. Odpowiednie narzędzia do tapetowania usprawnią i przyspieszą prace, a poza tym przyczynią się do osiągnięcia perfekcyjnego efektu.

 • Jak ozdobić ściany w łazience?

  2018-12-29

  Czasy, kiedy ściany w łazience od góry do dołu wykańczano płytkami odchodzą w zapomnienie. Przyczyna jest prosta – nie ma potrzeby stosowania tego materiału na całej powierzchni wszystkich ścian, zwłaszcza, że takie rozwiązanie znacznie podnosi koszt wykończenia. Aby nie pozostały puste, warto je udekorować w inny sposób.

 • Jak tekstylia mogą odmienić Twój pokój

  2018-11-23

  Jak szybko i tanio odświeżyć sypialnię? Obejrzyj film i poznaj bogactwo poduszek, firan i innych tkanin które odmienią i ocieplą twoje wnętrze.

 • Dekoracje w pokoju dziecięcym - cz.1

  2018-11-06

  Białym gładkim ścianom, surowym wnętrzom mówimy stanowcze "NIE!". Pokój dziecięcy powinien być ciekawy i kolorowy. Odrobina wyobraźni wystarczy, aby wyczarować kolorowe wzory na naszych ścianach, a niezbędna do tego będzie kolorowa farba z mieniącymi się drobinami, szablony i naklejki dekoracyjne - i już, ściany zdobią kolorowe flamingi, chmurki, gwiazdki i zwierzątka...

 • Prawidłowy montaż luster

  2018-11-05

  Popularnym sposobem optycznego powiększenia przestrzeni wewnątrz budynku jest montaż lustra. Dodatkowo dzięki różnorodności kształtów i wymiarów pełni ono ważną rolę dekoracyjną, coraz częściej stosowaną w różnego rodzaju aranżacjach. Poza łazienkami, które trudno wyobrazić sobie bez lustra spotyka się go w sypialniach, pokojach dziennych czy korytarzach. Prawidłowy jego...

 • Dekoracje w pokoju dziecięcym - cz.2

  2018-11-03

  Zapraszamy na 2 cześć dekorowania pokoju dziecięcego. Wiemy jak i czym dekorować ściany, a teraz czas na dodatki i farby gwarantujące niekonwencjonalne efekty na barwionych powierzchniach. Czarna tablica magnetycza, luminescencyjna, kolor o zapachu wanilii, kreda - wszystko w sprayu. Zapraszamy na film!

 • Nowości budowlane dostawców PSB - 2017 - MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE, DEKORACYJNE

  2017-11-27

  DOMAX System półek modułowych: FIS, FRS, FUS, FSS (uw) – wykonanych w płyt laminowanych w czterech kolorach o zróżnicowanych kształtach. Idealnie pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodają wnętrzom stylu i funkcjonalności. Każda półka jest innej wielkości, co pozwala na skomponowanie ich dowolnego układu. Dzięki kompletowi trzech półek o...

 • Wyposażenie i wykończenia wnętrz w stylu art deco

  2016-11-09

  Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz w stylu art deco charakteryzują się mocnym kolorem, wyraźnym konturem oraz rytmem. To estetyka kultu materiału, umiejętności wyzyskania jego piękna i naturalnych walorów.

 • Meble w stylu art deco

  2016-11-09

  Art deco było odpowiedzią na zmęczenie ograniczeniami wojny. Ten nowy język plastyczny oparty na dekoracyjności, bogactwie wzorów i innowacjach inżynieryjnych zachwycił świat. Z uwagi na czas, w którym powstały, wiele mebli z tego okresu udało się zachować w Polsce. Dlaczego warto korzystać z nich przy aranżacji mieszkania?

 • Elementy wyposażenia w stylu rustykalnym

  2016-10-05

  W urządzaniu wnętrz w stylu rustykalnym istotna jest wygoda i prostota zastosowanych rozwiązań – ich funkcja była czytelna i dominująca nad estetyczną. Nie przenośmy wiernie aranżacji z przeszłości – mieszkanie to nie skansen, dlatego elementy wyposażenia powinny być osadzone w kontekście otaczającej nasze lokum rzeczywistości.

 • Styl klasyczny we współczesnych wnętrzach – elementy wystroju

  2016-10-05

  Klimat wnętrza w stylu klasycznym uzyskamy odpowiednio wykańczając i wyposażając pomieszczenia. By stworzyć wnętrze w stylu klasycznym, ważne jest odpowiednie wykończenie ścian oraz podłóg. Równie istotne jest choćby zastosowanie odpowiednich tkanin czy mebli.

 • Styl klasyczny we współczesnych wnętrzach – wyznaczniki stylu

  2016-10-05

  Urządzanie wnętrz w stylu klasycznym ma wielu zwolenników. Jakie są wyznaczniki tego stylu?

 • Kosztowne detale architektoniczne

  2016-09-06

  Reprezentacyjny i efektowny dom ma rozbudowaną bryłę i wiele elementów dekoracyjnych. Niestety, to kosztowne elementy architektoniczne, podwyższające znacznie koszt budowy.

 • Elementy stylów regionalnych w architekturze domów jednorodzinnych

  2016-09-06

  Architektura regionalna wraca dzisiaj do łask. W projektach coraz chętniej wykorzystywane są charakterystyczne dla różnych części kraju stylowe elementy, detale czy materiały wykończeniowe.